Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 14:24
Lucyfer, możliwe, że masz rację. właściwie to na pewno (rację) masz. sama się pozamykałam, na kluczyk (kłódeczkę) uciekając przed bliższymi relacjami (bliższymi, dalszymi - jakimikolwiek właściwie wszelkimi) bojąc się braku akceptacji, odrzucenia się bojąc, fakt to niezaprzeczalny i ja sobie tak naprawdę doskonale zdaję sprawę z tego, że się boję i czego/dlaczego się boję, tyle tylko, że... w żaden sposób nie pomaga mi to przestać się bać. ;)

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 14:57
fifikse, tu nie chodzi bys przestala sie bac, tylko mimo to dziala i ryzykowala. Innej metody nie ma.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 16:22
DZIAŁAĆ należy, przełamywać wewnętrzne opory, zahamowania, blokady, walczyć o siebie i ze sobą o siebie, nie poddawać się, ryzykować, bezustannie próbować, ŻYĆ! <- no nie mogę się nie zgodzić, bo się nie zgodzić nie sposób. toż Ty mi takimi PRAWDAMI życiowymi, niezaprzeczalnymi ;) bazdyskusyjne to (...) właściwie to też prawdy moje :) dzięki Lucyfer, w jakimś sensie mi pomogłeś (poważnie), thx.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 17:17
fifikse, z Ciebie to filozof. Nawet ja az tak nie analizuje bo wiem ze to droga do obledu. Ale jak chce Ci sie komplikowac i to lubisz to spoko.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 18:44
:mrgreen: ;)

właściwie to ja tego nie chcę, a już na pewno nie lubię; samo się tak jakoś analizuje -> komplikuje (fakt). bo ja chyba właśnie o tym, że doceniam (proste w sumie) "prawdy oczywiste" nie.analizując (?) problemów, należałoby je raczej rozwiązywać - nie myśleć, a działać. zresztą myśl jest przyczyną większości problemów chyba, głównie tych "egzystencjalnych" (tzw) natury psycho-emocjonalno-duchowej <- droga do obłędu no... Myśl Jest Moim Wrogiem. (odmóźdźam siem juś).

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 20:19
Zaprzeć się siebie. Klucz do zmian.

Samotność

przez fifikse 20 sie 2016, 20:47
(sarkazm? a kiedyś mi zarzucałeś - coś kiedyś i gdzieś ;))

no przecież to nie jest celowe, świadome (czy tam jeszcze jekieś nie takie), poza tym ja naprawdę nie wiem jaka jestem, co jest we mnie PRAWDZIWE a co wyuczone, wypracowane, udawane (...) co zdrowe, niezdrowe, zaburzone, upośledzone <- co jest objawem problemu (obrona) a co częścią mnie (itd), mało o sobie wiem.

(myśl JEST trucizną, tak czy siak)

Samotność

przez Lucyfer 20 sie 2016, 20:52
Ok. Jesteś przypadkiem klinicznym. Mój błąd ;) Pozdrawiam

Samotność

przez Kostek32 22 sie 2016, 21:38
Samotność. Najgorsza ta wśród ludzi. :(

Samotność

przez bedzielepiej 22 sie 2016, 22:14
Kostek32 napisał(a):Samotność. Najgorsza ta wśród ludzi. :(

dokladnie

Samotność

przez oblivion 28 sie 2016, 09:44
Jestem samotna, bo mój kot umarł, a chyba tylko on mnie kochał.
"In a gentle way, you can shake the world." - Mahatma Gandhi

Samotność

przez Eteryczna 28 sie 2016, 12:36
oblivion, Obrazek
"Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"

Samotność

przez Tella 30 sie 2016, 16:31
Nasz problem jest taki, że to my sami stwarzamy sobie problemy. Gdyby tak w jednej chwili odrzucić całe negatywne myślenie, zresetować umysł i zacząć działać, wszystkie nasze problemy przestałyby istnieć. Nie zniknęłyby sprawy związane z realnym życiem, jak np. komornik na karku, brak pracy, itd. Zniknęłyby za to problemy emocjonalne, które nas paraliżują i blokują możliwość działania. Nigdy nie poznasz nowych przyjaciół, jeśli będziesz zaprzątać sobie głowę starymi pseudoprzyjaciółmi. Olej to wszystko i po prostu zacznij działać. Kto się nie rozwija ten umiera, a skupianie się nad tym co było wczoraj to właśnie brak rozwoju. Trzeba myśleć nad tym co jest dzisiaj, w tej chwili. Pomyśl co realnie możesz zrobić, by poznać nową osobę i jak rozwinąć relację.

Nauczyć się odrzucać negatywne myślenie...wlasnie tak bym chciała. Choć faktycznie ptoblemy nie znikaja, ale niby jest łatwiej. Slyszę weź się w garść i zacznij działaś..no wlaśnie jak zacząć działać?

Samotność

przez atic 30 sie 2016, 19:53
wiadomo, z innym mózgiem, inaczej by się działało, ale mózgu nie da się wymienić :)

co do mnie, to przywykłem do samotności na tyle, że nie odnajduje się w towarzystwie bez wspomagaczy, ale nie na tyle by mi było dobrze.
atic

Sortuj wg