Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez idle 27 mar 2012, 22:17
Znowu nie ma nikogo, kto by mi nie pozwolił spadać. To boli, wiedzieć, że mogłoby się zniknąć, a nikt by nawet nie zauważył, bo nikomu by się nie chciało ... a co dopiero zapobiec.
idle

Samotność

przez noname9292 27 mar 2012, 22:21
Ja jakoś ostatnio w ogóle nie odczuwam samotności, a nie mam praktycznie żadnych znajomych. Jedynie z kim rozmawiam to rodzice. Jestem po prostu typem odludka i nie potrzebuje wielu relacji. Większym problem dla mnie jest brak jasno wytyczonego celu i pewne konflikty wewnętrzne, które mną miotają. Myślę, że jak rozwiąże te sprawy to ludzie w okół mnie sami się znajdą.

Z resztą uważam, że pewien typ ludzi (wrażliwych) zawsze będzie skazany na samotność, nawet wśród znajomych i przyjaciół. Ten typ tak ma. I prawdę mówiąc nie wytrzymałbym gdybym musiał ciągle przebywać z ludźmi :) Samotność to taki mój mroczny pasażer, który czasami mi doskwiera, ale mimo wszystko jej potrzebuje.

Samotność

przez idle 27 mar 2012, 22:24
Niech ktoś się mną opiekuje i wypuści w dobrym momencie na świat.
idle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez noname9292 27 mar 2012, 22:31
idle napisał(a):Niech ktoś się mną opiekuje i wypuści w dobrym momencie na świat.

A co ty masz 10 lat? Musisz się sama zaopiekować sobą, jak to robią dorośli ludzie :8): Z resztą zastanów się co ty mogłabyś dać/dajesz innym ludziom, może jesteś sama bo jesteś egoistką, która tylko bierze, a nic nie daje?

Samotność

przez idle 27 mar 2012, 22:37
Niech ktoś mi przynosi kanapki do mojego letniego namiotu, żebym wiedziała, że o mnie pamięta.
idle

Samotność

przez Kalebx3 27 mar 2012, 23:25
żebym wiedziała, że o mnie pamięta.

Idle , a na kiego grzyba Ci taka pamięć? Co ,wtedy lepiej się poczujesz ,i na jak długo? Wiesz ,żeby to przeskoczyć to trzeba wpierw samemu pomyśleć o drugim , a nawet wyjść do Niego. Dzieje się wtedy coś takiego ,że zapominasz o sobie ,a wraz z tym o swoim bólu ,swojej samotności , o swoim...Ja wiem ,że to jest cholernie trudne ,ale jak inaczej i co ?Może flaszka wódki ,wtedy wszyscy piękni ,kolorowi,wszyscy za Tobą i z Tobą . Nie masz już 10 lat ( jak słusznie powiedział Noname9292) ,trzeba wyjść samemu po te kanapki ,albo siedzieć w szczelnie w Swojej Jaskini i cierpieć GŁÓD.No cóż ,życie to nie bajka... pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Samotność

przez idle 27 mar 2012, 23:27
Ja nigdy nie miałam 10 lat, nigdy nikt mi nie pozwolił być dzieckiem, więc niech da mi to ta druga osoba, zamiast rodziny.
idle

Samotność

przez Kiya 27 mar 2012, 23:32
Po części paweł3 ma rację, ale... Pawle, o ile dobrze pamiętam, masz żonę, prawda? Nigdy nie przynosi Ci kanapek? Już nie popadajmy w skrajności pisząc tu o dziesięciolatkach. Bliskość polega między innymi na opiece... Zwykle dwustronnej, ale mogą być też epizody (dłuższe, czy krótsze), kiedy jest strona opiekująca się i osoba "opiekowana". Zresztą tak my, dziewczynki, zostałyśmy wychowane - że rycerz na białym koniu pojawi się znikąd i będzie o nas dbał... Owszem, przyznaję, że temu "pojawieniu się znikąd" trzeba zwykle pomóc, ale opiekować się może...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez Michuj 27 mar 2012, 23:33
Mi chyba dobrze z moją samotnością. W sumie nie czuje się samotny, mimo takiego trybu życia. Powiedzmy, że ''dozuje'' ludzi wg. potrzeby ;)
Loża szyderców

Samotność

przez Kalebx3 27 mar 2012, 23:37
Gadasz tam ...jak nie miałaś 10 lat? Wygłupiasz się. Miałaś 10 lat ,a teraz masz więcej . Może w wieku Twoich 10 lat Twoje dzieciństwo było mało komfortowe. Ale zaraz ,że nie pozwolili Ci być dzieckiem .Co do pracy kazali Ci po 14 godzin zasuwać ciężko i fizycznie? Masz bardzo życzeniowe roszczenia w stosunku do innych. Jak to sobie wyobrażasz ,że druga osoba da Ci na powrót nowe dzieciństwo? Pijesz teraz alkohol ,że takie rzeczy opowiadasz? Zapomnij o dzieciństwie.
Nie wskrzesisz trupa. A Rodziny się tak nie wypieraj ,bo na nią możesz najpewniej liczyć( mam nadzieję ,no chyba ,że to ostatnia patologia,ale na pewno nie). Obudż się , pora wstawać,sen się skończył...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Samotność

przez Kiya 27 mar 2012, 23:40
paweł3, spokojniej proszę.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez ladywind 27 mar 2012, 23:42
Michuj napisał(a):Mi chyba dobrze z moją samotnością. W sumie nie czuje się samotny, mimo takiego trybu życia. Powiedzmy, że ''dozuje'' ludzi wg. potrzeby ;)

Michał ja coś podobnie do Ciebie;) ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Samotność

przez Michuj 27 mar 2012, 23:42
Powiem skromnie, że będąc sam, czuję się jak w dobrym towarzystwie :P
Loża szyderców

Samotność

przez ladywind 27 mar 2012, 23:43
Michuj napisał(a):Powiem skromnie, że będąc sam, czuję się jak w dobrym towarzystwie :P

ja też :mrgreen: :P
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg