Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Marsal2 17 maja 2012, 21:14
Julia6, ośrodki w Katowicach są na zadupiu, więc droga w jedną stronę zajmowała by blisko 2 godziny (o ile autobusy by jakoś spasowały).
Marsal2

Samotność

przez Stark 17 maja 2012, 21:19
Marsal2, jest sens, sensu by nie miało jakbyś miał 80 lat, będąc podpiętym do respiratora z nowotworem całego ciała .
Fakt,śmierć to śmierć, ale napewno jest ona lepsza z świadomością że coś się zrobiło na tym świecie, niż zupełnie bezsensownym zgonem ot tak.
Stark

Samotność

przez Marsal2 17 maja 2012, 21:25
Stark, śmierć to śmierć, sam to napisałeś, więc nie dopisuj to tego jakieś filozofii.
Marsal2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Stark 17 maja 2012, 21:36
Marsal2, Jak chcesz, wg mnie jednak lepiej wykitować zostawiając coś po sobie,czy realizując jakiś cel, niż ot tak.
Stark

Samotność

przez namiestnik 17 maja 2012, 21:52
THJ_nw napisał(a):moje zapytanie "proszę?" zamiast "co?" i odrazu riposta - "ej nie bądź taki grzeczny.." A ja jestem sobą, nie używam ładnych słów na pokaz..

I BARDZO DOBRZE! Bądź sobą!

znam osoby które na pewno by to umiały docenić. I ostawiam, że nie byłoby im miło gdyby im ktoś mówił "co?" zamiast "proszę?".

-- 17 maja 2012, 20:53 --

aimx napisał(a):Marsal2 - I zabijesz się dlatego, że musiałeś studiować i nie poszedłeś na terapię?

DOKŁADNIE!!!

To po jaką cholerę studia? Jeżeli NAPRAWDĘ nie dotrzymasz to walnij studia i idź NATYCHMIAST na terapię.

Hierarchia wartości!

Samotność

przez Marsal2 17 maja 2012, 22:48
namiestnik, tak pierdolnę studiami a potem będę /cenzura/ bulił ciężką kasę, której NIE MAM żeby je reaktywować.
Marsal2

Samotność

przez namiestnik 18 maja 2012, 02:04
nie rozumiem, jak potem>???? to lepiej się zabić?
priorytety..

nie namawiam do przerwania studiów, ale jak jest tak źle, że NAPRAWDĘ masz szanse odebrać sobie życie zanim skończysz semestr to ja bym się nie zastanawiał nad tym co wybrać.

Samotność

przez *Wiola* 18 maja 2012, 02:18
namiestnik, Widocznie Marsal2, wierzy w reinkarnację :P
Moderator

Samotność

przez namiestnik 18 maja 2012, 02:54
może i tak...

Marsal2, nie bierz tego jako atak na siebie. Ciekawe czemu są takie niespójności... pomyśl o tym... bo naprawdę trzeba się do takich tłumaczeń uciekać by to zrozumieć. A może po prostu za bardzo panikujesz? Skoro wiesz, że dotrwasz do kolejnego semestru więc i do terapii ok?

Samotność

przez Marsal2 18 maja 2012, 12:31
*Wiola*, nie wierzę. Jednak jest mi bliżej do uwierzenia w nią, niż w te bajki które mi od dziecka w szkole i domu wciskali.

namiestnik, jakie niespójności? Jak rzucę studia i terapia pomoże, będę w dupie. Jak je rzucę a terapia nie pomoże to i tak najpewniej palnę sobie w łeb. Jak nie rzucę i nie dam rady dotrzymać też wielkiej straty dla mnie nie będzie. Jak nie rzucę studiów, dotrzymam terapii, a ona nie pomoże, to patrz wyżej. A jak pomoże to będzie ok. Więc rzucenie studiów będzie najgorszą opcją, bo później nic dobrego mnie nie czeka.
Marsal2

Samotność

przez tahela 18 maja 2012, 15:09
Czuje sie samotnie pomimo ludzi i tego ,ze cos robie o coś sie dzieje dokoła,tęsknię tak bardzo.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez namiestnik 18 maja 2012, 16:57
Marsal2, to Twoje życie i Twoje wybory. I mam wrażenie, że podobnie myślimy, choć nie do końca nadajemy na tej samej fali. Często się coś przerysowywuje. Mam nadzieję, że teraz tak właśnie jest. I że ew. ciepłe słoneczko pozwoli dotrwać do terapii w wakacje. Na terapie już się pisz - by potem nie czekać.

Tahela, za czym tęsknisz?

Samotność

przez Uciekinier 18 maja 2012, 20:42
namiestnik napisał(a):
THJ_nw napisał(a):moje zapytanie "proszę?" zamiast "co?" i odrazu riposta - "ej nie bądź taki grzeczny.." A ja jestem sobą, nie używam ładnych słów na pokaz..

I BARDZO DOBRZE! Bądź sobą!

znam osoby które na pewno by to umiały docenić. I ostawiam, że nie byłoby im miło gdyby im ktoś mówił "co?" zamiast "proszę?".

Ja niestety nie znam takich osób, chyba nigdy nie poznałem i to mnie wprawia w obłęd, kompletne zrezygnowanie.
Jestem sobą, choć.. hm fakt, że nie ujawniam mojej wrażliwości na zewnątrz, dopóki nie będę miał pewności, że ona mnie zrozumie.. A mam co do tego wątpliwości..Nie chcę się otworzyć, zdradzić moje problemy ze sobą, z depresją, ażeby ona czy już nie ważne ktokolwiek zdiagnozował mnie jako ponury, odrzucając i nierozumiejąc moich emocji. To by bolało. Nie daję więc praktycznie żadnej szansy, że coś z tego będzie, acz oczekuję na choć jedno spotkanie dość niecierpliwie..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Samotność

przez namiestnik 19 maja 2012, 09:25
Może jednak lepiej się otworzyć na ludzi???

Pomyśl tak totalnie egoistycznie - po co Ci ludzie którzy nie chcą Cię takiego jak jesteś? Po co ludzie którzy będą myśleć, że jesteś inny niż jesteś i oczekiwać od Ciebie czegoś innego?

Może faktycznie wylewanie najczarniejszych zakamarków swej duszy nie jest zazwyczaj (!) dobrym początkiem przyjaźni czy bliższych znajomości. Jednak są też te jasne, które strasznie kryjesz prawda?

Warto nie ukrywać siebie za ścianą masek. Poznasz wtedy ludzi którzy chcą Ciebie poznać, a nie kogoś kogo udajesz. A ci co chcą poznać tego kogo udajesz widać nie służą Tobie. To logiczne też - popatrz na to.

PS. Nie myśl sobie, że ja taki mądry i wogóle.. ja teoretyk życia....

Sortuj wg