Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 07 sty 2015, 19:49
white Lily, no właśnie, mimo, że przecież tych pozytywów wcale tak mało nie ma to i tak łatwiej przytłacza nas to, co nam nie wychodzi, albo czego nam brakuje - taka widać przewrotna natura :roll: Mam też trochę problem z planowaniem czasu na poszczególne sprawy. Często jest tak, że planów jest sporo, ale ze względu na to, że nie wiem czym zająć się najpierw, nie robię nic :?

To nie natura,ale nasza samoocena się kłania ;) nie mam problemu z planowaniem po prostu to co muszę planuje,resztę zostawiam jako spontan..
Saraid

Samotność

przez Zosia_89 07 sty 2015, 20:53
dobrze do Was wrócić, podnosicie mnie na duchu ;)

właśnie wróciłam z terapii, dziś było lepiej, ogólnie dziś jest lepszy dzień (tak jak podejrzewałam) ;)

p.s. moja terapeutka to równa babka :great:
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Samotność

przez devnull 07 sty 2015, 21:11
Im dłużej u mnie samotność totalna tym większy lęk przed każdym kolejnym kontaktem z drugim człowiekiem,
to taka pierd*lona jakby kara/karma zebrana przez to zaniechanie, no ale co ja poradzę, że mam osobowość
unikającą, za dużo razy sparzyłem się na ludziach, wiem że by relacja miała sens trzeba stanąć w PRAWDZIE,
tzn. być szczerym, otwartym i wylewnym, ale taka postawa nie raz dała mi w dupę, kiedy druga osoba
zaoponowała mój pogląd celowo lub poprzez własną głupotę.

Jak mnie to wkur*ia, że takim jak my jest zawsze pod górkę, każda nowa relacja to ryzyko,
strach itd, oczywiście można wspomagać się benzo i alko, ale to nie ma sensu, to może
być jedynie na przełamanie.

Dlatego jestem skazany na terapeutę, a wiadomo że na niego trzeba kasy, chyba że komuś wystarczy
50min jałowej pogadanki raz w miesiącu co funduje nam NFZ.

Chvj mi w dupę, karny kutas między oczy :(
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Olucha 07 sty 2015, 21:48
Czuje się samotna. W /cenzura/ samotna.
W psychiatryku można być samotnym.
DDA, Depresja, Nerwica Lękowa.
Ketrelowa Królowa.

Samotność

przez kardamon 07 sty 2015, 21:49
white Lily, no fakt, z tym też jest problem. Zresztą chyba największy, bo większość kłopotów z tego się wywodzi właśnie... Będę chyba musiał wrócić do codziennego wypisywania swoich mocnych stron i dobrych rzeczy w notesie, heh.

Zosia_89, fajnie - najważniejsze, że udaje Ci się zgrać z terapeutką :yeah:

devnull, a cokolwiek samemu próbowałeś?

Olucha, z jakiego powodu tam jesteś?
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez Olucha 07 sty 2015, 22:14
z depresji
DDA, Depresja, Nerwica Lękowa.
Ketrelowa Królowa.

Samotność

przez Saraid 07 sty 2015, 22:22
Olucha napisał(a):Czuje się samotna. W /cenzura/ samotna.
W psychiatryku można być samotnym.

Nie jesteś sama masz nas ;) zawsze to coś...
Saraid

Samotność

przez Victorius17 08 sty 2015, 00:02
Znajomi z neta to nie to samo co znajomi w realu, z którymi możesz spotkać się w dowolnej chwili. Znajomi z netu nie dadzą tego uczucia spełnienia towarzyskiego. Nadal dokuczać będzie to uczucie niedosytu.
Victorius17

Samotność

przez Rico 08 sty 2015, 01:23
Właśnie ze znajomymi z reala rzadko kiedy udaje się "spotkać w każdej chwili".
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Samotność

przez Victorius17 08 sty 2015, 02:08
No to spróbuj z tymi z netu...
Victorius17

Samotność

przez kardamon 08 sty 2015, 21:03
Olucha, mam tylko nadzieję, że uda Ci się tutaj znaleźć bratnią duszę.

Victorius17, no tak, ale mimo wszystko ludzie spotykają się po zapoznaniu przez internet, choćby i na tym forum, więc to chyba do końca nie jest tak.
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez Victorius17 08 sty 2015, 21:46
kardamon, dobrze wiesz, że większość znajomości internetowych pozostaje takimi na zawsze. Nie mówię tu o wyjątkach.
Victorius17

Samotność

przez Saraid 08 sty 2015, 21:51
Victorius17 napisał(a):kardamon, dobrze wiesz, że większość znajomości internetowych pozostaje takimi na zawsze. Nie mówię tu o wyjątkach.

Uważam ,że tych wyjątków jest całkiem sporo ;)
Saraid

Samotność

przez Zosia_89 09 sty 2015, 00:23
według mnie znajomi z neta to również ktoś istotny. Można się wyżalić, porozmawiać, poczuć, że po drugiej stronie ekranu jest ktoś kto wszystko czyta i być może czuje podobnie, a to łączy ludzi

szczerze? mi dużo daje wchodzenie na to forum ;)
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Sortuj wg