Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 15:35
Ale ja nie wybierałem sobie, ani samotności, ani tego, że będę sam. Mogę być singlem, ale nie aż tak samotnym, mając u kogoś wsparcie, będąc dla kogoś ważnym, potrzebnym.
Nie chodzi tu o związek, choć do tego nigdy nie miałem szczęścia. Ja pewne sprawy akceptuję, bo nie da się inaczej. Ale i psychicznie jest trudno.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez palau 19 lip 2014, 15:48
Bonus napisał(a):Ale ja nie wybierałem sobie, ani samotności, ani tego, że będę sam. Mogę być singlem, ale nie aż tak samotnym, mając u kogoś wsparcie, będąc dla kogoś ważnym, potrzebnym.

Taka społeczna samotność jest bardzo bolesna. I ja ją odczuwam.
Choć myślę, że bycie samotnym w związku to też ból, niepotrzebne cierpienie.
To jest tak, że wylatuje jedna cegła a burzy się wszystko. - Barbara Sęk "Dlaczego ona?"

Samotność

przez Arhol 19 lip 2014, 15:51
Nie babrać się w relacje,jeśli z samym sobą człowiek wytrzymać nie może przede wszystkim.
Potem - opcjonalnie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez nerrwyy 19 lip 2014, 16:33
bez kitu psychika tak długo sie kształtuje i jak ktoś jest już chory to cieżko... ;///////

ale kto wie

Samotność

przez i_am_a_legend 19 lip 2014, 16:42
Samotność to bardzo często stan ducha, a nie zewnętrznych okoliczności. Można być w tłumie i czuć się bardzo samotnym. Jedną z najgorszych odmian jest jednak samotność w związku...
i_am_a_legend

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 17:03
I tu się bardzo zgadzam.
Często tak jest, że ludzie, będący z kimś, czują się cholernie samotni. Podobnie jak i tacy, którzy przebywają w tłumie znajomych, rodziny. Samotność duchowa, to, chyba najgorszy stan...Jeśli jest samotność ducha, to ludzie są tą samotnością ogarnięci ze wszystkich stron.
Ta samotność ich przenika, wszędzie, gdzie by niebyli. Ale samotność, czy nawet osamotnienie, to też: brak zrozumienia, brak duchowego wsparcia, brak zainteresowania u drugiej lub kilku osób, całkowita obojętność innych. To są odczucia samotności.

Samotność

przez nerrwyy 19 lip 2014, 17:07
Bonus napisał(a):Ja to już mam 30 lat. Jakoś nigdy nie byłem w życiu szczęśliwy. Rodzice mi tego szczęścia nie zapewnili. Mam beznadziejnych rodziców.

Też uważam że moi są beznadziejni, chocazby dlatego ze pozwolili mi na taka opinie na ich temat.

Cieżko ciezko jest

trzeba miec kogos komu mozna o wszystkim powiedzieć, a z chorobą trzeba wiedzieć skąd ona sie bierze, a bierze się trochę stąd że nie potrafimy się dostosować do tego pędu.

Może jakby tak miec wyjebane jakiś czas to i zdrowie by wróciło, ale ciężko cięzko

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 17:26
Przede wszystkim chodzi o to, by trafiła się taka osoba, która będzie potrafiła słuchać i zrozumieć. Wielu ludzi tego nie potrafi, nie mają zrozumienia, takiego pełnego dla kogoś, kto ma problemy i cierpi.
Nawet, czasem psychologowie tego nie potrafią, mimo ich wykształcenia, bo dużo zależy od samego człowieka, od osobowości. Wiele osób wybiera kierunek psychologii, bo tak wygodniej, a czasem to niewłaściwy wybór, ale dobrymi psychologami nie są, a nawet w ogóle nie są.
Musi być, jakaś szczególnie wyjątkowa osoba, która ma w sobie coś takiego, co sprawia, że potrafi wysłuchać, mieć współczucie dla kogoś, kto tego potrzebuje.
Bo jeśli opowie się byle komu o swoich problemach, trudnościach, to takie osoby to zlekceważą, będą obojętne. Dlatego tak ciężko jest trafić na kogoś, takiego wyjątkowego.

-- 19 lip 2014, 16:33 --

A moi rodzice są takimi ludźmi, którzy myślą wyłącznie o sobie, aby im było dobrze. Chyba już zapomnieli, że ja jestem ich dzieckiem? Jakoś nigdy nie interesowało ich to, jakie mam samopoczucie, co przeżywam, czy mam ciężko? Nie mam u nich tego wsparcia, jakie powinno być w normalnej sytuacji.
Może nie potrafią tego wsparcia okazać? Takiej czułości, jaka powinna być? Takich mam rodziców i co mogę na to poradzić?

Samotność

przez i_am_a_legend 19 lip 2014, 17:34
Na psychologię idą przeważnie osoby, które same mają problemy. Myślą, że tam je rozwiążą. :smile:

Konsumpcjonizm jest symbolem tych czasów, niestety przełożył się również na stosunki międzyludzkie. Coraz mniej jest w ludzi empatii i zwykłej chęci bycia "dobrym". Bo to oznacza słabość, wiąże się z często z jakimś poświęceniem, choćby czasu... A po co? Skoro można się napić, iść na imprezę, spotykać się tylko z ludźmi, którzy się uśmiechają (mimo iż w środku płaczą). Pozory, pozory, pozory i sztuczny uśmiech - to się liczy.
i_am_a_legend

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 17:47
No tak. Często dostrzegamy pozory...w codziennym życiu, a rzeczywistość inaczej wygląda. Bo teraz, bardzo wielu ludzi wybiera wygodnictwo, łatwiznę, i to już widać.
Ludzie wolą wybrać, przyjemność, łatwiznę, jak się napracować, postarać się o coś. I podobnie to wygląda w relacjach, w bliskich znajomościach.

Samotność

przez abrakadabra xx 19 lip 2014, 18:01
Arhol napisał(a):Nie babrać się w relacje,jeśli z samym sobą człowiek wytrzymać nie może przede wszystkim.
Potem - opcjonalnie.

No właśnie. Jeżeli człowiek sam ze sobą sobie nie radzi związek nie będzie miał świetlanej przyszłości, chyba że nie radzi sobie dlatego że jest sam ;)
Trzeba najpierw siebie naprawić, jak się nie da to nie ma sensu. Tylko że czasem potrzeba miłości bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, no i ta nadzieja że może akurat z nią/nim będzie dobrze pomimo wszystko. Jednak sama miłość w oderwaniu od codziennych problemów istnieje tylko w bajkach. A może jednak warto w jednym jedynym życiu znów doświadczyć tego uczucia? Pomimo świadomości bólu jaki może temu towarzyszyć? Gorzej jak się okaże że jest tylko sam ból.

Sie rozmarzyłem ;)
abrakadabra xx

Samotność

przez Follow_ 19 lip 2014, 18:02
Bonus napisał(a):Ja to już mam 30 lat. Jakoś nigdy nie byłem w życiu szczęśliwy. Rodzice mi tego szczęścia nie zapewnili. Mam beznadziejnych rodziców.

Jesteś już na tyle dużym chłopcem, że możesz sam sobie zapewniać szczęście.
Rodzice może nie ułatwiają w wielu przypadkach startu ale to jak będzie wyglądało nasze życie zależy tylko od nas.

i_am_a_legend napisał(a):Na psychologię idą przeważnie osoby, które same mają problemy. Myślą, że tam je rozwiążą. :smile:

Konsumpcjonizm jest symbolem tych czasów, niestety przełożył się również na stosunki międzyludzkie. Coraz mniej jest w ludzi empatii i zwykłej chęci bycia "dobrym". Bo to oznacza słabość, wiąże się z często z jakimś poświęceniem, choćby czasu... A po co? Skoro można się napić, iść na imprezę, spotykać się tylko z ludźmi, którzy się uśmiechają (mimo iż w środku płaczą). Pozory, pozory, pozory i sztuczny uśmiech - to się liczy.

Ja myślę, że bycie dobrym często się po prostu nie opłaca, ludzie Cię wytrzebią szybciej niż się zorientujesz...
Chciałabym umieć być zimną suką i się nie przejmować...
ale się przejmuję i to za bardzo

Maskę nauczyłam się nosić tak dobrze, że po mojej próbie samobójczej jak przyszłam do pracy, koleżanka powiedziała mi, że wyglądam kwitnąco i pewnie się zakochałam... :great:
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez nerrwyy 19 lip 2014, 18:06
[quote="i_am_a_legend"]Na psychologię idą przeważnie osoby, które same mają problemy. Myślą, że tam je rozwiążą. :smile:

i dobrze bo przynajmniej są to ludzie bardziej wrazliwi

bonus, co do rodziców to najważniejsze żeby ograniczyć ich w swoim życiu, gorzej jak ktoś w rodzinie ma młodsze rodzeństwo i wyraza mu współczucie a nic nie mozna zrobić.
Oczywiscie że łatwo się ich pozbyć chociażby sądowo, no ale tak sie nie robi, a moze by nalezalo..

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 18:07
follow_the_reaper, takie zakładanie maski wykańcza najbardziej... dysproporcja pomiędzy tym co w tobie a tym co myślą o tobie na zewnątrz wyżera człowieka jak rak

Sortuj wg