Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kiya 07 mar 2012, 19:08
balder, co masz na myśli przez "tworzenie pozytywu"?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez Stark 07 mar 2012, 19:58
Kiya, Zapewne chodziło mu o jakieś pozytywne podejście do wszystkiego, by nie być posępnym. chyba.
Co do poprzedniego posta, mówiłem o otyłości itp. Tu raczej gadanie nie pomoże, trzeba się ruszyć, albo "żyć będzie rosła". Chyba że nie o to chodziło.
Stark

Samotność

przez Kiya 07 mar 2012, 20:10
arhol, nie, Ty mówisz, że otyłość to nie problem, bo wystarczy bla bla bla. A przeszło Ci może przez myśl, że osoba otyła może nie chcieć poświęcać wolnego czasu na bezsensowne ćwiczenia i odmawiać sobie przyjemności? Był o tym dobry odcinek w "Scrubs". Jeden z bohaterów postanowił odzyskać formę i codziennie po pracy chodził na siłownię. Co z tego wyszło? Owszem, zrzucił trochę zbędnych kilogramów, ale w zamian podupadł jego związek, bo nie miał czasu dla swojej kobiety. Czasem trzeba pogodzić się ze swoim ciałem. A to, że się z nim pogodzisz nie znaczy, że to (np. otyłość) nagle magicznie przestaje być problemem...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Stark 07 mar 2012, 20:18
Kiya, Czytam tego posta 3 raz, i nie wiem co odpowiedzieć,mówiłem bardziej o tym jak ja to rozumuje "źle się czuje w swoim ciele, więc aby to zmienić muszę zrobić to,to i to",Choć z 2 strony może to też być problem w głowie, ja nikogo nie zmuszam,czy namawiam, jeśli ktoś się dobrze czuje w swoim ciele, to fajnie. Ja w swoim nie czuje się ok, więc będę to zmieniał, może nie teraz, bo finanse mnie blokują.
Stark

Samotność

przez Kiya 07 mar 2012, 20:35
arhol, ale Ty wciąż nie rozumiesz... To, że ktoś nie podejmuje działań nie znaczy, że czuje się dobrze w swoim ciele. To może też oznaczać inne priorytety w życiu...

Samotność

przez Stark 07 mar 2012, 20:45
Kiya, I tak też może być. W moim przypadku, oprócz pracy i rachunków, nie mam nic do roboty. Zrozumiałym jest jednak że ktoś ma inne priorytety.
Ok, teraz sczaiłem, od paru dni mam cięższe trybienie.
Stark

Samotność

przez balder 07 mar 2012, 20:52
Kiya napisał(a):balder, co masz na myśli przez "tworzenie pozytywu"?

pasja, praca, pozytywna myśl, rozwiązane problemy, nowe idee, dobry pomysł...

Samotność

przez zimny_gosc 07 mar 2012, 21:21
Haha. Przynajmniej potraficie logicznie układać własne myśli i wyciągać sensowne wnioski. Ja jedyne co umiem to powtarzać schematy wkomponowane już w rzeczywistość, zero samodzielnego pomyślunku, zero kreatywności. Czasami już nawet nie wiem co się dookoła mnie dzieje. Niby rozmawiam z ludźmi, wchodzę z nimi, nawet w jakieś powierzchowne relacje, a jednak czuję, że coś jest nie tak. Najbardziej frustrujące jest, że nie wiem co mi umyka. Nie wiem czy to już całkowicie lenistwo tak mnie zeżarło, czy to przyczyna słabych genów, czy może jeszcze Bóg wie czego.

Samotność

przez balder 07 mar 2012, 22:48
zimny_gosc napisał(a):Najbardziej frustrujące jest, że nie wiem co mi umyka.

skoro nie wiesz to czemu Cię to frustruje?

Samotność

przez slow motion 08 mar 2012, 05:14
a ja wiem, ze nie pasuje. Nie pasuje do tego swiata. Dziekuje.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Samotność

przez Sabaidee 08 mar 2012, 06:44
slow motion, Natalko, to już przerabialiśmy; do całego świata mało kto pasuje, ale można sobie zbudować kawałek swojego świata, otoczyć się właściwymi ludźmi, z podobną hierarchią priorytetów i wtedy się będzie pasować. A w ogóle to co Ty robisz o tej porze w Necie?
Sabaidee

Samotność

przez idle 08 mar 2012, 07:05
No chyba właśnie większość pasuje, albo przynajmniej nie odczuwa tego w ten sposób, co my tutaj. Ja się jak zwykle zastanawiam, co robi "moja" osoba, której jeszcze nie spotkałam :mhm:
idle

Samotność

przez Sabaidee 08 mar 2012, 07:07
idle, miałem na myśli ludzi z naszego forum
Sabaidee

Samotność

przez Stark 08 mar 2012, 08:48
Na tyle osób ile poznałem na dzień dzisiejszy, faktycznie odczuwam niedopasowanie gdziekolwiek, jakoś nie wiem, czy mi się ciężko przekonać do ludzi, czy ja jestem jakiś dziwaczny, (pewnie to 2),co zrobić,może tam gdzieś są właściwi ludzie, ale im więcej czasu upływa,tym bardziej zaczynam w to wątpić, chyba pozostanie mi zostać samemu, pytanie ile czasu trzeba by się przyzwyczaić.
Stark

Sortuj wg