Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Josephine29 06 mar 2016, 13:04
Niby nie jestem sama, no bo mam swój chorobę. Ona jest ze mną dzień w dzien

Samotność

przez NN4V 06 mar 2016, 13:13
Eteryczna napisał(a):... Udawać w związku nie ma sensu i tak to wyjdzie na jaw i co wtedy?...

Wyjdzie albo nie. Niekoniecznie druga strona musi być zainteresowana demaskowaniem stanu.

Eteryczna napisał(a):...Po co udawać?Bo nie kumam?albo mnie ktoś akceptuje albo nie i tyle .

Po to, by utrzymać status quo.
Może szacunek kosztów udawania jest niższy od kosztów nieudawania.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Samotność

przez Eteryczna 06 mar 2016, 13:24
Josephine29 napisał(a):Niby nie jestem sama, no bo mam swój chorobę. Ona jest ze mną dzień w dzien
Dokladnie i niestety .... :bezradny:
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Josephine29 06 mar 2016, 13:57
Siedzę na zajęciach i życie jest piękne.
A wczoraj złamał mi się laptop i wczoraj życie było beznadziejne

Samotność

przez Eteryczna 06 mar 2016, 14:14
NN4V, Tak ,ale jak długo można udawać?miesiąc dwa,?nie da się stale .Dla mnie udawanie to strata czasu w związku nie umiem tak albo coś jest albo tego nie ma i już .To jest tylko moje zdanie na ten temat.Nie boję się jakoś że coś się zmieni czy ktoś mnie odrzuci skoro tak się stanie to znaczy że związek nie był na tyle dojrzały by prztrwać.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Samotność

przez ma_kowalewicz 06 mar 2016, 17:39
Eteryczna napisał(a):
ma_kowalewicz napisał(a):
tendou napisał(a):jakies rady na samotnosc serca, zycia, spoleczenstwa badz swego jestestwa?

a jakieś rady na samotność w związku ? w którym udaje się przed wszystkimi że jest ok ? :bezradny:
Udawać w związku nie ma sensu i tak to wyjdzie na jaw i co wtedy?Po co udawać?Bo nie kumam?albo mnie ktoś akceptuje albo nie i tyle .

takie proste.

Samotność

przez Semir 06 mar 2016, 18:03
Josephine29 napisał(a):Niby nie jestem sama, no bo mam swój chorobę. Ona jest ze mną dzień w dzien

To dosyć ironicznie napisane ale niestety sama prawda :(. Jednak co do ludzi nawet ci co maja swoje rodziny czuja sie samotni w moim przypadku akurat to sie sprawdza choc akurat nie mam zony i dzieci tylko rodzinke olewajaca mnie dzien w dzien no i to cholerne miejsce w ktorym zyje pelno ludzi a ja ciagle sam :/

Samotność

przez Bonus 06 mar 2016, 18:32
Semir napisał(a):

To dosyć ironicznie napisane ale niestety sama prawda :(. Jednak co do ludzi nawet ci co maja swoje rodziny czuja sie samotni w moim przypadku akurat to sie sprawdza choc akurat nie mam zony i dzieci tylko rodzinke olewajaca mnie dzien w dzien no i to cholerne miejsce w ktorym zyje pelno ludzi a ja ciagle sam :/

Niestety, na samotność nie ma konkretnego lekarstwa.
Samotność, to stan nad ludźmi i to jest odczucie silniejsze od człowieka.
Myślę, że najgorsze jest osamotnienie, tak w ogóle.
Ludzie tak bardzo czują się osamotnieni w swoim życiu, że taki stan prowadzi do depresji.

Chyba nigdy nie zwalczy się tak do końca samotności...

Samotność

przez Follow_ 06 mar 2016, 18:40
samotnosc zaczyna mnie pozerac...
nie mam na nia zbyt duzo sil
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez sm@kosz 07 mar 2016, 01:38
benzowiec84 napisał(a):moje zycie juz 3 lata wygląda tak jak u ciebie przez kilkanaście tygodni . przed tv,pod kołdrą . nie wiem co mam zrobić

Lekarstwo znajduje się za drzwiami wejściowymi do Twojego domu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że nie jest to łatwe, ale nie odkładaj tego i nie czekaj na lepsza okazje, bo życie za szybko zapierdala.

Ja będąc pod wpływem benzo spowodowałem wypadek samochodowy wiec te kilkanaście tygodni było u mnie dość zaniżone. ;) wziąłem się dopiero za siebie, gdy większość zalecała mi detoks, a lekarz, do którego teraz co 2-3 miesiące chodzę szpital. Można powiedzieć, ze dostałem kopa w dupę ;)

Samotność

przez abrakadabra xx 07 mar 2016, 01:53
NN4V napisał(a):
Eteryczna napisał(a):... Udawać w związku nie ma sensu i tak to wyjdzie na jaw i co wtedy?...

Wyjdzie albo nie. Niekoniecznie druga strona musi być zainteresowana demaskowaniem stanu.

Eteryczna napisał(a):...Po co udawać?Bo nie kumam?albo mnie ktoś akceptuje albo nie i tyle .

No jeżeli ktoś się decyduje na taki styl życia to ok, a niech sobie udają, jeżeli tak im pasuje, jednak ja jestem daleki od tego.

Samotność

przez Padaczek89 07 mar 2016, 21:04
abrakadabra xx napisał(a):
NN4V napisał(a):

No jeżeli ktoś się decyduje na taki styl życia to ok, a niech sobie udają, jeżeli tak im pasuje, jednak ja jestem daleki od tego.

Każdy by chciał by był happy end a to tylko po to by cię nie wyśmiewali i wytykali palcami (wtedy nie czujesz się gorzej niż oni, ale nie wiesz czy twoja druga połówka czuje się dobrze w tym).

Samotność

przez dar 07 mar 2016, 21:32
Czasem jestem przerażony tym poziomem udawania wśród ludzi. Niektórych osób naprawdę mi szkoda ale przyznam, że niektórych nie. Każdy odpowiada za swoje czyny i rozsądek. Rozumiem, że niekiedy ciężko jest na chłodno ocenić sytuację, ludzi jednak udawanie w imię ogólnego "dobra" i tego co się przyjęło przeważnie okazuje się zaprzepaszczeniem swojego życia.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez kasandra36 07 mar 2016, 21:35
To żadna "druga połówka", jeśli trzeba cokolwiek udawać, szczególnie coś tak poważnego. Ja zwyczajnie nie chciałabym być z człowiekiem tak ograniczonym pod względem intelektu i horyzontów myślowych, że bałabym się przyznać do zaburzeń psychicznych. Po co trwać w takim związku? Żeby nie być samemu? W czymś takim można czuć się jeszcze bardziej samotnym, przynajmniej ja bym się czuła.

Sortuj wg