Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 05 sie 2014, 21:02
Bonus, zapytałam wprost DlACZEGO nie masz takich znajomych?wiesz umiesz sobie na to odpowiedzieć?jakaś przyczyna musi być?
Saraid

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 21:11
Nie wiem, tak naprawdę, dlaczego...
Może dlatego, że nie mam ciekawej sytuacji? Że mieszkam w marnej dziurze, a komuś to nie pasuje? Często byłem pozytywnie oceniany przez ludzi, ponieważ jestem wobec innych w porządku.
Nigdy nikogo nie wykorzystałem, nie ukradłem nic nikomu, nie wtrącałem się do nikogo. To chyba dobrze o mnie świadczy?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Saraid 05 sie 2014, 21:16
Bonus napisał(a):Nie wiem, tak naprawdę, dlaczego...
Może dlatego, że nie mam ciekawej sytuacji? Że mieszkam w marnej dziurze, a komuś to nie pasuje? Często byłem pozytywnie oceniany przez ludzi, ponieważ jestem wobec innych w porządku.
Nigdy nikogo nie wykorzystałem, nie ukradłem nic nikomu, nie wtrącałem się do nikogo. To chyba dobrze o mnie świadczy?

Absolutnie dobrze ....jesteś krystaliczny zwalasz wszystko na okoliczności ,miejsce zamieszakania itd.uważasz że Ty sam nic się do tego nie przyczyniłeś?
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez mark123 05 sie 2014, 21:25
advanced napisał(a):Aha chciałem dodać że osoby z tego forum nawet jak są zaburzone nie zmienia to faktu że są zajebiste, inteligentne, mądre i w ogóle, wszystkie bez wyjątku ;)

Nie wszystkie
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 21:25
Nie wiem o co Ci teraz chodzi?
Ja na nic nie zwalam, niczego. Po prostu jest taka sytuacja, jaka jest i już. A tak w ogóle, to od kiedy ocenia się ludzi, nie znając ich? I jeszcze się twierdzi "na podstawie postów ja wiem wszystko o kimś"...
Czy to jest mądre??

Samotność

przez abrakadabra xx 05 sie 2014, 21:33
mark123, każdy ma jakieś dobre strony, skupiaj się na nich a będzie ci łatwiej w życiu.
abrakadabra xx

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 05 sie 2014, 21:44
Bonus napisał(a):Nie wiem o co Ci teraz chodzi?
Ja na nic nie zwalam, niczego. Po prostu jest taka sytuacja, jaka jest i już. A tak w ogóle, to od kiedy ocenia się ludzi, nie znając ich? I jeszcze się twierdzi "na podstawie postów ja wiem wszystko o kimś"...
Czy to jest mądre??

bonus, nikt nie mówi, ze na podstawie postów wie wszystko, ale zerknij chociażby na to, co napisał Advanced. wszystko, co piszemy w jakiś sposób o nas świadczy, a im więcej piszemy, nasze reakcje i poruszane tematy wiele o nas ludziom mogą powiedzieć. To nie jest ocenianie, tylko pisanie innym, co się zauważa w ich zachowaniu, bo czasami osoby wypowiadające się same tego nie zauważają. Od tego jest forum.

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 21:46
Tak, ale to nie znaczy, że się kogoś już dobrze zna przez posty.

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 05 sie 2014, 21:48
Bonus napisał(a):Tak, ale to nie znaczy, że się kogoś już dobrze zna przez posty.

Ale i tak wiele mozna o tej osobie powiedzieć. Wszystko zależy od poruszanych tematów.

Samotność

przez jetodik 05 sie 2014, 21:50
przez neta dużo można się o kimś dowiedzieć, ale tylko jeśli on sam o sobie dużo napisze i na kluczowe tematy, oczywiście zakładając, że pisze prawdę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Samotność

przez mark123 05 sie 2014, 21:52
advanced napisał(a):mark123, każdy ma jakieś dobre strony, skupiaj się na nich a będzie ci łatwiej w życiu.

Nie każdy ma przydatne dobre strony.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 05 sie 2014, 21:52
jetodik napisał(a):przez neta dużo można się o kimś dowiedzieć, ale tylko jeśli on sam o sobie dużo napisze i na kluczowe tematy, oczywiście zakładając, że pisze prawdę.

Ale czasami wiele mozna wywnioskować, chociaż ktoś pisze coś zupełnie innego. Wszystko zależy od indywidualnych przypadków :D Trudno generalizować.

Samotność

przez abrakadabra xx 05 sie 2014, 21:56
zmęczona_wszystkim napisał(a):
Bonus napisał(a):Nie wiem o co Ci teraz chodzi?
Czy to jest mądre??

bonus, nikt nie mówi, ze na podstawie postów wie wszystko, ale zerknij chociażby na to, co napisał Advanced. wszystko, co piszemy w jakiś sposób o nas świadczy, a im więcej piszemy, nasze reakcje i poruszane tematy wiele o nas ludziom mogą powiedzieć. To nie jest ocenianie, tylko pisanie innym, co się zauważa w ich zachowaniu, bo czasami osoby wypowiadające się same tego nie zauważają. Od tego jest forum.

No właśnie, zamykanie umysłu na innych nie jest dobrym rozwiązaniem. Koleżanka dobrze mówi.
abrakadabra xx

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 22:09
Pisanie prawdy na postach, to jest podstawa do tego, aby się czegoś o kimś dowiedzieć. Ale i tak, nigdy nie pozna się kogoś, tak całkowicie.
Bo to jednak tylko pisanie, a nie rzeczywista rozmowa. Ja bym to nazwał, taką "teoretyczną znajomością", ale też nie do końca.

-- 05 sie 2014, 21:13 --

To będzie zawsze, taka znajomość powierzchowna, na podstawie pisania, postów. Liczy się zawsze realna i bliska znajomość. Czyli tu musi być praktyczna sytuacja, bo teoria nie zawsze ma wiele wspólnego z praktyką.

Sortuj wg