Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez ma_kowalewicz 25 sty 2016, 07:25
Limitrophe napisał(a):Samotnosc z osoba z ktora sie mieszka i Cie nie rozumie albo nie chce Ci pokazac/pomoc w tym jak jest zle, nie polecam

oh tak, czasem też mam takie wrażenie. niby uważałam że zrozumiał, a ostatnio stwierdzenie jego zwaliło mnie z nóg "wmawiasz sobie nerwicę i depresje wiesz?" :uklon:

Samotność

przez pedorona 26 sty 2016, 02:53
cześć, kurcze, dawno mnie tu nie było- 6lat, miałam w zasadzie nadzieję że już nigdy nie wrócę... trzecie podejscie do walki z tym syfem w głowie (depresja, choć myślę że to jednak nerwica ;] ), a dziś miałam jakiś totalny armagedon, mimo że biorę leki i już było dobrze od dłuższego czasu. po co to piszę... po to żebyście wiedzieli że jestem, w razie gdyby ktoś poczuł że przyszedł czas żeby odpiłować sobie głowę. wiem jak ważne jest to żeby wtedy był ktoś kto zrozumie i nawet nie musi gadać, tylko być. na priw mogę podać numer telefonu. sama chętnie skorzystam z czyjegoś rękawa, bo od paru dni jestem kompletnie zdezorientowana i przerażona tym co się dzieje.
do tego tak strasznie boję się samotności. kiedy to schodzi, to nawet hausty powietrza nie pomagają poczuć że jednak żyję i oddycham
pozdrawiam was
habet et musca splenem

Samotność

przez arrivistE 27 sty 2016, 00:34
jak kogos poznac za granica? jakies rady? jest to lekko utrudnione..
Smiling when you don't feel like it? Fake.
Showing enthusiasm when you're not sure about the issue? Fake.
Asking how I feel just to show concern? Fakefakefake.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Follow_ 27 sty 2016, 00:36
masakra....
tyle rzeczy się nawarstwia i tak bardzo chciałabym przy kimś naładować akumulatory by temu stawić czoła...
nie rozmawiać, nie zwierzać się a tylko przytulić

Samotność

przez Peter88 27 sty 2016, 01:10
arrivistE napisał(a):jak kogos poznac za granica? jakies rady? jest to lekko utrudnione..

gdzie konkretnie?

Samotność

przez arrivistE 27 sty 2016, 01:30
Peter88 napisał(a):
arrivistE napisał(a):jak kogos poznac za granica? jakies rady? jest to lekko utrudnione..

gdzie konkretnie?

Anglia, wieksze miasto

Samotność

przez tahela 27 sty 2016, 02:54
arrivistE,
a przebywa sz w jakim środowisku polskim czy z anglikami, a jesli z anglikami to jak język i jak pracujesz, ile masz wolnego czasu?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez ma_kowalewicz 27 sty 2016, 06:42
arrivistE napisał(a):
Peter88 napisał(a):

gdzie konkretnie?

Anglia, wieksze miasto

Poszukaj może społeczności jakiejś na Facebooku, jakieś forum - na pewno tego jest sporo.

Samotność

przez arrivistE 27 sty 2016, 12:45
Dzieki za rady :great:. Postaram sie cos z tym zrobic.

tahela,
Jak jeszcze pracowalem, to z Polakami, Anglikami, oraz innymi, zalecznie od roboty, im lepsza tym wiecej bylo Anglikow, im gorsza tym mniej :uklon:.
Ale z czasem czy jezykiem nie mam problemu.
Smiling when you don't feel like it? Fake.
Showing enthusiasm when you're not sure about the issue? Fake.
Asking how I feel just to show concern? Fakefakefake.

Samotność

przez Ana_88 27 sty 2016, 22:26
Postanowilam sie podzielic jednym z moich smutkow. Czuje sie bardzo samotna. Nie wiem jak do tego doszlo, ale nie mam praktycznie zadnych znajomych. Jak bylam mlodsza i nawet jeszcze pozniej jak studiowalam to bardzo duzo ludzi sie przewijalo, nawet nigdy sie nad tym zastanawialam, bo to bylo takie naturalne. Pozniej wyjechalam do holandii i sie troche tam tulalam, okolo 3 lat. Tam tez pelno ludzi bylo wokół bo jak pracowalam przez biura posrednictwa pracy, to zazwyczaj mieszkalam na ich lokalizacji, np. na kempingach, wiec rowniez otaczali mnie ludzie.
Wrocilam w koncu do Ojczyzny, przeprowadzilam sie na drugi koniec Polski i dupa. Od marca mieszkam ze swoim facetem, w obcym miescie i nie mam zadnych znajomych. W tygodniu to przynajmniej pol dnia w pracy przesiedze, ale jak mam wolne to dramat. Oczywiscie jezdze czesto z moim lubym gdzies, do jego domu rodzinnego, do jego znajomych. (bo akurat on ma blisko do siebie).
Ale szczerze czesto czuje się jak dodatek do niego w towarzystwie jego znajomych. Zbliza sie weekend a moj facet jedzie sobie na impreze, a ja bede siedziec w czterech scianach. Oczywiscie moglabym jechac z nim, tylko po co??
Czasem jak juz sie zdecyduje i gdzies jade na impreze z nim to pozniej tylko siedze i sobie mysle: po co ja tu przyjechalam. Bo tak naprawde decyduje sie na to bo po prostu nie mam alternatywy, a sama siedziec nie umiem i nie lubie.
Mam wrazenie ze coraz bardziej dziczeje im dluzej to trwa. Juz sie nawet zastanawiam czy ja wogole potrafie jakakolwiek relacje nawiazac z kims. :(

Samotność

przez dar 28 sty 2016, 12:16
czuję się samotny ale nie załamany. Mam do wyboru dwa warianty:
A) udawać chęć i spotykać się ze znajomymi pić itp z ludźmi którzy niby są moimi znajomymi ale są dla mnie obcy bo to ludzie tylko do popitolenia głupot bez żadnych pozytywnych relacji a nawet normalnych tematów
B) nie spotykać się z nimi i robić coś dla siebie dla swoich zainteresowań i żyć bez ludzi licząc na to że poznam kogoś nowego.
życie jest przeyebane!
dar

Samotność

przez Bluepb 28 sty 2016, 13:49
Ana_88 napisał(a):Czasem jak juz sie zdecyduje i gdzies jade na impreze z nim to pozniej tylko siedze i sobie mysle: po co ja tu przyjechalam. Bo tak naprawde decyduje sie na to bo po prostu nie mam alternatywy, a sama siedziec nie umiem i nie lubie.
:(

Czy możesz pić alkohol na tych imprezach ?
edycja: Co to za imprezy dyskoteki, urodziny, imieniny?

Samotność

przez ajsza5555 28 sty 2016, 15:44
Wszystkie tutaj poruszane sprawy są dla mnie bliskie. Samotność w chorobie jest przytłaczająca, po prostu relacje nawet z bliskimi są męczące i nie przynoszą wytchnienia. Cały czas odczuwam silny dyskomfort w depresji i nic nie cieszy. Człowiek jest uwięziony i sparaliżowany bólem. Ja tak mam.
Na szczęście depresja mija i częsć spraw wraca do normy, choć pd wielu ludzi odsunęłam się w chorobie.
Tego nie da się naprawić, niestety

Samotność

przez tooshyandsincere 28 sty 2016, 19:19
Jestem tak bardzo samotny, a jednocześnie unikam kontaktów z innymi ludźmi :why:

Sortuj wg