Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Rashid 18 lip 2015, 23:48
Steviear napisał(a):
Rashid napisał(a):Przez jakieś 9 miesięcy pracowałem w pewnej firmie, do której musiałem dojeżdzać busem. Zawsze jak w nim siedziałem i patrzyłem się na tłum ludzi, smutnych, obojętnych wpatrzonych w szybę, przypominałem sobie o tej samotności.

To właśnie dla mnie nie jest najgorsze. Gorzej jeśli obcy ludzie się uśmiechają do Ciebie. W takich sytuacjach przeżywam lęk, że pewnie znajomy, że znajomy znajomego a ja nie kojarzę. Myślę wtedy, że człowiek musi mieć jakiś powód. Wolę tę obojętność. A Ci ludzie niekoniecznie muszą być smutni, samotni. Mogą powstrzymywać radość, mogą myśleć o czymś miłym nie uśmiechając się :) Radość rzuca się w oczy.

A co jest złego w tej radości i uśmiechaniu się :) ? Ja tam często uśmiecham się do zupełnie obcych mi osób, czasami można nawet w ten sposób poznać kogoś ciekawego.

Samotność

przez alone05 19 lip 2015, 18:19
Ja lubię samotność, lubię być sama, nigdy nie miałam chłopaka i mieć nie będę, to jest najsmutniejsze z tego wszystkiego, bo sobie myślę, że się nikomu nie podobam, w ogóle nie lubię ludzi i mogłoby ich nie być, nie zamierzam się dla nikogo poświęcać, żyję dla siebie.

Samotność

przez Zebrec 19 lip 2015, 18:27
Ja mam zupełnie inne podejście. Nie wyobrażam sobie życia w samotności i myślę, że człowiek nie jest do tego stworzony. Oczywiście czasami lubię być sam aby spokojnie pomyśleć i zastanowić się nad życiem.
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez dar 19 lip 2015, 19:29
Ja lubię spędzać sporo czasu samotnie jednak chyba lepiej się czuję gdy mam jakąś osobę z którą dobrze mi się rozmawia.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Don Kamillo 19 lip 2015, 19:40
Samotność jest całkiem fajna, gdy się ma jakiś problem, trzeba się tylko użerać ze sobą, a nie dodatkowo z kimś innym, ale to wszystko jest dobre, po najnizej linii oporu.. niestety do czasu kiedy samotność zacznie doskwierać. Ja też lubię pogadać z osobą z którą przyjemnie mi się rozmawia, bardzo sporadycznie to idzie, ale dzięki takiej osobie, mam siłe na chwile chociaż odwrócić się od tej matni.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Samotność

przez Arhol 20 lip 2015, 14:53
Łatwiej dealować się "własnym" psycho-shitem,na czyjś psycho-shit przeważnie brak sił,ale fakt - przyjaźń itd dobra rzecz.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez zalezna 20 lip 2015, 14:59
kocham byc wsrod ludzi i nawet moja choroba nie zmienila tego, ze zawsze potrzebuje by ktos byl.
zalezna

Samotność

przez Korat 20 lip 2015, 16:04
Jak ma się wysoki poziom introwersji, to znalezienie partnerki jest podobne jak u wielorybów, które muszą pokonać dziesiątki tysięcy kilometrów zanim napotkają drugą połówkę swojego gatunku.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Samotność

przez dr. Psycho Trepens 22 lip 2015, 03:48
Ja na razie mnożę swoje kontakty na Facebooku, gadam dużo z ludźmi na FB i GG, trochę to pomaga,
pomaga oswoić się ogólnie w rozmowie, zanim spotkam się z kimś w 4 oczy.

Szukajcie ciekawych ludzi na tym forum a jest ich pełno, mam kontakt z 10 osobami stąd i
jestem zadowolony z tych relacji. Gadanie tylko na forum to nie to samo jak pisanie ze sobą we dwoje.
Czasem tylko narzekamy, wymieniamy się doświadczeniem, a czasem pojawi się jakiś inny ciekawszy temat do rozmowy
np. jakieś hobby, sport, komputery, muzyka, filmy... Takie niby błache rozmowy serio pomagają, chociażby
oderwać się od własnego umysłu. Polecam działy forum "Poznajmy się" oraz "Miasta".
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Samotność

przez Aurora88 22 lip 2015, 09:33
Fajna rada, ale... boję się Prywatnych Wiadomości xD
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Samotność

przez Marcin2013 22 lip 2015, 15:55
Ja lape za nusz i sie otne i wykwawvie

Samotność

przez Hemolakria 22 lip 2015, 16:55
Marcin2013, uwierz mi,że nie warto. Jak w tej piosence: ,,w życiu piękne są tylko chwile", ale dla tych chwil warto żyć. Pisze Ci to niedoszły samobójca. Wiem co piszę.
Hemolakria

Love for me is like, you meet somebody, but you don't want to murder them.
Blog: www.red-schizophrenia.tumblr.com

Samotność

przez zalezna 22 lip 2015, 19:08
Hemolakria napisał(a):Marcin2013, uwierz mi,że nie warto. Jak w tej piosence: ,,w życiu piękne są tylko chwile", ale dla tych chwil warto żyć. Pisze Ci to niedoszły samobójca. Wiem co piszę.

wspominanie ich boli.
zalezna

Samotność

przez dr. Psycho Trepens 23 lip 2015, 00:39
Aurora88 napisał(a):Fajna rada, ale... boję się Prywatnych Wiadomości xD

To trzeba się przełamać, tutaj nie ma zobowiązań i żadnego ryzyka.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg