Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Follow_ 19 lip 2014, 18:09
inspektor_erektor napisał(a):follow_the_reaper, takie zakładanie maski wykańcza najbardziej... dysproporcja pomiędzy tym co w tobie a tym co myślą o tobie na zewnątrz wyżera człowieka jak rak

Maskę warto znieść tylko dla bliskich ale im też ciężko znosić i słuchać - tego co się dzieje w środku...
Mój były nie wytrzymał i dlatego mnie zostawił..

więc szukam kleju tak mocnego by już nigdy nie zeszła z twarzy, po co mają wiedzieć, że jestem słaba i łatwo mnie wykończyć?
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez bedzielepiej 19 lip 2014, 18:10
Znowu popadłam w czarną rozpacz, znowu jestem sama i przeżywam ten sam scenariusz. W dodatku źle się czuję wśród ludzi, boję się ich, nigdy nie inicjuję rozmowy bo boję się wyśmiania albo ostrej odpowiedzi... dlaczego jedni mają przyjaciół a inni są skazani na samotność

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 18:17
follow_the_reaper, zamiast zakładać maske dożywotnio, poszukaj osób przed którymi nie będziesz musiała jej nosić ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Follow_ 19 lip 2014, 18:24
inspektor_erektor napisał(a):follow_the_reaper, zamiast zakładać maske dożywotnio, poszukaj osób przed którymi nie będziesz musiała jej nosić ;)

Ciężko oto, nie mam rodziny praktycznie, przyjaciele są ale zakładają swoje rodziny i mam w międzyczasie mówić im o moich próbach samobójczych??
Jak jest bardzo źle, to są i faktycznie pomagają...
ale tak na codzień nie mogę im tego pokazywać bo to ich też zatruje..
to trucizna przeznaczona tylko na mnie

Nie da się żyć w tym świecie...

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 18:34
Każdy dorosły ma, jakieś tam swoje życie. Mam takiego ojca, który nie zasługuje na to, żeby być ojcem, więc ja go tak nie traktuje.
Tak naprawdę nie mam żadnego ojca. To jest prymitywny człowiek, który się przejmuje tylko sobą, a to, że ja jestem, jego nie interesuje. On już jest taki z charakteru. W jego rodzinie już od dawna go nie akceptują, bo wiedzą, jaki to typ. No ale sam sobie zawinił, bo tak się zachowywał, że nie był w porządku, a ludzie oceniają czyjeś postępowanie. Ja jestem po stronie jego rodziny i też przyznaję im rację, ale z drugiej strony, nie akceptuję pewnych osób w rodzinie, bo są to ludzie, którzy też patrzą tylko na siebie.

-- 19 lip 2014, 17:45 --

Jestem takiego zdania, że jeżeli ktoś na coś nie zasługuje, to nie powinien tego mieć i tyle.
Taką wyznaję zasadę i to się u mnie nigdy nie zmieni. Moi rodzice nie zasłużyli na wiele, a mimo to dużo dostali. I tak nie powinno być, ale ja na to wpływu nie miałem. Ja nie utrzymuje kontaktu z ojcem, tylko, czasem z matką. Dla mnie on nie istnieje i tak już zostanie.
Co on sobie tam myśli...to już mnie nie obchodzi. Ja swoje zdanie mam i tego się trzymam.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Follow_ 19 lip 2014, 18:54
Ale czy to znaczy, że on jest odpowiedzialny za Twoje szczęście lub nie w wieku 30 lat?

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 18:57
follow_the_reaper, po części tak, bo taka osoba potrafi spierdolić komuś od małego głowę i potem sie jest samotnym całe życie... coś o tym wiem

Samotność

przez i_am_a_legend 19 lip 2014, 19:01
Rodzice nie są od dawania nam szczęścia. Sami musimy odnaleźć je w sobie. Rolą rodziców jest kochać nas, wychować i wykształcić. :smile:

Wiadomo, że różnie to bywa, ale mamy tylko jedno życie i obarczanie rodziców za całe zło tego świata jest nieporozumieniem. Na kogo wówczas "winę" zwalałyby sieroty? :roll:
i_am_a_legend

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 19:05
Mój ojciec niczego dobrego dla mnie nie zrobił. On nie nadawał się na dobrego ojca. Nie każdy się nadaje do roli rodzica, a w takim przypadku nie każdy może być rodzicem.
Ale takich rodziców jest teraz wiele. Takie gnoje robią dzieci, a potem się nie poczuwają do roli ojców, bo mają to gdzieś. Ile jest kobiet samych z dziećmi? Bardzo wiele. Nawet, czasami one nie chcą alimentów od ojców tych dzieci, bo wolą same się zajmować dziećmi, niż pobierać pieniądze od takich typów. A często takie typy nie mają z czego płacić alimentów, a bardziej wolą przepić kasę, jak dać swoim dzieciom.
Czy to nie jest popieprzone??

-- 19 lip 2014, 18:08 --

Nie chodzi o to, żeby dużo oczekiwać od rodziców, tylko tego, co rodzice powinni dać swoim dzieciom. Czyli: własnej miłości, zrozumienia, oparcia psychicznego.
Nie chodzi o żadne pieniądze, luksusy. Wielu rodziców na to nie stać, a takich, których stać, jest niewielu.

Samotność

przez mark123 19 lip 2014, 20:02
follow_the_reaper napisał(a):Maskę nauczyłam się nosić tak dobrze, że po mojej próbie samobójczej jak przyszłam do pracy, koleżanka powiedziała mi, że wyglądam kwitnąco i pewnie się zakochałam... :great:

Trochę zazdroszczę tym, którzy umieją nosić maski.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 20:25
Coraz więcej ludzi nosi maski na twarzy. A za tą maską kryją się, całkiem inni ludzie. Często to, co ktoś robi i jak się zachowuje, nie jest szczere, tylko sztuczne.

Samotność

przez Makabra 19 lip 2014, 20:46
A ja zazdroszczę takim prawdziwym samotnikom.
Makabra

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 20:47
Czyli lubisz samotność??

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 20:49
myślicie że chroniczna samotność potrafi odmóżdżyć, przytempić inteligencje, ogłupić?

Sortuj wg