Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez the_new_hope_not 29 maja 2016, 23:53
Wąsy zawsze można zgolić, podkrążone oczy przypudrować a poza tym twarz zmienia się razem z utratą wagi.

Ja znam tylko siebie i wiem, że łatwiej jest mi schudnąć niż się zmienić.
the_new_hope_not

Samotność

przez cdn. 29 maja 2016, 23:55
Ponoć, żeby stworzyć dobry związek, trzeba pokochać samego siebie. Nie kocham siebie i nie wiem jak to przełamać. Odsunęłam się od dawnych znajomych, a nawet od rodziny, bo przestały mi się podobać te relacje. Nie potrafię stworzyć nowych, mam coraz mniej sił,bo nie mam w nikim oparcia.
Nie mam dla kogo się starać, a nie mam też wystarczającej miłości do siebie by starać się bez innych, jest ciężko. Zwykle najmocniejszym impulsem by wyjść z letargu były zobowiązania wobec innych. Nie podoba mi się to. Nie wiem jak mogę to zmienić.

Samotność

przez Kiya 30 maja 2016, 00:02
the_new_hope_not, skąd wiedziałeś, że mam wąsa? :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez the_new_hope_not 30 maja 2016, 00:27
Wszystkie macie wąsa. Mniejszego lub większego, ale zawsze coś się znajdzie :D
the_new_hope_not

Samotność

przez alone05 05 cze 2016, 16:19
living_dead_girl napisał(a):Ja właściwie mam podobne podejście ale ono się na pewno nie wypracowało w związku z depresja. Może się już taka urodziłam, ale w ogóle nie odczuwam czegoś takiego jak samotność. Na pewno nie sprawia mi to żadnego bólu. Mimo że cała moja najbliższa rodzina mieszka za granicą, nie rozmawiam nieraz z nikim całymi tygodniami, z przyjaciółmi widzę się może 4 razy w roku wciąż nic mi w tym nie doskwiera. Nie pamiętam by kiedykolwiek było inaczej chociaż po raz pierwszy w ogóle zakolegowałam się z kimś w połowie gimnazjum. Myślę, że to bardzo fortunne 'upośledzenie'. Szczerze, moim prawdziwym marzeniem na ten moment jest nigdy nie wychodzić z pokoju i nikogo nie widzieć. W okresach świątecznych/wakacyjnych to mi sie nawet trochę udaje. No dobrze...internet musi być :P

nie wychodzisz z pokoju a kto cię utrzymuje. Gdzie znalazłaś takiego sponsora?

Samotność

przez szrama 05 cze 2016, 22:12
Pewnie rodzice przesyłają jej pieniądze, nie musisz obrażać, że ma sponsora.

Samotność

przez ahoj 05 cze 2016, 22:27
Od kiedy sponsoring to coś złego? :P
ahoj

Samotność

przez szrama 05 cze 2016, 22:35
A o jakim rodzaju sponsoringu piszemy? Bo raczej nie o sportowym.

Samotność

przez ahoj 05 cze 2016, 22:37
Dziewczyna może nie pracować, facetowi "nie wypada". A skąd ona bierze pieniądze, to jej prywatna sprawa.
ahoj

Samotność

przez szrama 05 cze 2016, 23:11
ahoj napisał(a):Dziewczyna może nie pracować, facetowi "nie wypada". A skąd ona bierze pieniądze, to jej prywatna sprawa.

Pisać takie średniowieczne zabobony w świecie gdzie kobiety na każdym kroku twierdzą, że nie ma równouprawnienia?

Samotność

przez ahoj 05 cze 2016, 23:24
Bo nie ma, nie będzie, być nie może :) Równouprawnienie może dotyczyć ludzi tej samej płci. Można zapisać, lecz nie da się egzekwować tych samych przepisów wobec kobiet i mężczyzn we wszystkich przejawach życia. Nie da się tak samo traktować sytuacji, gdy kobieta uderzy mężczyznę i gdy mężczyzna uderzy kobietę. Nie wyobrażam sobie, żeby Wymiar Mściwości traktował tak samo związek 40 letniego nauczyciela z jego 16 letnią uczennicą i 40 letniej nauczycielki z 16 letnim uczniem. Te i temu podobne, to są oczywiste oczywistości :)
ahoj

Samotność

przez szrama 05 cze 2016, 23:30
Ciekawe co na ten temat sądzi Pani Kazimiera, nie będę opisywał swoich poglądów na ten temat bo to nie wątek na to i nie chce mi się walić w klawiaturę, nawet flejm mnie już znudził.

Samotność

przez Bertha 09 cze 2016, 19:23
living_dead_girl napisał(a):No właśnie wiem, że hikikomori...moda ostatnio przychodzi ze wschodu xD może to japonistyka mi tak zryła mózg

Ech, mam z tym problem i cholernie jest mi z tym źle.

Samotność

przez Arhol 10 cze 2016, 09:34
Bertha napisał(a):
living_dead_girl napisał(a):No właśnie wiem, że hikikomori...moda ostatnio przychodzi ze wschodu xD może to japonistyka mi tak zryła mózg

Ech, mam z tym problem i cholernie jest mi z tym źle.

Masz możliwości by z tym walczyć? Czy siły na to? W przypadku tego problemu inni ludzie nie są przychylni i trzeba przeważnie liczyć tylko na siebie by z owego stanu "wyjść" co czasem jest ciężkim koorestwem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg