Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez kazimierz61 30 maja 2015, 20:35
Mnie ze swoim ojcem też nie łączyła jakaś silna więź, jak byłem dzieckiem to nawet się go bałem przez jego pijaństwo, a przecież nic mi nie zrobił, potem z tego wyrosłem ale wspomnienia zostały. Kiedy zachorował i śmierć zaglądała mu w oczy, to coś we mnie wystąpiło i zmieniło się coś, pojawiła się właśnie ta więź do rodzica, poprostu miłość której w stosunku do niego nigdy nie czułem. Kiedy umarł płakałem jak dziecko, chodziłem po kątach ze łzami w oczach, nigdy tego nie zapomnę. Tak że myślę, że jeżeli przyjdzie taki moment w życiu to budzą się w nas uczucia więzi i miłości do drugiej osoby, nawet kiedy myślimy że ich nie ma.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Samotność

przez Aurora88 31 maja 2015, 00:40
kazimierz61 napisał(a):Tak że myślę, że jeżeli przyjdzie taki moment w życiu to budzą się w nas uczucia więzi i miłości do drugiej osoby, nawet kiedy myślimy że ich nie ma.

Tylko czy to jest właśnie miłość? Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Odczuwałam już tyle emocji względem matki, że nie wyobrażam sobie, że miałabym ją na sam koniec pokochać. Dla mnie byłaby to raczej rozpaczliwa próba wymyślenia sobie tego uczucia, żeby poczuć się lepiej. Nie wiem jak to wyjaśnić.

Samotność

przez kazimierz61 31 maja 2015, 05:36
Aurora88, Zawsze to jest matka, to ona wydała Cię na świat i kochała jak umiała. Może właśnie przyjdzie taki moment w twoim życiu, że zapomnisz o starych urazach przechowywanych skrupulatnie w sercu, które nie pozwalają wpuścić do środka światła miłości, myślę że na wszystko przyjdzie pora, a ty kiedy poczujesz, że pewne blokady Cię opuściły, to poznasz uczucie miłości rodzicielskiej, i wtedy poczujesz radość, szczęście i satysfakcję, że wybaczyłaś drugiej osobie, że stać cię na to by pokochać tych co do których chowałaś urazy.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Aurora88 31 maja 2015, 11:53
Dlaczego mam kochać kogoś, kto ma mnie w d***?
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Samotność

przez kazimierz61 31 maja 2015, 13:35
Aurora88, Przykro mi.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Samotność

przez arminn 31 maja 2015, 18:20
A co jeśli się kogoś bardzo kocha, ale nie można z tym kimś być? :-| Na dłuższą metę to potęguje poczucie samotności.
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

Samotność

przez Arhol 01 cze 2015, 00:23
A co jeśli się kogoś bardzo kocha, ale nie można z tym kimś być?

Chyba na tego typu kwestie nie ma rozwiązania,żadnego - czym prędzej zająć czymś myśli,życie,poznawać więcej ludzi,ewentualnie upływ czasu pozwoli zapomnieć i zdystansować się.

Co do familiady,moje odczucia nadal są mieszane,wiele krwi napsuli,część jednak jest też dobra...nie da się chyba jednoznacznie kierować jednym i jedynym odczuciem względem innych,przeważnie cały wachlarz emocji wszelkiej maści.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez mark123 01 cze 2015, 00:53
kazimierz61 napisał(a):Tak że myślę, że jeżeli przyjdzie taki moment w życiu to budzą się w nas uczucia więzi i miłości do drugiej osoby, nawet kiedy myślimy że ich nie ma.

Wolałbym, żeby we mnie się nic nie budziło, wolę życie bez więzi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez dar 01 cze 2015, 02:50
paradoksalnie poza chwilowymi zamyśleniami nie mam poczucia samotności :bezradny: ... chociaż niby jestem samotny :105:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Semir 01 cze 2015, 11:23
U mnie coraz większa obojętność wobec mojej samotności. Jedyne na czym się obecnie skupiam to na pracy nad samym sobą no i dalsze czekanie na terapię(od Sierpnia tamtego roku i powoli trafia mnie szlag). Ewentualnie jakieś drobne wyjście ale tylko sporadycznie i to mi na razie wystarczy :)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Samotność

przez alone05 04 cze 2015, 15:44
Ja jestem singielką i jest mi z tym dobrze, robię co chcę kiedy chcę, w ciągu tygodnia obowiązki, w weekend wyjście do lasu, do kina lub na basen. Mam poukładane i dokładnie zaplanowane życie.

Samotność

przez szrama 04 cze 2015, 17:33
A mi nie jest z tym dobrze, ale już na zawsze zostanę sam bo nie dam rady na nikim skupić swojej uwagi. Zawody miłosne to każdy przeżywa, to normalne, ale u mnie sytuacja inaczej wyglądała. Sam byłem zawsze, w dodatku osobą cierpiącą na depresję. Nie miałem nikogo by porozmawiać, aż poznałem przez internet swoją przyjaciółkę. Miałem tylko ją, przez dwa lata tak się przywiązałem, jeździłem do niej na drugi koniec Polski, rozmawialiśmy co noc przez telefon, a gdy po dwóch latach doszło do tego, że pokochałem ją całym sercem, ona rzuciła ze mną znajomość jak z jakąś zabawką i to nie z tego powodu, że się wystraszyła czy coś, bo wcześniej sama mówiła mi, że mnie uwielbia i ze mną chce być, a ja się nie zgadzałem, bo ona miała chłopaka i nie chciałem jej rozwalać życia.. Czasem po prostu bym chciał by to ktoś do mnie przyjechał, tak jak ja to zrobiłem dla niej - i uratował mnie swoim towarzystwem, a jednocześnie, chodź wykańczam się już sam ze sobą nie chcę tego, bo cały czas mam w głowie tylko ją i żyje mając ją w sercu i umyśle. Nie pracuję i nie chce mi się nigdzie iść, tylko siedzę i tyle, teraz nawet leków nie mam i jestem wszystkiego świadomy, to najgorsze.

Samotność

przez barbieturan 06 cze 2015, 13:02
to taka wielka trwoga

Samotność

przez enigman 06 cze 2015, 18:40
Miłość to ściema. Każdy w nią wierzy, każdy chce czuć, a gdy w końcu zdarzy się cokolwiek. umiera.

Sortuj wg