Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez abrakadabra xx 12 paź 2015, 22:20
klex napisał(a):Jest taki wątek dział Inne/Poznajmy się/Kto porozmawia przez GG/PW?

Ano jest ale samotnych jakoś nie ubywa. Ci sami dalej narzekają w tym wątku.

Samotność

przez zalezna 12 paź 2015, 22:33
Ja tam nie mam problemów z komunikacją, ale choć jestem bardzo otwarta na wszelkiego typu znajomości i pierwsza wychodzę z inicjatywą ludzie zwykle mnie zlewają. Nawet w internecie :(
zalezna

Samotność

przez Celice 12 paź 2015, 22:48
Gdzie jesteś Zdziś? Tęsknie tak jak nikt. Przeminął czas. Czy wybaczysz mi?
Celice

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 00:51
zalezna napisał(a):Ja tam nie mam problemów z komunikacją, ale choć jestem bardzo otwarta na wszelkiego typu znajomości i pierwsza wychodzę z inicjatywą ludzie zwykle mnie zlewają. Nawet w internecie :(

zalezna, wydaje mi się, że za dużo marudzisz i nie ma w optymizmu. Takie jest moje wrażenie. Ale nie jesteś sama, ja też sporo narzekałem i chyba nie jestem lubiany. To już wśród normalsów mam większe branie a przynajmniej miałem jak jeszcze zdrowie dopisywało.

Samotność

przez nastazja2809 13 paź 2015, 01:05
abrakadabra xx napisał(a):Mógłby powstać osobny wątek, gdzie ludzie samotni, chcący nawiązać wirtualny kontakt deklarowali by swoją aprobatę do rozmów, np. poprzez maila, gg, czy pw. To by ułatwiło kontakty. Ja np. nie napiszę ot tak do obcej osoby, bo nie wiem czy ona chce gadać czy nie, no i nie chcę się narzucać. A tak to bez problemu można pisać. Ci którzy przypadną sobie do gustu będą dalej kontynuować rozmowy. Jeśli samotnych byłoby sporo to zawsze ktoś z kimś na pewno by nawiązał nić porozumienia. Nie wiem czy to dobry pomysł.

Hej, jestem tu nowa :) Popieram ten wątek, ja też zawsze boję się do kogoś napisać od tak... Wiadomo, nie każdy chce pogadać, albo nie lubi jakichśtam osób, a wiadomo, może ja przypadkiem do takiej grupy należę... :P

Samotność

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 01:08
nastazja2809, założyłem właśnie ten wątek, może ci się spodoba. Jest w "Poznajmy się".

Samotność

przez zalezna 13 paź 2015, 01:11
abrakadabra xx",
trudno zachować optymizm w mojej sytuacji. i od 4 lat mam depresje,ktora zyje wlasnym zyciem. ze nikt nie lubi zdolowanych, z przegranym zyciem to sie juz pogodzilam.
zalezna

Samotność

przez nastazja2809 13 paź 2015, 01:13
abrakadabra xx napisał(a):nastazja2809, założyłem właśnie ten wątek, może ci się spodoba. Jest w "Poznajmy się".

już patrzę :)

Samotność

przez Siddhi 13 paź 2015, 18:25
ze nikt nie lubi zdolowanych, z przegranym zyciem to sie juz pogodzilam.
Ja lubię smutnych ludzi, są intrygujący, za smutkiem często kryje się jakaś historia.

Samotność

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 19:39
zalezna napisał(a): ze nikt nie lubi zdolowanych, z przegranym zyciem to sie juz pogodzilam.

Za tym kryje się prosty mechanizm, ludzie chcą czuć się dobrze a nie babrać się w cudzych nieszczęściach (no chyba, że chodzi o oglądanie dramatów). Jednak myślę, że są wyjątki, inni samotni, czy ci którzy doświadczyli cierpienia na własnej skórze potrafią lepiej wczuć się w sytuację tych samotnych. Jako efekt współczucia i chęci zrozumienia są skorzy do nawiązywania kontaktów z innymi samotnymi (pomijając samotnikow z wyboru). Choć też nie tak do końca chcą się dołować, mają swoje problemy i potrzebują odrobiny radości w życiu. Choć również są ludzie szczęśliwi i też potrafią być empatyczni i poświęcić się dla innych np. pomagając potrzebującym. Jednak z reguły chcemy czuć się dobrze po prostu.

Samotność

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 19:51
Jednak myślę, że to wcale nie musi być takie proste, samotni i nieszczęśliwi czasem stają się narcyzami zapatrzonymi we własne problemy. I jak takich dwóch się spotka, mogą rozmawiać ze sobą o samotności myśląc o własnym nieszczęściu. Nie mówię, że to jest regułą ale tak czasem bywa.

Samotność

przez carlosbueno 13 paź 2015, 19:54
abrakadabra xx napisał(a):Jednak myślę, że to wcale nie musi być takie proste, samotni i nieszczęśliwi czasem stają się narcyzami zapatrzonymi we własne problemy. I jak takich dwóch się spotka, mogą rozmawiać ze sobą o samotności myśląc o własnym nieszczęściu. Nie mówię, że to jest regułą ale tak czasem bywa.
ja chyba taki jestem, uważam się za jednego z najnieszczęśliwszych ludzi na świecie i mało kto może się ze mną równać.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez zalezna 13 paź 2015, 19:56
a czasami poświęcasz całe swoje życie dla innych by na końcu zostać sam.
zalezna

Samotność

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 19:57
carlosbueno, nie na darmo masz tytuł największego marudy ;)

Sortuj wg