Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez idle 28 maja 2012, 19:00
Depresja znów pochłania mi znajomych, a ja nie umiem im pomóc. Jestem egoistką, ale zwyczajnie tęsknię za spacerem czy pogaduchami z kim innym, niż z chłopakiem ;)
watch me disintegrate

Samotność

przez namiestnik 28 maja 2012, 19:21
Myślę, że z natury związek jest pewnym samoograniczeniem się.

To trochę jak z twórczością. Przecież jak nie ma ograniczeń to nie ma i twórczości.

Samotność

przez Candy14 28 maja 2012, 19:28
Wiesz - dla mnie to jak z kotkiem - skoro nauczyliśmy go żyć razem, pokazaliśmy, że może coś oczekiwać od nas to teraz nie można o nim zapomnieć. Każdy nasz wybór ma skutki. Tyle, że nie każde ograniczenie jest złe. Przecież warto dbać o kotka i się czasami do niego przytulić prawda?

Jestesmy odpowiedzialni za to co oswoimy :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ajajaj89 28 maja 2012, 19:41
No - dobra jestesmy odpowiedzialni za to co oswoimy , z czym sie zwiazemy, o to co nam sie urodzi... A co z rodzicami? Nie jestesmu za nich odpowiedzialni?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Samotność

przez bubbleslife 28 maja 2012, 19:46
rodzice jak i rodzina, znajdzie się wiele rzeczy na które nie mamy wpływu , ale chodzi tu chyba o to żeby nauczyć się to zaakceptować. [b

Samotność

przez Candy14 28 maja 2012, 19:49
A co z rodzicami? Nie jestesmu za nich odpowiedzialni?

Ciekawe pytanie...nie czuje sie odpowiedzialna za rodzicow ... sa dorosli, sami ksztaltuja swoje zycie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez bubbleslife 28 maja 2012, 19:55
a czujesz z nimi więź ?

Samotność

przez Akasha 28 maja 2012, 20:06
Wielokrotnie wysyłałam mamę do lekarza z pewną dolegliwością, mówiłam jej jakie to może być groźne, a ona zbywała mnie za każdym razem... W końcu psycholog uświadomił mnie, że spełniłam swój córeczny obowiązek, powiedziałam, co wiedziałam, ostrzegłam, wykazałam się troską i na tym powinnam skończyć. Nie jestem odpowiedzialna za postępowanie moich rodziców. Choć ciężko mi, kiedy jestem olewana i widzę, jak mama świadomie naraża swoje zdrowie.

Samotność

przez Candy14 28 maja 2012, 20:08
bubbleslife, z tata owszem.. troszcze sie o niego ale nie zamieniamy sie rolami. To on jest moim ojcem i nie bede go traktowac jak dziecko .. jest dorosly. Jezeli popelnia bledy to na wlasna odpowiedzialnosc.

Samotność

przez ajajaj89 28 maja 2012, 20:28
Candy14 napisał(a):bubbleslife, z tata owszem.. troszcze sie o niego ale nie zamieniamy sie rolami. To on jest moim ojcem i nie bede go traktowac jak dziecko .. jest dorosly. Jezeli popelnia bledy to na wlasna odpowiedzialnosc.

To samo mozna powiedziec o swoim mezu, zonie. Ale gdy sie mocno kocha swojego partnera to z bolem umywa sie ręce gdy widzi sie iz grozi mu niebezpieczenstwo.

-- 28 maja 2012, 19:30 --

A tu jeszcze chce dodac jedno sluszna uwage - ludzie powyzej 70 rz to nie sa juz na tyle dorosli ludzie w scislym tego slowa znaczeniu - nerwy juz nie sa tak stabilne, zdrowie kustyka, psyche siada, koncentracja i pamiec tez p czasami trudno uznac takie osoby za wpelni odpowiedzialne za swoje zycie
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Samotność

przez Candy14 28 maja 2012, 20:36
to z bolem umywa sie ręce gdy widzi sie iz grozi mu niebezpieczenstwo.

Nie chodzi o umywanie rak ale o szacunek. Bez wzgledu na to czy jest to moj rodzic, dziecko czy partner wyrazam swoja opinie na jakis temat i na tym moja rola sie konczy ... im pozostawiam wybor co z tym zrobia. Jezeli zle wybiora poniosla tego skutki.

-- 28 maja 2012, 20:38 --

ludzie powyzej 70 rz to nie sa juz na tyle dorosli ludzie w scislym tego slowa znaczeniu - nerwy juz nie sa tak stabilne, zdrowie kustyka, psyche siada, koncentracja i pamiec tez p czasami trudno uznac takie osoby za wpelni odpowiedzialne za swoje zycie

Moj tata ma 82 lata ale nie zabiore mu z tego powodu suwerennosci i nie bede traktowac jak niepelnosprawnego bo za bardzo go szanuje. Chyba nie ma nic gorszegon niz traktowanie starego czlowieka protekcjonalnie jak dziecko

Samotność

przez Uciekinier 28 maja 2012, 22:12
Każda sekunda życia jest dla mnie ogromną męczarnią.. Przepraszam za to, bo nie jestem na wózku, nie jestem niewidomy, głuchoniemy. To tylko moja psychika szwankuje. Pójdę wreszcie po pomoc, obiecuję .. choć nie jestem pewien czy ktoś mi pomoże.. chcę miłości, to ona mnie uzdrowi.. Więc czekam dalej .. :(
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Samotność

przez Kiya 28 maja 2012, 23:03
Jestem brzydka, nieporadna i popierdolona. A chciałabym znaleźć przystojnego, zaradnego pana... To okropne :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez carlosbueno 28 maja 2012, 23:08
Kiya przystojny 50 latek może by się zainteresował :mrgreen: większość kobiet ma takie marzenia jak Ty ale niewielu facetów jest w stanie je spełnić zresztą są rozchwytywani przez kobiety pewnie. Ja ani przystojny a już na pewno zaradny nie jestem a też chciałbym ładną panią co do zaradności to już nie koniecznie bo bym się fatalnie przy niej czuł zresztą takie się takimi jak ja nie interesują.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg