Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 16:22
DZIAŁAĆ należy, przełamywać wewnętrzne opory, zahamowania, blokady, walczyć o siebie i ze sobą o siebie, nie poddawać się, ryzykować, bezustannie próbować, ŻYĆ! <- no nie mogę się nie zgodzić, bo się nie zgodzić nie sposób. toż Ty mi takimi PRAWDAMI życiowymi, niezaprzeczalnymi ;) bazdyskusyjne to (...) właściwie to też prawdy moje :) dzięki Lucyfer, w jakimś sensie mi pomogłeś (poważnie), thx.

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 17:17
fifikse, z Ciebie to filozof. Nawet ja az tak nie analizuje bo wiem ze to droga do obledu. Ale jak chce Ci sie komplikowac i to lubisz to spoko.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 18:44
:mrgreen: ;)

właściwie to ja tego nie chcę, a już na pewno nie lubię; samo się tak jakoś analizuje -> komplikuje (fakt). bo ja chyba właśnie o tym, że doceniam (proste w sumie) "prawdy oczywiste" nie.analizując (?) problemów, należałoby je raczej rozwiązywać - nie myśleć, a działać. zresztą myśl jest przyczyną większości problemów chyba, głównie tych "egzystencjalnych" (tzw) natury psycho-emocjonalno-duchowej <- droga do obłędu no... Myśl Jest Moim Wrogiem. (odmóźdźam siem juś).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 20:19
Zaprzeć się siebie. Klucz do zmian.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 20:47
(sarkazm? a kiedyś mi zarzucałeś - coś kiedyś i gdzieś ;))

no przecież to nie jest celowe, świadome (czy tam jeszcze jekieś nie takie), poza tym ja naprawdę nie wiem jaka jestem, co jest we mnie PRAWDZIWE a co wyuczone, wypracowane, udawane (...) co zdrowe, niezdrowe, zaburzone, upośledzone <- co jest objawem problemu (obrona) a co częścią mnie (itd), mało o sobie wiem.

(myśl JEST trucizną, tak czy siak)

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 20:52
Ok. Jesteś przypadkiem klinicznym. Mój błąd ;) Pozdrawiam

Samotność

przez Kostek32 22 sie 2016, 21:38
Samotność. Najgorsza ta wśród ludzi. :(

Samotność

przez bedzielepiej 22 sie 2016, 22:14
Kostek32 napisał(a):Samotność. Najgorsza ta wśród ludzi. :(

dokladnie

Samotność

przez oblivion 28 sie 2016, 09:44
Jestem samotna, bo mój kot umarł, a chyba tylko on mnie kochał.
"In a gentle way, you can shake the world." - Mahatma Gandhi

Samotność

przez Eteryczna 28 sie 2016, 12:36
oblivion, Obrazek
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Samotność

przez Tella 30 sie 2016, 16:31
Nasz problem jest taki, że to my sami stwarzamy sobie problemy. Gdyby tak w jednej chwili odrzucić całe negatywne myślenie, zresetować umysł i zacząć działać, wszystkie nasze problemy przestałyby istnieć. Nie zniknęłyby sprawy związane z realnym życiem, jak np. komornik na karku, brak pracy, itd. Zniknęłyby za to problemy emocjonalne, które nas paraliżują i blokują możliwość działania. Nigdy nie poznasz nowych przyjaciół, jeśli będziesz zaprzątać sobie głowę starymi pseudoprzyjaciółmi. Olej to wszystko i po prostu zacznij działać. Kto się nie rozwija ten umiera, a skupianie się nad tym co było wczoraj to właśnie brak rozwoju. Trzeba myśleć nad tym co jest dzisiaj, w tej chwili. Pomyśl co realnie możesz zrobić, by poznać nową osobę i jak rozwinąć relację.

Nauczyć się odrzucać negatywne myślenie...wlasnie tak bym chciała. Choć faktycznie ptoblemy nie znikaja, ale niby jest łatwiej. Slyszę weź się w garść i zacznij działaś..no wlaśnie jak zacząć działać?

Samotność

przez atic 30 sie 2016, 19:53
wiadomo, z innym mózgiem, inaczej by się działało, ale mózgu nie da się wymienić :)

co do mnie, to przywykłem do samotności na tyle, że nie odnajduje się w towarzystwie bez wspomagaczy, ale nie na tyle by mi było dobrze.
atic

Samotność

przez Tella 02 wrz 2016, 08:16
A czy jeśli nie potrzebuje się zbytnio obecności znajomych, bo jest się raczej osobą samotną to źle? To są złe osoby?

Samotność

przez atic 02 wrz 2016, 11:12
to nie jest źle, niektórzy mają mniejsze potrzeby towarzystwa, ale jakieś tam mają wszyscy.
atic

Sortuj wg