Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez silvo 19 gru 2014, 13:21
Cognac napisał(a):
Arhol napisał(a):Akurat do dżamprezowania czy chlania nie trzeba wyglądu modela,litości psze państwa.

Zgadzam się. Wszystko, ale to absolutnie wszystko zależy od tego, jak sami siebie widzimy... Znam ludzi "grubych i brzydkich", różnych "chorych", ale tak wyszczekanych, że nikt im nie podskoczy.

Otóż to! W 100% się zgadzam!

Samotność

przez Petek 19 gru 2014, 14:36
Arhol napisał(a):Akurat do dżamprezowania czy chlania nie trzeba wyglądu modela,litości psze państwa.

To chyba nie w moim przypadku majac pod oczami tak wielkie zmarszczki trzy podłużne krechy do tego dochodzi ciemny braz również pod oczami to na pewno wyklucza dużo rzeczy bo wyglądam jak bezdomny albo narkoman a do klubu jak się idzie to tez trzeba jakos wygladac , żeby jakos dziewczyne poderwać tez trzeba mieć wyglad i zrobić pierwsze wrazenie jak najlepsze. A uśmiechu tez niemam najlepszego raz ze diastema a drugi raz przerwa miedzy 2 a 3 po wyrwaniu zeba nachodzacego no i plus 40 kg nadwagi.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

Samotność

przez alone05 19 gru 2014, 22:20
Ja nauczyłam się żyć w samotności, świata i ludzi nie zmienię, choć kiedyś myślałam, że mi się to uda, głupota i powierzchowność ludzi mnie przeraża. Zawiodłam się na pseudokoleżankach, myślałam, że mnie lubiły a one mnie krytykowały za plecami, nie wierzę ani w przyjaźń ani w miłość. Stałam się cyniczna, stałam się wyrachowaną materialistką. Jestem zamknięta w sobie, nie lubię się zwierzać z prywatnych spraw.
Sometimes I pretend to be normal but it gets boring so I go back to being me

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez dar 19 gru 2014, 23:15
Nadie napisał(a):Mam dopiero 21 lat, a czuje,że marnuje życie. Kiedyś gardziłam moimi rówieśnikami, którzy szaleli na dyskotekach, palili papierosy i zarzygani wracali do domu, a teraz , ku*wa zazdroszczę im, bo przynajmniej robią wspomnienia i czują,że żyją. Znowu zbliża się Sylwester i znowu zostanę sama.

Na pewno nie zazdroszczę Ci, że czujesz się tak samotnie chociaż u mnie też jakoś wielu znajomych nie ma. Może pomyśl sobie tak, że w większości przypadków naprawdę nie masz im (tym którzy zarzygani wracają do domu) czego zazdrościć. Z obserwacji wiem, że cholernie duża część takich grupek to osoby które chlaniem zagłuszają swoje problemy i w ten sposób od nich uciekają. Przeważnie te ich zagłuszone problemy wracają później jeszcze silniej... w ogólnym rozliczeniu spotkałem wiele takich osób, których psychika była na skraju kompletnego załamania. Nie ma czego zazdrościć. Ale nie ma reguły.... 8)
Kolejną kwestia jest życzliwość takich znajomych. Czym Cię mogę jeszcze "pocieszyć' :) Zapewne zdajesz sobie sprawę, że cholernie dużo takich imprezowych znajomości jest nic nie wartych i często ludzie jak przyjdzie sytuacja "podbramkowa" w ogóle nie zwracają uwagi na krzywdę swoich imprezowych znajomych.
Tak jak napisałaś masz dopiero 21 lat! Ważne jest aby spotkać odpowiednie osoby z którymi będziesz się dobrze czuć. Lepiej stawiać na jakość znajomości a nie na ilość.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Nadie 19 gru 2014, 23:38
silvo napisał(a):
Cognac napisał(a):

Zgadzam się. Wszystko, ale to absolutnie wszystko zależy od tego, jak sami siebie widzimy... Znam ludzi "grubych i brzydkich", różnych "chorych", ale tak wyszczekanych, że nikt im nie podskoczy.

Otóż to! W 100% się zgadzam!

Chyba pomyliliście moją wypowiedź z wypowiedzią koleżanki i dokleiliście do tego mój tekst o imprezowaniu, bo ja nic o wyglądzie nie pisałam...
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa

Samotność

przez Abbey 20 gru 2014, 02:35
Nadie napisał(a): Kiedyś gardziłam moimi rówieśnikami, którzy szaleli na dyskotekach, palili papierosy i zarzygani wracali do domu, a teraz , ku*wa zazdroszczę im, bo przynajmniej robią wspomnienia i czują,że żyją. Znowu zbliża się Sylwester i znowu zostanę sama.

też im tego cholernie zazdroszczę. mimo że to dla mnie oznaka braku szacunku do siebie samego, to jednak...

znowu jestem w cholernie toksycznej relacji... ale ponieważ nie mam żadnej innej, to ciągnę chociaż tę...
czuję się wręcz emocjonalnie przeżuta.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez mel24 21 gru 2014, 01:57
boję się samotnego sylwestra.

Samotność

przez little_girl 21 gru 2014, 02:09
mel24 napisał(a):boję się samotnego sylwestra.

ja też. Boję się świąt, bo chociaż mam rodzinę z którą spędzam ten czas, przytłacza mnie ta atmosfera. Wolałabym się schować w wirze pracy.

Samotność

przez silvo 21 gru 2014, 02:13
little_girl, jak ja to dobrze znam ...
tez nie trawie tej sztucznej atmosfery radosnych swiat i udawania ze zycie jest piekne ...

Samotność

przez Nadie 21 gru 2014, 02:23
little_girl napisał(a):
mel24 napisał(a):boję się samotnego sylwestra.

ja też. Boję się świąt, bo chociaż mam rodzinę z którą spędzam ten czas, przytłacza mnie ta atmosfera. Wolałabym się schować w wirze pracy.

Ja nie lubię świąt, bo mimo,że wigilię spędzam w rodzinie to i tak spędzam ją samotnie. Nie mam w rodzinie nikogo w moim wieku, więc gdy już zjemy lub rozdamy sobie prezenty rodzina dzieli się w grupy wiekowe a ja zostaje sama przed laptopem, bądź telewizorem, a jak próbuję wtrącić się do rozmowy to jest prychanie w stylu "co ta gówniara może wiedzieć". Nie wspominając o tym,że prezenty od mojej dalszej rodziny również są dla mnie przykre, gdyż nigdy nie dostaję czegoś, czym autentycznie bym się interesowała, bądź włożyła a rodzina nawet się nie wykazuje inicjatywą wybadania co mnie kręci. Wiem,że prezenty to rzecz czysto materialna i ,że ktoś wykłada na mnie swoje pieniądze, ale równie dobrze za te pieniądze mógłby mi kupić coś, co nie przeleży mi na półce...
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa

Samotność

przez Saraid 21 gru 2014, 10:25
mel24, to umów się z kimś z forum i już popatrz ile tu ludzi a ze Stolicy już wcale, Nadie, ciesz się tym ,że w ogóle pamiętaja o Tobie ;) mimo wszystko little_girl, to parę dni miną i już wróci szara codzienność. Abbey, :( a przecież nie jesteś w niej szczęśliwa warto?Byle co ?ja bym tak nie umiała zasługujemy na wszystko co najlepsze każdy z nas.
Saraid

Samotność

przez Semir 21 gru 2014, 13:18
U mnie standard święta moze i nie spedzam sam ale sadzac po tym gdzie teraz jestem juz wole samotnosc, rodzinka jak zwykle ma mnie w dupie chociaz po 6 latach stalego olewania mnie juz sie do tego wszystkiego przyzwyczailem. Standardowo moim najlepszym przyjacielem jest laptop jak bede chcial sie z kims napic to wlacze sobie kamerke. Albo poprostu poszwedam sie po Lodzi za jakimis atrakcjami. Mysle ze jakos to wszystko przezyje to tylko pare marnych dni:)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Samotność

przez Saraid 21 gru 2014, 13:37
Semir napisał(a):U mnie standard święta moze i nie spedzam sam ale sadzac po tym gdzie teraz jestem juz wole samotnosc, rodzinka jak zwykle ma mnie w dupie chociaz po 6 latach stalego olewania mnie juz sie do tego wszystkiego przyzwyczailem. Standardowo moim najlepszym przyjacielem jest laptop jak bede chcial sie z kims napic to wlacze sobie kamerke. Albo poprostu poszwedam sie po Lodzi za jakimis atrakcjami. Mysle ze jakos to wszystko przezyje to tylko pare marnych dni:)

I bardzo dobre nastawienie :great:
Saraid

Samotność

przez kardamon 21 gru 2014, 20:44
Abbey, wiesz, że jesteś w toksycznej relacji - po co to ciągnąć i szkodzić tak naprawdę sobie? Umiesz rozpoznać, że coś jest nie tak jak być powinno, czyli pierwszy krok wykonałaś. To teraz może czas i pora na kolejny?

mel24, sylwester to dzień jak każdy inny. Też spędzę go w domu. I tyle.
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Sortuj wg