Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 20 lip 2014, 13:04
Ubolewanie i płakanie nad tym i tak niczego nie zmieni, a tylko ludzie sami by się pogrążali i sobie szkodzili.
Związki, seks to nie są najważniejsze rzeczy.
Nie da się żyć samym związkiem i seksem. A poszukiwanie tego "na siłę", w sposób desperacki, to nie jest normalne. Nie można dopuścić do tego, aby stać się w tych sprawach desperatem, bo wtedy robi się z siebie debila.

-- 20 lip 2014, 12:06 --

Ja nigdy nie spotkałem w Internecie "osoby podobne do mnie". A nawet jeśli bym spotkał, to nie byłoby to najważniejsze. Liczy się też coś więcej, niż tylko, jakieś tam podobieństwo.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez mark123 20 lip 2014, 13:10
Bonus napisał(a):Ja nigdy nie spotkałem w Internecie "osoby podobne do mnie". A nawet jeśli bym spotkał, to nie byłoby to najważniejsze. Liczy się też coś więcej, niż tylko, jakieś tam podobieństwo.

A u mnie właśnie niemożność spotkania osoby podobnej do mnie jest przyczyną samotności. Nie czuję się samotny z powodu braku znajomych, tylko z powodu tego, że jestem takim dziwadłem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Marcin2013 20 lip 2014, 13:24
Arhol, nima sroniska i nima i psa :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Bonus 20 lip 2014, 13:25
Uwierz mi, że nawet gdybyś spotkał tą osobę podobną do Ciebie, to nie zawsze gwarantowałoby to brak samotności.
Zależy na kogo byś trafił, bo to, że ktoś byłby podobny do Ciebie, to mogłoby być za mało. A może chodziłoby o coś więcej??

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 13:27
mark123 napisał(a):
Bonus napisał(a):Ja nigdy nie spotkałem w Internecie "osoby podobne do mnie". A nawet jeśli bym spotkał, to nie byłoby to najważniejsze. Liczy się też coś więcej, niż tylko, jakieś tam podobieństwo.

A u mnie właśnie niemożność spotkania osoby podobnej do mnie jest przyczyną samotności. Nie czuję się samotny z powodu braku znajomych, tylko z powodu tego, że jestem takim dziwadłem.

Czemu uważasz, że jesteś dziwadłem?
Makabra

Samotność

przez Bonus 20 lip 2014, 13:30
No właśnie? Może nie jesteś żadnym dziwadłem, tylko tak o sobie myślisz??

Samotność

przez mark123 20 lip 2014, 14:01
Bonus napisał(a):Uwierz mi, że nawet gdybyś spotkał tą osobę podobną do Ciebie, to nie zawsze gwarantowałoby to brak samotności.
Zależy na kogo byś trafił, bo to, że ktoś byłby podobny do Ciebie, to mogłoby być za mało. A może chodziłoby o coś więcej??

Nie odczuwam, żeby chodziło o coś więcej.

Makabra napisał(a):Czemu uważasz, że jesteś dziwadłem?

Na podstawie swojej psychiki, która jest bardzo nietypowa.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 14:05
mark123 napisał(a):Na podstawie swojej psychiki, która jest bardzo nietypowa.

A co w niej nietypowego?
Makabra

Samotność

przez mark123 20 lip 2014, 14:33
Makabra napisał(a):A co w niej nietypowego?

Takie cechy:
- brak "softwaru", a może nawet "hardwaru" miłości w mózgu
- empatia nakierowana przede wszystkim na świat fantazji i na filmy; zazwyczaj brak empatii do świata realnego
- introwertyzm "schizoidalny", czyli całkowity brak potrzeby, by mieć znajomych
- libido nakierowane na rzeczy w ogóle nie związane z seksem
- silne obrzydzenie i nienawiść do spraw związanych z seksem, erotyką
- koszmar senny sprzed kilkunastu lat, którego skutki nawiązujące do niego trwają do dziś
- odczuwam czasem obrzydzenie do rodziców i czasem mam ochotę na fizyczną agresję wobec nich, mimo, że nie ma adekwatnych powodów, by mieć takie odczucia
- irracjonalny, nieadekwatny, czasem bardzo silny lęk przed rodzicami

Spotkałem w internecie jedną osobę z introwertyzmem "schizoidalnym", poza tym nie spotkałem żadnej osoby, która by miała jakąś z tych cech

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 14:38
mark123 napisał(a):- introwertyzm "schizoidalny", czyli całkowity brak potrzeby, by mieć znajomych

Więc po co Ci spotykanie w sieci ludzi takich, jak Ty? ;)
Makabra

Samotność

przez mark123 20 lip 2014, 14:40
Makabra napisał(a):Więc po co Ci spotykanie w sieci ludzi takich, jak Ty? ;)

Po to, by nie czuć się dziwadłem; to, że chcę spotkać kogoś w internecie, nie znaczy, że chcę zawrzeć znajomość (znajomego rozumiem przynajmniej jako osobę, z którą spotyka się co jakiś czas, by pogadać konkretnie z tą sobą).
Ostatnio edytowano 20 lip 2014, 14:49 przez mark123, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 14:47
Ja też chciałabym nie czuć się dziwadłem...
Makabra

Samotność

przez tomasz_xyz 20 lip 2014, 15:39
"Nie da się żyć samym związkiem i seksem. A poszukiwanie tego "na siłę", w sposób desperacki, to nie jest normalne. Nie można dopuścić do tego, aby stać się w tych sprawach desperatem, bo wtedy robi się z siebie debila"

Moja terapeutka mi pokazała moją byłą desperację. Teraz mi przeszło w lekkie zniechęcenie, co też nie jest dobre jeśli się chce kogoś poznać
tomasz_xyz

Samotność

przez krul 20 lip 2014, 15:42
mark123 napisał(a):
Makabra napisał(a):A co w niej nietypowego?

Takie cechy:
- brak "softwaru", a może nawet "hardwaru" miłości w mózgu
- empatia nakierowana przede wszystkim na świat fantazji i na filmy; zazwyczaj brak empatii do świata realnego
- introwertyzm "schizoidalny", czyli całkowity brak potrzeby, by mieć znajomych
- libido nakierowane na rzeczy w ogóle nie związane z seksem
- silne obrzydzenie i nienawiść do spraw związanych z seksem, erotyką
- koszmar senny sprzed kilkunastu lat, którego skutki nawiązujące do niego trwają do dziś
- odczuwam czasem obrzydzenie do rodziców i czasem mam ochotę na fizyczną agresję wobec nich, mimo, że nie ma adekwatnych powodów, by mieć takie odczucia
- irracjonalny, nieadekwatny, czasem bardzo silny lęk przed rodzicami

Spotkałem w internecie jedną osobę z introwertyzmem "schizoidalnym", poza tym nie spotkałem żadnej osoby, która by miała jakąś z tych cech

Ja cierpię na osobowość schizoidalną, ale uważam, że najlepszym lekiem są kroki w przód, a nie leki czy żale. ; )

Sortuj wg