Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez alone05 21 lis 2015, 21:09
Ja jak jestem w grupie ludzi to się nie odzywam, czasem mam coś wartościowego do powiedzenia, ale wolę milczeć, boję się odzywać i zwracać na siebie uwagę, przyczyną tego może być to, że ktoś ważny dla mnie kiedyś mnie wyśmiał, jestem zamknięta w sobie, nieufna, bo tak jest bezpieczniej i nie lubię ryzykować w życiu, ludzie mnie ignorują, nawet psychiczni, ci którzy do psychiatry chodzą nie mówiąc już o normalnych, bo dla nich jestem wariatką. Zauważyłam też, że psychiczni mają szczęśliwsze życie rodzinne ode mnie, na poprzedniej terapii spotkałam wiele kobiet, które mają mężów, na następnej terapii też spotkałam kilka zamężnych kobiet a nieprzeciętnej urody nie mają, więc to nie od wyglądu zależy szczęście rodzinne. Ja wiem, że rodziny nie założę, bo mi się to źle kojarzy. Zaraz ktoś by mi rozkazywał, że mam gotować obiady. Koszmar :twisted: Ja chcę być wolna, niezależna i chcę realizować swoje cele.

Samotność

przez bittersweet 21 lis 2015, 21:26
Follow_ napisał(a):
black swan napisał(a): Wyprzytulanie, wygłaskanie po włosach i wycałowanie po czole...

strasznie mi tego brakuje...
mi też :(
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez err 22 lis 2015, 00:30
Tak ogólnie jest prosta rzecz, jeżeli chodzi o samotność. Pomijając fora tematyczne (nie psychologiczne, gdzie raczej ludzie nie mają problemów z samotnością itp.) jest prosta idea np. to forum. Pierwszy krok zorganizowanie spotkań z tego forum, poznanie się, wyjście do kina, cokolwiek. Później możecie spokojnie przecież wyjść "pewną grupą" czy nawet 2 osobami z tego forum na jakieś spot tematyczny, nie wiem - motoryzacja/wizaż - czy inne zainteresowania i jak już się zaznajomicie z "innymi" to nie jest się samotnym, zawsze kogoś poznacie. Zawsze w razie "niewypału" można z drugą osobą tylko gadać na temat nie psycho, a zazwyczaj inni rozmowę podsłuchają i się wtrącą. A siedząc w domu raczej nic nie zdziałacie... Trzeba wyjść do ludzi, pogadać, nawet z pracy po pracy i zawsze z kimś lub sam, osobiście poznałem dużo osób o różnych zainteresowaniach i spokojnie na jakieś spotkanie zawsze chodzę sam z innymi i nawet nikt mnie nie podejrzewa, że miałem jakieś problemy z lekami czy nieśmiałością. W każdym mieście jest naprawdę wiele osób o różnych poglądach, sympatycznych, pogodnych, empatycznych, trzeba tylko się jakoś poznać.
err

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Zosia_89 22 lis 2015, 00:33
err napisał(a):Trzeba wyjść do ludzi

zgadzam się :)
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Samotność

przez zalezna 22 lis 2015, 00:46
Zosia_89 napisał(a):

najlepiej z transparentem.
zalezna

Samotność

przez tooshyandsincere 22 lis 2015, 01:14
err napisał(a):stuff

Ja przez nerwice praktycznie nie mogę wyjść z domu, niestety nie dla każdego to takie 'proste'. :(

Samotność

przez 520m.n.p.m. 22 lis 2015, 15:52
abrakadabra xx napisał(a):520m.n.p.m., chcesz popisać, proszę bardzo ;)

można popisać ale i tak to nic nie zmieni

elo napisał(a):serio zalezy ci na szacunku takich osob?

tak, bo muszę spędzać z nimi 8 godzin dziennie codziennie

warrior11 napisał(a):520m.n.p.m., umiesz latać,tylko jeszcze o tym nie wiesz;)

taaaa, próbowałam to zaryłam glebę

jetodik napisał(a):520m.n.p.m., to Ty napisałaś kiedyś, że ludzie sie Ciebie czepiają Twojej wagi, ale że mogą Cię cmoknąć w grubą dupę i dalej będziesz jeść?
pytam bo podobało mi się to, a nie pamiętam kto napisał ;)

nie wiem nie pamiętam

err napisał(a):Zawsze w razie "niewypału" można z drugą osobą tylko gadać na temat nie psycho, a zazwyczaj inni rozmowę podsłuchają i się wtrącą. A siedząc w domu raczej nic nie zdziałacie... Trzeba wyjść do ludzi, pogadać, nawet z pracy po pracy i zawsze z kimś lub sam, osobiście poznałem dużo osób o różnych zainteresowaniach i spokojnie na jakieś spotkanie zawsze chodzę sam z innymi i nawet nikt mnie nie podejrzewa, że miałem jakieś problemy z lekami czy nieśmiałością. W każdym mieście jest naprawdę wiele osób o różnych poglądach, sympatycznych, pogodnych, empatycznych, trzeba tylko się jakoś poznać.

Zosia_89 napisał(a):

Jak mnie wkurza taka gadka, trzeba wyjść do ludzi ble ble ble :blabla: , a gdzie ja przebywam całymi dniami? :bezradny: , między kim?, zwierzętami? małpami? ufoludkami? Całymi dniami przebywam między ludźmi, helooooł!!!! :!: Chyba że to nie są ludzie, to w takim razie ja też nie jestem ludziem, to kim ja jestem? :bezradny:
Nie dziwie się że temu, że czuję się tak bardzo samotna, tak, wyjdź do ludzi byle nie do mnie idź do innych, genialne. :idea: :idea: :idea: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Samotność

przez 520m.n.p.m. 22 lis 2015, 15:59
tooshyandsincere napisał(a):
err napisał(a):stuff

Ja przez nerwice praktycznie nie mogę wyjść z domu, niestety nie dla każdego to takie 'proste'. :(

kto tego nie przeżył to tego nie zrozumie, bo teraz liczą się tylko zdrowi, młodzi, piękni co chcą się dobrze bawić i chichrać ze wszystkiego, a ty cierpisz to co kogo to obchodzi

Samotność

przez Follow_ 22 lis 2015, 17:05
chyba...już...zawsze....będę,,,samotna...nie...mam...już,,,siły...się...starać...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez khaleesi 22 lis 2015, 18:00
520m.n.p.m. napisał(a):
Jak mnie wkurza taka gadka, trzeba wyjść do ludzi ble ble ble :blabla: , a gdzie ja przebywam całymi dniami? :bezradny: , między kim?, zwierzętami? małpami? ufoludkami? Całymi dniami przebywam między ludźmi, helooooł!!!! :!: Chyba że to nie są ludzie, to w takim razie ja też nie jestem ludziem, to kim ja jestem? :bezradny:
Nie dziwie się że temu, że czuję się tak bardzo samotna, tak, wyjdź do ludzi byle nie do mnie idź do innych, genialne. :idea: :idea: :idea: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Takie hasło wyjdz do ludzi jest nielogiczne i infantylne. Prędzej transparent szukam drugiej połówki sprawdził by się niz to wyjdz do ludzi. Tak bo każdy człowiek już czeka :lol: Porzucą męzów/żony i już gotowi. Żenada to jest i nie dziwie się, że wkurza Cię takie coś.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez khaleesi 22 lis 2015, 18:01
zalezna, czy Ty jesteś jakaś moja zagubiona siostra? Kurde masz podobny punkt widzenia. :lol:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez Davin 22 lis 2015, 18:18
khaleesi napisał(a):zalezna, czy Ty jesteś jakaś moja zagubiona siostra? Kurde masz podobny punkt widzenia. :lol:

Czyli z dupy. ;)

Ja pierdziele co za ludzie tu piszą. :hide: Rozumiem że samotni jesteście przez innych ludzi. :mrgreen:

Follow_, dlaczego masz się starać?

520m.n.p.m. napisał(a):Jak mnie wkurza taka gadka, trzeba wyjść do ludzi ble ble ble :blabla: , a gdzie ja przebywam całymi dniami? :bezradny: , między kim?, zwierzętami? małpami? ufoludkami? Całymi dniami przebywam między ludźmi, helooooł!!!! :!: Chyba że to nie są ludzie, to w takim razie ja też nie jestem ludziem, to kim ja jestem? :bezradny:

Skoro nie łapiesz "wyjścia do ludzi" to dlaczego dziwisz się że jesteś samotna? :mrgreen:

Samotność

przez wiejskifilozof 22 lis 2015, 19:06
Moja samotność się objawia,brakiem kobity do seksu.

Samotność

przez Zosia_89 22 lis 2015, 19:08
rozumiem lęki - są silniejsze od nas i pewnie nawet sobie nie wyobrażam jak to jest wyjść do innych, to przyznaję
ale podejście "niech inni pocałują mnie w dupę"? to niech całują tylko w takim przypadku nie powinna Was ruszać samotność :bezradny:
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Sortuj wg