Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Candy14 06 cze 2012, 00:03
dora93, a moze zamiast udawac ze wszystko ok powiedziec wprost ze nie? Dlaczego kazesz sie ludziom domyslac i masz pretensje ze sie nie domyslili? Nie musza..maja wlasne problemy. Ty o tym nie wiesz, bo mowia , ze wszystko ok.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Stark 06 cze 2012, 00:13
Candy14, Jak myślę dora93, boi się odrzucenia i niezrozumienia, przez to nie chce mówić o problemach, i łatwiej jest nam być wściekłym na wszystkich że się nie domyślają, to pokręcony i pozbawiony logiki mechanizm, i niełatwo się przez niego "przebić".
Stark

Samotność

przez Adam Smith 06 cze 2012, 00:15
Mam tak samo jak wy , ukrywam moje problemy , bo boję się odrzucenia i nie zrozumienia , niestety uważam , że słusznie , nie ma nawet co próbować poruszać takich tematów :?
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Candy14 06 cze 2012, 00:20
Stark, wiem.. i nawet rozumiem ale jakos reakcje alergiczna u mnie wywoluje kiedy ma sie do innych pretensje, ze sie nie domyslili skoro pokazujemy usmiechnieta maske. Siebie rozgrzeszajac natomiast ze nie interesujemy sie innymi bo przeciez sa usmiechnieci. Zarzucajac innym egoizm sami jestesmy egoistami. Przyznam, ze od paru lat nie angazuje sie w problemy innych (chyba ze sa to najblizsze osoby) ale tez nie mam pretensji, ze oni nie angazuja sie w moje.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez JJ_Papa 06 cze 2012, 00:20
Dzięki wszystkim za to, że jesteście... Wiem, że to niezbyt pozytywne ale dzieki za to, że jesteście i dzięki Wam nie czuję się tak zupełnie samotny... Mimo wszystko to forum napawa mnie nadzieją...

Samotność

przez Angelo24 06 cze 2012, 00:20
Ja postawiłem na szczerość, dało to wiele zrozumienia z drugiej strony, nie było żadnych negatywnych reakcji. Myślę że bycie z kimś polega na tej szczerości, nawet jeśli z początku jest ona dla nas boląca. A to że mi się nie udał związek to już inna historia, nie związana ze szczerością i tym co o swoim problemie powiedziałem. Pozdrawiam!
"Jestem tym kim jestem, sobą... : ) "

Samotność

przez Stark 06 cze 2012, 00:33
Angelo24, W sumie prawda jest w tym co piszesz, z 2 strony, wewnętrznie coś nakazuje nam "wałować" i mówić ludziom co chcą usłyszeć, nie prawdę : ),być może by po części "bronić siebie".

Oczywiście, tu dużo zależy od tego jak samego siebie się postrzega,jeśli ktoś lubi siebie (nie mówię o egoizmie) - to niema problemu ze szczerością,jeśli ktoś nie postrzega siebie zbyt dobrze - różnie bywa.
Stark

Samotność

przez dora93 06 cze 2012, 00:43
właśnie albo ta uśmiechnięta maska albo szczerość do bólu. żadna z tych pozycji nie jest komfortowa dla słuchacza, zdaję sobie z tego sprawę. pracuję nad sobą, by znaleźć złoty środek i jakoś normalniej okazywać emocje, bez popadania w skrajności.

własnie... a takim zachowaniu brak logiki, przez co czuję się jeszcze bardziej zagubiona i obca. wiem jak powinnam się zachować, a jak przychodzi co do czego nie umiem tego wcielić w życie.
Ostatnio edytowano 06 cze 2012, 00:48 przez dora93, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez Stark 06 cze 2012, 00:46
dora93, Powodzenia... i pamiętaj,sporo pracy przed tobą.
Sam też muszę nad tym popracować..
Stark

Samotność

przez dora93 06 cze 2012, 00:54
to co piszecie tu daje mi dużo do myślenia. myślę, że teraz prościej będzie uporządkować, cały ten mętlik w głowie.
Wam też życzę powodzenia :D

Samotność

przez Angelo24 06 cze 2012, 01:03
Stark

Być może odpowiedzialnym za to "Wałowanie" jest chęć uchronienia siebie przed negatywnymi skutkami ujawnienia swojego problemu, zawsze takie mogą wystąpić, czego też doświadczyłem, nie mniej wszystko jest tu bardzo delikatnie zapętlone w indywidualność każdej osoby i związku, potencjalny partner może równie dobrze nie chcieć wiedzieć o czymś takim. Dla tego w niektórych sytuacjach warto jest zaczekać z ujawnianiem się ; )
"Jestem tym kim jestem, sobą... : ) "

Samotność

przez tahela 06 cze 2012, 01:07
płacze
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez Candy14 06 cze 2012, 01:08
w kazdym mozliwym temacie

Samotność

przez depresyjny86 06 cze 2012, 02:11
Ja sobie kiedyś milczałem o moich zaburzeniach....teraz mam w dupie to co sobie ktoś o mnie myśli jak słyszy np. nerwica,depresja.
:)

Sortuj wg