Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez bonsai 30 kwi 2015, 18:12
Introwertyczka napisał(a):Pusty slogan bez znaczenia i bez potwierdzenia. Wszyscy za czymś gonią, wszyscy za czymś pędzą, mieć czy być, być czy mieć, bla bla bla, bla bla bla. Co znaczy wszyscy, co znaczy każdy? Ludzie są tacy, jacy muszą być, aby przetrwać na tym dziwnym świecie. Nie gonią, nie pędzą, a jedynie robią to, czego świat od nich oczekuje.

Cóż, każdy ma swoje własne przemyślenia i doświadczenia. Pamiętam jeszcze czasy, gdy ludzie przychodzili z pracy o 16, spotykali się ze sobą, mieli czas dla rodziny, dla znajomych, sąsiadów. Ideą przewodnią imprez było integrowanie się i wspólna zabawa, a nie picie i palenie trawy. Jeśli uważasz, że ludzie to trybiki w maszynie i muszą robić to, czego świat od nich oczekuje, to tym gorzej dla ludzi. Podchodząc do tematu w ten sposób, to lepiej już nie będzie.
bonsai

Samotność

przez carlosbueno 30 kwi 2015, 18:30
poem napisał(a):
Takie czasy. Wszyscy za czymś gonią, wolą mieć niż być

Tak, chociaż nie zawsze tak jest. Czasem ciężko się pracuje za marne pieniądze. Akurat o osobach które znam nie mogę powiedzieć, że gonią za kasą. Tak się niefortunnie składa, że ostatnio i ja i oni mają poważne problemy. Oby to szybko minęło.

Ja niby nie gonie za kasą, ale mam taką pracę że nawet wolnych sobót nie dają a i zwykle 10 godzin albo i więcej muszę w niej być 6 dni w tygodniu , choć oficjalnie pracuje 40 h tygodniowo. Także jedynie niedziele mam wolną.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez Introwertyczka 30 kwi 2015, 18:31
bonsai napisał(a):Podchodząc do tematu w ten sposób, to lepiej już nie będzie.

No bo nie będzie. Chyba że nastanie socjalizm, bo tylko socjalizm nas uratuje. Jednak do zwycięstwa socjalizmu potrzebny byłby jakiś charyzmatyczny przywódca, a u nas w parlamencie nawet partii lewicowej nie ma.
Introwertyczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez carlosbueno 30 kwi 2015, 18:35
Introwertyczka napisał(a):
bonsai napisał(a):Podchodząc do tematu w ten sposób, to lepiej już nie będzie.

No bo nie będzie. Chyba że nastanie socjalizm, bo tylko socjalizm nas uratuje. Jednak do zwycięstwa socjalizmu potrzebny byłby jakiś charyzmatyczny przywódca, a u nas w parlamencie nawet partii lewicowej nie ma.

Przecież Korwin- Mikke mówi że tylko on nie jest socjalistą. :mrgreen:

Samotność

przez Introwertyczka 30 kwi 2015, 18:41
carlosbueno napisał(a):Przecież Korwin- Mikke mówi że tylko on nie jest socjalistą. :mrgreen:

JKM mówi dużo różnych rzeczy, które niekoniecznie są zgodne z prawdą. Przeważnie nie są. Nasz parlament to zbiór bezideowych złodziei. Mówiąc językiem socjologicznym, ich stosunek do władzy jest egocentryczny instrumentalny.
Introwertyczka

Samotność

przez carlosbueno 30 kwi 2015, 18:49
Za polskiego socjalizmu tez długo były pracujące soboty, faceci często dorabiali po pracy, choć generalnie i tak ludzie krócej pracowali, bo przestrzegano kodeksu pracy a nie ta jak dziś gdzie omija się go jak można i mi zdarzało się pracować po 80 h w tygodniu,czy blisko 300 h w miesiącu oczywiście żadnych większych pieniędzy za te "nadgodziny" nie dostałem. A za komuny było czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy, a sklepy monopolowe otwierano po 13-tej żeby ludzie za dużo w pracy nie pili a i tak pili.

Samotność

przez pinda 30 kwi 2015, 18:50
Czyli jutro spotkamy się na pochodzie pierwszomajowym? :)
burning down the house!

Samotność

przez Introwertyczka 30 kwi 2015, 19:00
pinda napisał(a):Czyli jutro spotkamy się na pochodzie pierwszomajowym? :)

W moim mieście nie ma pochodu pierwszomajowego, ale za to 3 maja to świętują, konserwatysty jebane. :evil:
Introwertyczka

Samotność

przez NN4V 30 kwi 2015, 21:12
Introwertyczka napisał(a):....Ludzie są tacy, jacy muszą być, aby przetrwać na tym dziwnym świecie. Nie gonią, nie pędzą, a jedynie robią to, czego świat od nich oczekuje.

Muszą być, czyli zgadzają się posłusznie wypełniac oczekiwania świata.

Wybacz, ale nie jest to prawdą. Przynajmniej ja nie odczuwam jakiegoś przymusu. Robię co chcę. Nie mam potrzeby walczyć o przetrwanie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Samotność

przez Introwertyczka 30 kwi 2015, 21:28
NN4V napisał(a):Przynajmniej ja nie odczuwam jakiegoś przymusu. Robię co chcę. Nie mam potrzeby walczyć o przetrwanie.

No to zazdroszczę.
Introwertyczka

Samotność

przez jetodik 30 kwi 2015, 21:31
ja sobie wymyśliłem, że chce pracować po to aby żyć nie inaczej, że chce żyć godnie, a nie na siłe.
średnio mi to wychodzi, ale jeszcze mniej mi wychodzi praca.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Samotność

przez NN4V 30 kwi 2015, 22:06
jetodik napisał(a):ja sobie wymyśliłem, że chce pracować po to aby żyć nie inaczej, że chce żyć godnie, a nie na siłe.
średnio mi to wychodzi, ale jeszcze mniej mi wychodzi praca.

Ja sobie tak wymyślilem w szkole średniej. Najprawdopodobniej fuksło mi się, że świat zdryfował w środek moich zainteresowań.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Samotność

przez Uciekinier 30 kwi 2015, 22:27
to żałosne być tak samotnym jak ja ..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Samotność

przez Follow_ 01 maja 2015, 00:45
Samotność to taka straszna trwoga...