Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez abrakadabra xx 26 wrz 2015, 21:04
Czyli mamy przejebane ;)

Ja to już po woli zacząłem się zmieniać, przestało mi zależeć na innych, jest jak jest, żyje się dalej. Jak się trafi ktoś wartościowy to dobrze, jak nie to też ok.

Samotność

przez zalezna 26 wrz 2015, 21:08
abrakadabra xx napisał(a):Czyli mamy przejebane ;) Ja to już po woli zacząłem się zmieniać, przestało mi zależeć na innych, jest jak jest, żyje się dalej. Jak się trafi ktoś wartościowy to dobrze, jak nie to też ok.

no, niestety kiedy przychodzi co do czego to trzeba samemu stac sie swoim przyjacielem/rodzina. ja zyje tylko dlatego,ze choc pomimo,ze probowalam juz odejsc z tego swiata, to po tym co przeszlam nie potrafilabym zrobic tego drugi raz(choc mnie kusi nieustannie).
zalezna

Samotność

przez abrakadabra xx 26 wrz 2015, 21:17
Też mam za sobą próby samobójcze :mrgreen: Ogólnie to nie chcę umierać, chcę cieszyć się życiem ale nie wiele wskazuje na to, że będzie u mnie znacząca poprawa. W sumie to nawet nie pogniewałbym się jakbym we śnie odszedł z tego świata. Ale jest dla mnie promyk nadziei, im bardziej mam na to wszystko wyjebane tym lepiej się czuję. W coorvę lat się przejmowałem wszystkim, więc może już starczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez zalezna 26 wrz 2015, 21:35
abrakadabra xx napisał(a):Też mam za sobą próby samobójcze :mrgreen: Ogólnie to nie chcę umierać, chcę cieszyć się życiem ale nie wiele wskazuje na to, że będzie u mnie znacząca poprawa. W sumie to nawet nie pogniewałbym się jakbym we śnie odszedł z tego świata. Ale jest dla mnie promyk nadziei, im bardziej mam na to wszystko wyjebane tym lepiej się czuję. W coorvę lat się przejmowałem wszystkim, więc może już starczy.

przynajmniej masz jeszcze jakas nadzieje, moze cos z tego bedzie :) ja to juz chyba w ogole wyczerpalam limit nieszczesc w tym stuleciu wiec zycie powinno mi juz dac spokoj, choc jak narazie nie odpuszcza. no, ale jak to mowia pozyjemy zobaczymy ;)
zalezna

Samotność

przez abrakadabra xx 26 wrz 2015, 21:45
zalezna, widzę, że żartujesz czasem, także chyba nie jest aż tak źle:)

Samotność

przez zalezna 26 wrz 2015, 21:52
abrakadabra xx napisał(a):zalezna, widzę, że żartujesz czasem, także chyba nie jest aż tak źle:)

powiem Ci w ogóle, że czasem samotność ma też swoje dobrodziejstwa: masz więcej czasu na zadbanie o siebie i swój rozwój. no i po tylu "akcjach" z ludźmi nie przejmujesz się już tak innymi osobami ani ich opinią w twoim życiu. przestajesz jakby żyć dla innych a zaczynasz dla siebie. Ja wiekszosc swojego zycia tak wlasnie zylam, zeby tylko zajmowac sie i zaspokajac innych(zeby w zamian dostac ich sympatie czy uwage) a teraz zrozumialam, ze to byl wielki moj blad. zauwazylam tez ile czasu stracilam na to by zadowolic innych, przejmowac sie nimi , a prawda jest taka ,ze najwazniejsza troska i opieka trzeba otoczyc siebie (sa z tego same plusy) pzdr:)
zalezna

Samotność

przez abrakadabra xx 26 wrz 2015, 22:36
To jest właśnie najgorsze, poniżanie się dla innych aby uzyskać ich aprobatę tylko dlatego, że jesteśmy powiedzmy mniej atrakcyjni społecznie, takie włażenie komuś w dupę. Parę razy mi się to zdarzyło, kiedyś tam raz dla dziewczyny jednej też, czego później żałowałem. A czy żyję dla siebie? Chyba jeszcze nie.

Samotność

przez Peter88 27 wrz 2015, 00:12
Można żyć dla siebie ale wydaje mnie się, że przychodzi taki czas gdy robi się to męczące. Ostatecznie można zostać świrem ze stadem psów albo kotów. Bo człowiek to nie tygrys, to istota stadna.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Samotność

przez dar 27 wrz 2015, 00:32
abrakadabra xx, zalezna, olać tych dawnych "przyjaciół" trzeba starać cieszyć się życiem! Kiedyś miałem masę znajomych "przyjaciół" teraz z czasem coraz bardziej cieszę się codziennością.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez seway1996 27 wrz 2015, 00:34
dar napisał(a):abrakadabra xx, zalezna, olać tych dawnych "przyjaciół" trzeba starać cieszyć się życiem! Kiedyś miałem masę znajomych "przyjaciół" teraz z czasem coraz bardziej cieszę się codziennością.

Szacun,że cieszysz się codziennością..

Samotność

przez dar 27 wrz 2015, 00:49
seway1996 napisał(a):Szacun,że cieszysz się codziennością..

Staram się. Nie zawsze jest super ale akceptuje też gorsze chwile i całe szczęście udaje mi się znaleźć radość w różnych codziennych czasem nawet błahych sprawach. Wiem, że nie zawsze jest łatwo ale da się!
dar

Samotność

przez abrakadabra xx 27 wrz 2015, 01:01
dar napisał(a):abrakadabra xx, zalezna, olać tych dawnych "przyjaciół" trzeba starać cieszyć się życiem! Kiedyś miałem masę znajomych "przyjaciół" teraz z czasem coraz bardziej cieszę się codziennością.

Cały czas próbuję cieszyć się życiem, czy mi się to w końcu uda tego nie wie nikt.

Co w tej codzienności sprawia ci radość?

Samotność

przez dar 28 wrz 2015, 20:54
m.in. to że udaje mi się odrzucić myśli narzekania a nawet gdy coś mnie drażni mam wrażenie, że nie za bardzo. Cieszę się codziennością, jazdą na rowerze, pracowaniem (może nie zawsze :)) czytaniem książek, materiałów które mnie interesują....
dar

Samotność

przez Rebelia 28 wrz 2015, 23:31
dar, podobne podejście do mnie.
Ale zdarzają się jakieś chwile słabości każdemu, np mnie ostatnio. Co zrobisz, nic nie zrobisz.

Sortuj wg