Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez hank.m 04 gru 2014, 10:11
madlen92, witam, witam
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

Samotność

przez Follow_ 04 gru 2014, 10:39
Mi pomaga kontakt ludzmi, moze to nie sa glebokie relacje ale pozwalaja mi nie zdziczec w odmetach wlasnego umyslu...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 10:43
Follow_, tylko gorzej sie robi, kiedy zaczniesz się zastanawiać, kto tak naprawdę jest Ci bliski....Ale mi też pomaga kontakt z ludźmi szerokopojęty :)
Pie.dole nie biore...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 04 gru 2014, 11:45
Kamaja, Follow_, wielu z nas ma ukryte blokady w znajdowaniu miłości,takie zespół
''wewnętrznego tak,wewnętrznego nie''czyli rozbieżność pomiędzy tym co się mówi a co się czuje.
Saraid

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 11:53
white Lily, chyba nie chodzi mi tylko o miłość, ale to też. Ogólnie o osoby, które mogłyby być bliskie, albo są, w związku z więzami rodzinnymi, ale ciężko to ugryźć ;)
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Saraid 04 gru 2014, 12:01
Kamaja napisał(a):white Lily, chyba nie chodzi mi tylko o miłość, ale to też. Ogólnie o osoby, które mogłyby być bliskie, albo są, w związku z więzami rodzinnymi, ale ciężko to ugryźć ;)

czego się w tym obawiasz najbardziej?odpowiedż na to pytanie odgrywa znaczącą rolę.
Saraid

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 12:13
white Lily, oczywiście odrzucenia
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Saraid 04 gru 2014, 12:30
Kamaja napisał(a):white Lily, oczywiście odrzucenia

Masz pomysł jak z tym walczyć?zawsze istnieje takie ryzyko w każdej relacji niestety to działa na zasadzie ,że to czego się boisz przyciągasz do siebie..nikt nie jest naszą własnością i może w kazdej chwili odejść jeżeli kontakt z nami dla niego nie jest już satysfakcjonujący.Wypracować w sobie taki dystans do tego jest ogromnie trudno,ale to mozliwe.Na zasadzie'' żyj i pozwól zyć ''każda relacja powinna być oparta na wolności bez tego się nie utrzyma.
Saraid

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 12:32
to działa na zasadzie ,że to czego się boisz przyciągasz do siebie..
wiem coś o tym. Jedynym moim sposobem jest właśnie tworzenie tylko powierzchownych relacji, bo odrzucenie mnie zabija i to prawie dosłownie ;)
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Saraid 04 gru 2014, 12:35
Kamaja napisał(a):
to działa na zasadzie ,że to czego się boisz przyciągasz do siebie..
wiem coś o tym. Jedynym moim sposobem jest właśnie tworzenie tylko powierzchownych relacji, bo odrzucenie mnie zabija i to prawie dosłownie ;)

rozumiem ,a chodziłaś na terapie?wiem że to trudne sama się tego długo uczyłam,mnie pomogła terapia..
Saraid

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 12:48
white Lily, właśnie nad tym pracujemy. Chodzę od ponad roku, ale poszłam z czymś zupełnie innym (a może to wszystko jest powiązane?). W tym czasie dostałam też łatkę (tzn. sama zgadłam, choć podejrzewałam coś troszkę innego).
Zastanawiam się czy taka terapia psychodynamiczna może mi w ogółe pomóc. W końcu tyle już chodzę...no niby z jednym problemem sobie poradziłam, ale na jak długo to nie wiadomo.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Saraid 04 gru 2014, 12:50
Kamaja napisał(a):white Lily, właśnie nad tym pracujemy. Chodzę od ponad roku, ale poszłam z czymś zupełnie innym (a może to wszystko jest powiązane?). W tym czasie dostałam też łatkę (tzn. sama zgadłam, choć podejrzewałam coś troszkę innego).
Zastanawiam się czy taka terapia psychodynamiczna może mi w ogółe pomóc. W końcu tyle już chodzę...no niby z jednym problemem sobie poradziłam, ale na jak długo to nie wiadomo.

jak długo chodzisz na terapie?też na taką chodziłam pomogła nie we wszystkim ale to nie była moja pierwsza terapia .Masz rację nasze problemy są powiązane i jeden rzutuje na następny . :bezradny:
Saraid

Samotność

przez Storożak 04 gru 2014, 12:53
white Lily, od czerwca ubiegłego roku. Zastanawiam się czy jest sens to ciągnąć czy może poszukać behawioralno - poznawczą. Taki plus tej mojej, że jest darmowa, a na razie nie mam pracy, więc nie stać mnie na prywatną.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Arhol 04 gru 2014, 12:54
Pozbycie się strachu przed odrzuceniem,laata,długie laata pracy nad sobą.
Opcja B,bardziej masochistyczna - Tyle odrzuceń,że potem już ci to obojętne (grozi zryciem beretu/obłędem) :lol:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg