Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez kardamon 11 sty 2015, 21:44
fsck, a próbowałeś zagadać do kogoś z tego forum?

Rico, gratulacje :) Mi jak do tej pory wydawało się to niemożliwe do osiągnięcia...
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez novymivo 11 sty 2015, 22:12
devnull napisał(a):Im dłużej u mnie samotność totalna tym większy lęk przed każdym kolejnym kontaktem z drugim człowiekiem,
to taka pierd*lona jakby kara/karma zebrana przez to zaniechanie, no ale co ja poradzę, że mam osobowość
unikającą, za dużo razy sparzyłem się na ludziach, wiem że by relacja miała sens trzeba stanąć w PRAWDZIE,
tzn. być szczerym, otwartym i wylewnym, ale taka postawa nie raz dała mi w dupę, kiedy druga osoba
zaoponowała mój pogląd celowo lub poprzez własną głupotę.

Jak mnie to wkur*ia, że takim jak my jest zawsze pod górkę, każda nowa relacja to ryzyko,
strach itd, oczywiście można wspomagać się benzo i alko, ale to nie ma sensu, to może
być jedynie na przełamanie.

Dlatego jestem skazany na terapeutę, a wiadomo że na niego trzeba kasy, chyba że komuś wystarczy
50min jałowej pogadanki raz w miesiącu co funduje nam NFZ.

Chvj mi w dupę, karny kutas między oczy :(

Jakbym slyszal samego siebie. Mam identyczny problem.
Ludzie nie lubia prawy, nie toleruja szczerosci. Trzeba klamac klamac i jeszcze raz klamac no i sie usmiechac oczywiscie.
Jak dziewczyna ode mnie odchodzila to powiedziala " Ty nie masz zadnego kolegi".
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

Samotność

przez Storożak 11 sty 2015, 22:48
Ja jestem szczera raczej, a znajomych mam sporo, także nie mogę się zgodzić z przedmówcą ;)
Pie.dole nie biore...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez my_name 11 sty 2015, 22:53
Prawdę można mówić w różny sposób. Powiedzmy, bardziej lub mniej delikatnie;)

Samotność

przez Follow_ 11 sty 2015, 23:15
Pusto tak jakoś...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez Storożak 11 sty 2015, 23:19
my_name, no tak, ale po co owijać???Nie mam ochoty z kimś się spotkać, to nie i już. Wystarczy powiedzieć: "nie mam dziś ochoty". Takiw wykręcanie się zajęciem jest po prostu kłamstwem.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez my_name 11 sty 2015, 23:58
Ktoś pisał o wykręcaniu się zajęciem? Czytałam tylko dwa wcześniejsze posty. Nie chodziło mi o kłamanie, tylko np. jak się do kogoś ma jakieś pretensje, to można to powiedzieć w taki sposób, żeby go nie urazić za bardzo.

Samotność

przez Storożak 12 sty 2015, 00:03
my_name, no tak, ale to tak czy owak jest prawdą, a nie jak ktoś wcześniej napisał kłamstwem. Chodziło mi tylko o to, że można mieć znajomych i przyjaciół będąc jednocześnie prawdomównym.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez my_name 12 sty 2015, 00:09
Storożak, zgadzam się z Tobą. W sumie bardziej się odnosiłam do postu, w którym ktoś pisał, że nie ma przyjaciół, bo jest szczery

Samotność

przez magnolia84 12 sty 2015, 00:13
Zawsze byłam sama, jestem sama i będę sama. To się nazywa konsekwencja! :pirate:
magnolia84

Samotność

przez Storożak 12 sty 2015, 00:16
magnolia84, dlaczego tak uważasz?
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez magnolia84 12 sty 2015, 00:17
Storożak, to nie jest kwestia mojego "uważam". Ja stwierdzam fakt. Poza tym inni też to widzą.
magnolia84

Samotność

przez Storożak 12 sty 2015, 00:28
magnolia84, jeśli masz takie podejście, to tak, zawsze będziesz sama. Zresztą nie wiem czy piszesz w kontekście miłości czy ogólnie znajomoiści, przyjaźni.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez magnolia84 12 sty 2015, 00:32
Storożak, w kontekście wszystkiego. Ja mam mega pozytywne podejście do ludzi. Każdy uważa mnie za szczerą, kontaktową i godną zaufania osobę. Nie mam problemu z nawiązywaniem znajomości, itp. Jednak coś jest nie tak, skoro nie mam z kim wyjść, komu się zwierzyć, itp.
magnolia84

Sortuj wg