Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez tahela 30 lip 2014, 00:52
samotnie, pomimo wielu ludzi, chociaż jednocześnie fajnie i nie nudno
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez Follow_ 30 lip 2014, 01:39
tęsknię :(
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez abrakadabra xx 30 lip 2014, 06:19
koszykova, z ludźmi nie jest aż tak źle jakby mogło się wydawać, trzeba dać im szansę. Lepiej skupić się na zaletach a nie wadach, wiadomo że scoorwysyństwo mamy w genach ale posiadamy też tą lepszą stronę. Rodzimy się z czystą kartą, więc kiedy będziemy postępować w stosunku do innych tak jak sami byśmy sobie tego życzyli od nich świat musi zmienić się na lepsze. Wiem że nie jest to łatwe bo skoro inni nie są dla nas w porządku ulegamy pokusie odpłacenia się im za to z nawiązką. Jednak to nie jest rozwiązanie, to ulga tylko na chwilę a na dłuższą metę szkodzimy sami sobie no i zarażamy tą negatywną energią innych dobrych ludzi.
abrakadabra xx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Makabra 30 lip 2014, 09:28
A co, jeśli ja do nich miło,a oni do mnie z siekierą? :roll:
Makabra

Samotność

przez sears 30 lip 2014, 10:38
Niby mam tam jakieś życie towarzyskie, znajomych, miejsca, do których chodzimy itd. Ale jednak myślę, że i tak jestem samotnikiem. Nigdy nie potrafiłam nasycić się czyjąś obecnością w najmniejszym stopniu. Mam jakąś blokadę psychiczną, której nie mogę się pozbyć, nawet nie wiem jak i za bardzo na czym to polega. Zaczynam sądzić, że w dużej mierze to też mój wybór, nieświadomy być może, ale dalej to moja sprawka, że jest jak jest.

Samotność

przez Makabra 30 lip 2014, 11:07
sears napisał(a):Niby mam tam jakieś życie towarzyskie, znajomych, miejsca, do których chodzimy itd.

Też tak chciałabym :(
Makabra

Samotność

przez sears 30 lip 2014, 11:08
A w czym tkwi problem?

Samotność

przez Makabra 30 lip 2014, 11:18
W braku znajomych.
Makabra

Samotność

przez sears 30 lip 2014, 11:32
Domyśliłam się, ale dlaczego ich nie ma?

Samotność

przez Makabra 30 lip 2014, 11:35
Bo nikt nie chce się ze mną zadawać :roll:
Makabra

Samotność

przez abrakadabra xx 30 lip 2014, 11:51
Makabra napisał(a):A co, jeśli ja do nich miło,a oni do mnie z siekierą? :roll:

:D
Wtedy szybko musisz coś wymyślić albo zostaniesz porąbana na 15 kawałków :mrgreen:

Mi chodziło o nastawienie do świata, przyjmujesz świat takim jaki jest ale skupiasz się na jego pozytywnych stronach. Szkoda zdrowia na złość, nienawiść. Wtedy poprawia się twoje samopoczucie, zmienia się treść twoich myśli, zaczynasz odnosić się inaczej do ludzi i w konsekwencji oni do ciebie ;)
abrakadabra xx

Samotność

przez koszykova 30 lip 2014, 12:28
advanced, dlatego pisze, ze nie chce miec z nimi kontaktu czesto. Za duzo szans juz dalam, a bedac ciagle na pozycji frajera nie ułatwiam sobie zycia. Mowisz o czystej karcie, ale ja nie bede miec za znajomych 2 latkow ;)
Co do Tej złotej mysli zmiany na lepsze... Na podst mojego doswiadczenia stwierdzam ze to po prostu idealistyczne podejscir nie majace miejsca w zyciu. Ludzie to zwierzęta, daj palec, pożrą rękę u samej d...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez abrakadabra xx 30 lip 2014, 13:15
koszykova, Nie masz być frajerem, w pierwszej kolejności robisz to dla siebie. Masz być realistką a nie idealistką. Ludzie są zjebani to jest fakt ;) ale pomyśl jeżeli żyjesz w przekonaniu że wszyscy chcą ci dojebać, mają cię w dupie, chcą cię wykorzystać to komu wtedy szkodzisz? Po pierwsze kumulują się w tobie negatywne emocje, kiedy w głowie tworzysz sobie obraz wrogiego świata zamykasz sobie drogę do lepszych perspektyw twojego życia. Myślisz sobie, tam nie pójdę bo to same chooje, tam nie pojadę bo tam to samo, w pracy też choojnia, jak ja mam tam pracować z nimi skoro chcą mnie wykorzystać. Nie masz nic im dawać oprócz pozytywnego nastawienia do nich, z jednoczesnym zachowaniem swojej godności, prywatności, szacunku do samej siebie. Innymi słowy wiesz jaki jest świat ale nie zadręczasz się z tego powodu, akceptujesz go takim jaki jest i starasz sobie ułatwić życie. Kiedy zrozumiesz że gniew, zazdrość, złośliwość, nienawiść mogą dać ci na chwilę ukojenie ale na dłuższą metę zaszkodzą tobie wtedy dojdziesz do wniosku że lepiej skupić się na dobrych stronach tego zjebanego świata ;) Robisz to dla siebie a przy okazji dla innych.

-- 30 lip 2014, 13:29 --

koszykova, przecież ja wiem że nie pisałaś na poważnie tego o wymordowaniu połowy świata ;) Ja w tamtej wypowiedzi do ciebie chciałem zasiać w tobie nutkę optymizmu ;) A teraz pokazałem ci jak ja to widzę w bardziej realny sposób.
abrakadabra xx

Samotność

przez Makabra 30 lip 2014, 14:34
advanced napisał(a):
Makabra napisał(a):A co, jeśli ja do nich miło,a oni do mnie z siekierą? :roll:

:D
Wtedy szybko musisz coś wymyślić albo zostaniesz porąbana na 15 kawałków :mrgreen:

Czemu akurat 15? :mrgreen:
Makabra

Sortuj wg