Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez carlosbueno 04 gru 2014, 19:32
Cognac napisał(a):To prawda, w moim zawodzie niestety ten przeklęty wyścig szczurów szczególnie widać :( I wieczne przechwałki, ile to kto nie zarabia, no ludzie złoci :silence: :D Mnie to zawsze bardzo dołuje, bo nie chcę w takim świecie żyć, a - na okrągło się z tym spotykam. Może czas zostać hodowcą bydła w jakiejś Rumunii :D

Ja też się lubię przechwalać swoimi zarobkami( 728 zł) :mrgreen: ale takie coś jak wyścig szczurów jest mi zupełnie obce. A co do tego że dzisiaj się ludziom poprzewracało w głowie od dobrobytu to czasem może i prawda ale w większości chyba jednak nie, kiedyś( chodzi mi o czasy PRL) była dużo większa pewność pracy, państwo się bardziej troszczyło o obywatela a co za tym idzie była wyższa stabilizacja życiowa, która jest ważniejsza od tego ile się posiada.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez lucy1979 04 gru 2014, 19:48
Ale jak to jest możliwe że Ty zarabiasz 728zł? Pracujesz na czarno? Na pół etatu? To ludzie z OPS mają pięćset cos a nie kiwają palcem.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Samotność

przez carlosbueno 04 gru 2014, 19:51
lucy1979 napisał(a):Ale jak to jest możliwe że Ty zarabiasz 728zł? Pracujesz na czarno? Na pół etatu? To ludzie z OPS mają pięćset cos a nie kiwają palcem.

na zlecenie 1000 zł brutto co daję na rękę 728 zł, niektórzy mają jeszcze mniej połowę tego. Ale dostajemy też nieoficjalnie pieniądze do ręki bo aż tak głupi i zdesperowany nie jestem aby pracować 6 dni w tygodniu czasem ponad 10 h dziennie za ta sumę. Ale oficjalnie mam 728 zł, taki dobrobyt w Polsce panuje.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez magic 04 gru 2014, 20:12
tak samo renciści lucy1978 ...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 20:21
To na tym zasiłku rehabilitacujnym całkiem nieźle mi się żyje :P
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Follow_ 04 gru 2014, 21:38
smutno mi :(
chciałabym by mnie ktoś przytulił...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez lucy1979 04 gru 2014, 21:41
Kamaja napisał(a):To na tym zasiłku rehabilitacujnym całkiem nieźle mi się żyje :P

za 500zł no proszę Cie :cry:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Samotność

przez natrętek 04 gru 2014, 21:45
Zasiłek z MOPSu to nie to samo co świadczenie rehabilitacyjne. Kamaja to fakt, że na świadczeniu się całkiem dobrze żyje, oczywiście wszystko zależy od zarobków, ale podobnie jak Ty nie mogę narzekać.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

Samotność

przez Steviear 04 gru 2014, 22:00
Follow_, O ile jutro będę, to przytulę ale na razie

Obrazek

Trzym się!:)

Samotność

przez hank.m 04 gru 2014, 22:42
Kolejny samotny stracony dzień.
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

Samotność

przez Follow_ 04 gru 2014, 23:04
:smile: to miłe Steviear....
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez on123 05 gru 2014, 10:09
Cognac napisał(a):Czasem to jak czytam ludzi (i myślę o sobie) to mi się zdaje, że niektórym (w tym mi) się w d... poprzewracało. Kiedyś to człowiek kończył szkołę, szukał roboty, brał pierwszą lepszą babę z rzędu, za chwilę miał dzieci - i życie jakoś "leciało". Nie miał czasu myśleć o samotności, bo musiał zap... w robocie (do której np. chodził pieszo 10 km w jedną stronę). Dziś siedzimy w tych mieszkaniach, przed komputerkiem, z kawką, piwkiem i w tym ciepłym maraźmie, "dobrobycie" zdychamy z samotności i braku sensu życia ("dobrobyt" to złe słowo, ale porównując np. z tym, jak żyli pradziadkowie - w jakiejś chacie z trzodą, mając tylko jedne buty na całe życie, o chlebie i wodzie - to mamy dobrobyt). Zdychamy i czekamy niewiadomo na co, na księcia, królewnę albo życie jak z reklamy...
Zmieniły się czasy, zmienili się ludzie, przyszły "nieznane" problemy - depresja, marazm, samotność (historycznie patrząc - takie problemy miewała znudzona życiem szlachta, panienki w dworkach, Wertery)- szkoda że społeczeństwo nie jest nauczone z tym sobie radzić. Chyba żyjemy pod tym względem w przełomowych czasach. Ciekawe, co będzie dalej. To bedzie postępować? Będziemy coraz bardziej wyalienowanym społeczeństwem? A może zmiecie nas jakaś wielka wojna?

Może przyjdzie wielka wojna i wrócimy do tego co było... W Doniecku już żyją o chlebie i wodzie.

Samotność

przez Cognac 05 gru 2014, 12:55
on123 napisał(a):Może przyjdzie wielka wojna i wrócimy do tego co było... W Doniecku już żyją o chlebie i wodzie.

No właśnie, tak niewiele trzeba, żeby wszystko szlag trafił :(
W sumie daje mi to jakiegoś kopa, żeby cieszyć się z tego, co jest.
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Samotność

przez Arhol 05 gru 2014, 13:14
Przy odrobinie szczęścia mateczka rasija wyślę do nas wesołą głowicę,widok wielkiego ognistego grzyba i fala uderzeniowa pewnie nie są tak złe :D
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg