Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bertha 10 cze 2016, 19:41
Arhol napisał(a):Masz możliwości by z tym walczyć? Czy siły na to? W przypadku tego problemu inni ludzie nie są przychylni i trzeba przeważnie liczyć tylko na siebie by z owego stanu "wyjść" co czasem jest ciężkim koorestwem.

Na razie próbuje walczyć z tym w taki sposób, że więcej wychodzę z domu. Nie spotykam się ze znajomymi, tylko uskuteczniam samotne spacery. Pewnie to trochę mało. Doszłam do wniosku, że ruch jest mi potrzebny, nawet jeśli nikt mi w tym nie towarzyszy. Siły do walki? Mam ich obecnie więcej niż jakiś czas temu. W przyszłości najbliższej planuję pójść na terapię, bo samemu będzie ciężko z tym walczyć. Drugi człowiek jest niezbędny do walki z samotnością.

Samotność

przez Disaster123 10 cze 2016, 21:05
Czuję się chora psychicznie z samotności. Najgorsze jest to, że z tej samotności uciekam we własne myśli. Tworze sobie głupie scenariusze, wchodzę w myślenie, że ktoś też o mnie myśli.. A prawda jest taka, że nikogo nie znam i wszyscy dawno o mnie zapomnieli. I z jednej strony jakby o tym pamiętam i jest mi to na rękę a z drugiej wchodzę w jakieś wyobrażenia i własne fantazje. Naprawdę czuję się chora. Czasem jak wyobrażam sobie związki z innymi ludźmi to często jest to na tej zasadzie, że ktoś mnie ZROZUMIE.. Zrozumie tą całą psychozę mojej sytuacji. Najgorsze jest to, że nigdy tak nie będzie. To tylko moje pobożne życzenia. Tyle osób, dziewczyn normalnych wokół a komuś będzie się chciało brać mnie z moim bagażem dziwnych zachowań, błędów i ucieczki od wszystkiego? No właśnie nie. I niby to rozumiem, niby wbijam to sobie do głowy a jednak nie do końca dochodzi to do mnie. To tak jakby nieświadomie ciągle czekać na ratunek jednocześnie gdzieś wiedząc, że on nigdy nie nadejdzie, bo takie rzeczy tylko w filmach. Utknęłam już dawno w sobie samej. Oszukuje siebie samą, że coś zmienię, ale mija miesiąc za miesiącem a ja nadal tkwię w tym samym punkcie. Nie wiem co dalej.. I tak, rzeczywiście jak ja sama się nie zmienię to nic się nie zmieni. Ale ja nie wiem jak mam to zrobić, jak mam się zmienić..

Samotność

przez ahoj 10 cze 2016, 21:45
Disaster123 napisał(a):Ale ja nie wiem jak mam to zrobić, jak mam się zmienić..

Jesteś dziewczyną. Wystarczy że się ładnie ubierzesz i dasz się poderwać. To wszystko, co musisz zrobić, żeby kogoś poznać.
ahoj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Alicja92 10 cze 2016, 23:45
ahoj napisał(a):

Jesteś dziewczyną. Wystarczy że się ładnie ubierzesz i dasz się poderwać. To wszystko, co musisz zrobić, żeby kogoś poznać.

Z pewnością
II Miss Forum

Samotność

przez AtroposIsDead 10 cze 2016, 23:46
ahoj, to chyba nie do końca tak działa ;)
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

Samotność

przez ahoj 10 cze 2016, 23:57
Alicja92 napisał(a):
ahoj napisał(a):

Z pewnością

AtroposIsDead napisał(a):ahoj, to chyba nie do końca tak działa ;)

Niedowiarki :)
ahoj

Samotność

przez Alicja92 11 cze 2016, 00:06
ahoj, naprawdę myślisz, czy to była ironia?
Fluoksetyna 20 mg
II Miss Forum

Samotność

przez ahoj 11 cze 2016, 00:09
Alicja92 napisał(a):ahoj, naprawdę myślisz, czy to była ironia?

Czego nie pojmujesz?
ahoj

Samotność

przez Alicja92 11 cze 2016, 00:14
Tego, że wystarczy się ładnie ubrać, żeby kogoś poznać.
Fluoksetyna 20 mg
II Miss Forum

Samotność

przez ahoj 11 cze 2016, 00:16
Młodość, uroda, ładne ubranie - to przyciąga samców jak magnes. Dlaczego w to wątpisz?
ahoj

Samotność

przez Alicja92 11 cze 2016, 00:25
Zgadzam się, że atrakcyjnym osobom jest łatwiej kogoś poznać, ale sama uroda, wygląd nie wystarczy, żeby nawiązać z kimś kontakt. Jak się boi ludzi, to zamiana jeansów na sukienkę nic nie zmieni. Wiem po sobie, no chyba, że jestem już stara i kompletnie nie mam gustu.
Fluoksetyna 20 mg
II Miss Forum

Samotność

przez ahoj 11 cze 2016, 00:28
Czy mam przez to rozumieć, że cierpię na urojenia prawiczka, który widząc ładną dziewczynę myśli: na pewno zajęta? Może nie chcesz z nikim być i dlatego unikasz kontaktu z ludźmi? Nie wierzę, że do młodej dziewczyny (rocznik 1992?) nikt nie próbuje zagadać.
ahoj

Samotność

przez Alicja92 11 cze 2016, 00:40
Unikam kontaktu z ludźmi, bo się boję. Ludzie to widzą. Przedwczoraj byłam na ognisku, nikt ze mną nie rozmawiałam, sama nie miałam odwagi, więc jak widzisz nikt nie próbuje do "młodej dzieczyny" zagadać. Zmiana w wyglądzie nic nie da, jeżeli się nie zmieni podejścia do ludzi i do siebie, a to jest bardzo trudne.
II Miss Forum

Samotność

przez Michellea 11 cze 2016, 00:46
ahoj napisał(a):Nie wierzę, że do młodej dziewczyny (rocznik 1992?) nikt nie próbuje zagadać.

A do ilu młodych dziewczyn dzisiaj zagadałeś?

Sortuj wg