Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Zosia_89 29 gru 2014, 21:22
patryk_22 napisał(a):
Semir napisał(a):W moim przypadku akurat jest dosyć dziwnie. Z jednej strony brakuje mi kogoś(nie koniecznie kobiety) do spędzania wolnego czasu. Wyjść w różne miejsca a nie spacerować w dużym mieście liczącym 600 000 mieszkańców i czuć się jak na jakimś odludziu. Mam 28 lat i znikome doświadczenie. Nie potrafię sobie wyobrazić życia w związku ani świąt w rodzinie a ta moja rodzinka tłumaczy mi to wszystko w taki sposób że jeszcze bardziej mi się odechciewa. Tylko sylwka spędzę ze swoim najlepszym przyjacielem bo jego dziewczyna jest za granicą i to mi dupsko uratowało. Nie tylko Wy macie takie problemy spodziewam się że jest bardzo dużo osób które tak mają niestety.

ja mam 27 , jak słyszę te wszystkie teksty przy rodzinnym stole , a kiedy ślub , a kiedy wesele , a czy poznałeś już jakąś dziewczynę . uśmiecham się ale gdzieś tam głęboko jest mi przykro . wogole widzę jak już ze mnie podsmiechuja się , ze nie mam zamiaru się żenić , ze będę kawalerem . jak ja mam takim ludziom wytłumaczyć , ze taki już jestem . może jak by mnie mamusia nie jebała za byle co , odkąd bylem mały , może jak by chociaż raz przytuliła mnie , to wyrósł bym na kogoś innego . a tak to wyrosłem na naurotyka i taki już jestem .

a najgorsze jest to , ze wszyscy myślą , ze jestem dzikus i unikam kontaktów z ludźmi . a ja się po prostu nie umiem wśród ludzi odnaleźć . np . unikam wesel , raz , ze źle się czuje wśród dużej grupy ludzi , dwa , w towarzystwie zaraz zaczęły by trząść mi się ręce i zaczął bym odczuwać niepokój . nienawidzę , jak ludzie katem oka patrzą na moje ręce , gdy próbuję nalać sobie zupę albo napój . to są może rzeczy mało istotne ale .... mnie to po prostu boli .

chłopaki co ja mam powiedzieć... jestem odrobinę młodsza, ale jestem dziewczyną, z tego co mówią moi koledzy jestem w gorszej sytuacji, wręcz nieciekawej :)
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Samotność

przez kardamon 29 gru 2014, 22:45
Rico napisał(a):W grę mogę grać w każdej chwili, film oglądać też...

W gruncie rzeczy, sylwester to dzień jak co dzień. Tyle, że umownie dochodzi do przeskoku w dacie o jedną cyfrę...

Ech... Jeden krok do przodu, dziesięć do tyłu...
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez Indifference1 30 gru 2014, 00:06
Wczoraj miałam taki wspaniały sen :( Śniło mi się, że miałam faceta. Ale takiego kochającego, uroczego faceta. Ten sen to było całkowite przeciwieństwo tego co sobie o nich wyobrażam. Bo niestety jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuację, że to facet szaleje za kobietą :? Że kocha, że chce z nią przebywać, że chce przytulać, chronić itd. Prześladuje mnie ten sen, chyba wolałabym go nie pamiętać. Czułam się w nim tak inaczej, ciężko to wytłumaczyć. Chyba tak czuje się człowiek, którego ktoś kocha. Jak sobie przypominam te uczucie to chce mi się płakać :(
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez dar 30 gru 2014, 03:30
Indifference1 napisał(a):Bo niestety jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuację, że to facet szaleje za kobietą :? Że kocha, że chce z nią przebywać, że chce przytulać, chronić itd. (

Kocham, chce przebywać, przytulać, chronić itd. w związku. Może nie latam/szaleję za żadną kobietą ale spełniam te warunki więc są tacy faceci i domyślam się, że jest ich sporo. Problem tkwi w tym aby odpowiednie osoby na siebie trafiły.

Wracając do tematu ogólnej samotności... Życia bywa bezlitosne. Z każdym dniem coraz bardziej uświadamia mi jak wiele osób zwraca uwagę na biznes, wygląd zewnętrzny, ciuchy.... :shock:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Zupapomidorowa 30 gru 2014, 03:41
Indifference1, śnisz o tym jakbyś dobrze znała to uczucie bo ono istnieje. W Tobie również. Jeszcze nie trafiłaś na kogoś odpowiedniego, kto Ci to da i w Tobie to rozbudzi.
Dawniej Luktar

Samotność

przez Sebi 30 gru 2014, 21:42
Jest mi dziś bardzo źle. Porozmawia ze mną jakaś miła duszyczka z Małopolski lub Krakowa?

Samotność

przez murphy 30 gru 2014, 23:43
Niestety ale zachód...

Kurde jutro ten zasrany sylwester. Ogólnie to znienawidziłem ten dzień z powodu samotności. Jak miałem jeszcze za dzieciaka kumpli to zawsze mi się podobało:).
Teraz jestem sam i będę musiał spędzić go samemu przy rodzicach, którzy pewnie się zdziwią, że jestem w chacie kolejny rok...
Próbowałem wrzucić się do siory na chatę, ale chyba chce iść do znajomych, bo "taktownie" odmówiła.

/cenzura/ !! Rok temu modliłem się, żeby tym razem to tak nie wyglądało, ale /cenzura/ jest to samo a nawet i gorzej.
Jeżeli masz wątpliwości – mów prawdę.

Samotność

przez ryska 30 gru 2014, 23:57
murphy, nie tylko Ty spędzisz samotnie sylwestra. Dla mnie (i pewnie wielu innych osób) to jest jeden z najsmutniejszych dni w roku. Sylwester, święta, urodziny to chyba najgorszy czas.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Samotność

przez Nadie 31 gru 2014, 01:20
Dla mnie (i pewnie wielu innych osób) to jest jeden z najsmutniejszych dni w roku. Sylwester, święta, urodziny to chyba najgorszy czas.

Dokładnie...
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa

Samotność

przez frances5r 31 gru 2014, 12:02
Ja też będę spędzać go samotnie, więc dołączam do grona.

Samotność

przez Depresja To Ja 31 gru 2014, 15:24
To przykre, ze wokół od choja ludzi, a nadal czuje się samotnie.

Samotność

przez ryska 31 gru 2014, 16:45
Żeby nie czuć się samotnie nie wystarczy być w tłumie. Zazwyczaj wystarczy nawet jedna osoba, ale taka, z która jest się blisko. Ja pewnie spędzę tego sylwestra przed kompem, czatując z taką osobą. I to już będzie duży postęp w porównaniu do wszystkich poprzednich lat.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Samotność

przez Smutny_clown 31 gru 2014, 17:06
A ja się nie mogę doczekać, kiedy spędzanie sylwestra np przy dobrym filmie albo książce w zaciszu własnego mieszkania stanie się jakoś bardziej społecznie akceptowalne. Każda osoba, która woli zostać w domu od razu jest piętnowana. U mnie to nie wynika ani z choroby, ani z tego, że nikt mnie nie zaprosił, tylko po prostu nie odczuwam przyjemności z balowania gdzieś tam i picia na umór tylko dlatego, że każdy tak w sylwestra robi.
My mind is a prison
I cannot break free
http://www.youtube.com/watch?v=OqVPiEiaviI
And I don’t want the world to see me
’cause I don’t think that they’d understand

http://www.youtube.com/watch?v=CS_FCbQ-okM

Samotność

przez ryska 31 gru 2014, 17:37
Smutny_clown z Twoją wypowiedzią też się zgodzę, balować i tak bym nie chciała. Ale jednak miło by było spędzić sylwestra z kimś bliskim, jedną czy kilkoma znajomymi osobami.

Sortuj wg