Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Follow_ 28 cze 2015, 00:37
kropeczka_przecinek napisał(a): Gdzie w trójmieście szukać pomocy?

Jakiej pomocy potrzebujesz?

Samotność

przez alone05 28 cze 2015, 12:30
Chciałabym mieć więcej przyjaciółek, czy przez internet można poznać przyjaciół, głównie zależy mi na wspólnym spędzaniu weekendów oraz wakacji.

Samotność

przez Follow_ 28 cze 2015, 12:54
Można :) Stosuję to od wielu lat i mam przyjaciół z internetu :)
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez abrakadabra xx 28 cze 2015, 14:12
Chcę znaleźć wartościowych ludzi, którzy wysoko sobie cenią empatię, szacunek do drugiego człowieka, uczciwość, rzetelność. Gdzieś jeszcze jedną nogą tkwię w moim starym zagmatwanym, pełnym fałszywych ludzi świecie ale powoli się z tego wyrywam. Nie pasuję do tamtego świata. Chcę powrócić do uczciwego, trzeźwego świata w którym dawno temu żyłem.

Samotność

przez dar 28 cze 2015, 21:11
abrakadabra xx, ja mam to samo i czasem się tym bardzo wkurzam. Odrzuciłem część moich porypanych znajomych. Mam jakiś poukładanych ale to tylko na trochę. Wiem, że chciałbym poznać więcej wartościowych osób!
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez abrakadabra xx 28 cze 2015, 22:26
dar, ja obracałem się w nieciekawym towarzystwie poprzez ucieczkę od problemów w alko i inne używki. Ale niestety nigdzie nie udało mi się uciec a problemy się pogłębiły. Kilka wartościowych znajomości się urwało a beznadziejne zakończyłem sam. Teraz nie zostało mi nic po za znajomymi, tych to mam pełno. Cześć, cześć, co słychać, narka. Przydałoby się kilka porządnych kumpli, koleżanek, mogą być też po przejściach gdzie nie koniecznie byli tacy święci. Ważne aby chcieli się zmienić i być w porządku.

Samotność

przez koszykova 29 cze 2015, 18:42
Też bym chętnie kogoś poznała, do długich rozmów, wymiany poglądów, słuchać i być sluchanym, angażować się wspolnie
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez abrakadabra xx 29 cze 2015, 22:59
koszykova, Może na początek znajomości wystarczą krótsze rozmowy np. przez PW. Ciekawe czy ja jestem wystarczająco mądry do takich rozmów.

Samotność

przez koszykova 29 cze 2015, 23:37
abrakadabra xx, rozmowy przez pw są jakies sztywne i sztuczne. Rozmowy "na żywo" są lepsze, odpowiada się tak jak się czuje i mysli w danej chwili, bez ogromnej układanki słów, chęci pisania wszystkiego arcypoprawnie. To ma być rozmowa, nie listy w formie pamiętnika co robię, gdzie, itd.
Mądrym do rozmowy być nie trzeba, ale nie każdy da rade ogarnąć dany temat.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez abrakadabra xx 30 cze 2015, 00:33
koszykova, (co do tej mądrości to ja pisałem odnośnie twojego motta ;) )

No fakt, rozmowy na żywo są bardziej spontaniczne, naturalne. Kiedyś właśnie takie wolałem. Teraz przez zaburzenia emocjonalne nie koniecznie. Wolę trochę kogoś poznać zanim się otworzę. Moja osobowość to skrajności, kiedyś byłem żywiołowy i spontaniczny, teraz zamknięty w sobie. Ale nie że taki chcę być, wręcz przeciwnie :smile: Zagmatwane to wszystko.

Samotność

przez koszykova 30 cze 2015, 07:36
abrakadabra xx, na żywo - mam na myśli też tel, komunikator, itp ;) jak na kogoś z fobia przystalo ;P
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez bedzielepiej 02 lip 2015, 21:38
ostatnio czesto myślę że samotność to wystarczająco dobry powód do popełnienia samobójstwa

Samotność

przez szrama 02 lip 2015, 22:57
Ja też, ale nie dam rady tego zrobić, przynajmniej "na trzeźwo".

Samotność

przez Arhol 03 lip 2015, 12:05
Marny psze państwa,jest to coś,czemu jednak można próbować zaradzić,co jest możliwe by sobie z tym poradzić,albo się zaadaptować.
Oczywiście nie mi decydować o czyimś życiu,samotność też może być sporym problemem,niełatwym do rozwiązania - ale możliwym,w jakimś mniejszym lub większym stopniu zależnym od nas samych,fakt - to też loteria.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg