Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Makabra 27 cze 2014, 16:22
Niestety tak
Makabra

Samotność

przez Bonus 27 cze 2014, 16:28
No to ten problem nas łączy. Tu chyba każdy się czuje samotny? To jest współczesna choroba, która panuje na całym świecie. Ale myślę, że samotność trzeba trochę zaakceptować?
Ona jest i tak nieunikniona...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Qrf 27 cze 2014, 16:42
Dlaczego nieunikniona?
Można znać niewielu ludzi, a nie czuć się samotnym.
Może też być odwrotnie i często jest.
Qrf

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Makabra 27 cze 2014, 16:47
Szkoda, że nie można nie mieć żadnych znajomych, ani przyjaciół, siedzieć non stop w domu i praktycznie z niego nie wychodzić, i jednocześnie nie czuć się samotnie :cry:
Makabra

Samotność

przez Arhol 27 cze 2014, 16:48
Prawda jest taka że wystarczy i 1 człowiek czasem.
Jednak najważniejsze - polubić własne towarzystwo,jest pierdylion razy prościej D: (in progress)
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez mark123 27 cze 2014, 16:51
Makabra napisał(a):Szkoda, że nie można nie mieć żadnych znajomych, ani przyjaciół, siedzieć non stop w domu i praktycznie z niego nie wychodzić, i jednocześnie nie czuć się samotnie :cry:

Przy niektórych zaburzeniach osobowości i zaburzeniach ze spektrum autyzmu, w niektórych przypadkach można.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez koszykova 27 cze 2014, 16:52
Bonus,

Ja po prostu zawsze wyznaje taką zasadę, że "lepiej nie być z nikim, jak być z kimś i dawać się wykorzystywać, robić z siebie głupka".

Kompletny brak rozumu takich ludzi. Ale też trzeba pomyśleć o tym, że nie każdy jest inteligentny, i są ludzie, którzy nie potrafią w sobie szanować dobrych wartości, więc z łatwością dają się poniżać, wykorzystywać innym. To jest przeważnie kwestia inteligencji, a u niektórych jest jej brak.

Hmm ja tu nie widze jakiegos ogromnego poziomu inteligencji w przypadku osob, ktore zamykaja sie na innych - wg tej zasady o ktorej piszesz. Dwie sytuacje: 1. pchasz sie w zwiazek, dajesz sie wykorzystywac = brak inteligencji. 2: nie pchasz sie w zwiazek, nikt Cie nie wykorzystuje ale to nie rowna sie temu ze jestes kims na wyzszym poziomie, po prostu sie boisz sie i unikasz bliskosci z innym bo Cie moze wykorzystac; ucieczka przed problemem to nie wyzszy poziom inteligencji. Ten sam czlowiek, inne, podejscie, efekt ten sam.

I w jednej i w drugiej sytuacji ma sie zerowe poczucie wlasnej wartosci. Jesli nie chce sie byc samotnym trzeba umiec dawac i brac, to wszystko.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Makabra 27 cze 2014, 16:52
Zaczęły się wakacje, a ja się z nich nie cieszę, wręcz przeciwnie. Pełno grupek, albo chociaż parek, a ja wiecznie sama. Mnóstwo imprez plenerowych, na które nawet nie mam z kim pójść...
Makabra

Samotność

przez Bonus 27 cze 2014, 16:56
Chodziło mi o to, że każdy człowiek doświadcza jakiejś samotności. W mniejszym lub większym stopniu, ale ta samotność zawsze będzie.
Poza tym, jeśli nawet ktoś nie byłby samotny, to zawsze może przyjść taki moment, w którym samotność się pojawi. Nikt nigdy nie ma pewności, że czyjeś szczęście, radość nie zamieni się w koszmarne i ponure życie. Wielu ludzi przez swoją głupotę, zniszczyło to, co mieli cennego.
Potem żałowali, ale było już po czasie.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez koszykova 27 cze 2014, 17:03
Makabra, mam podobnie, zreszta na mysl o wyjsciu do ludzi robie sie nerwowa. Juz lepiej nie miec obok siebie nikogo, niz miec ludzi ktorzy daja Ci do zrozumienia, ze Cie nie chca, nie lubia. Wyjdz sama, spotkaj sie z kims z neta, zawsze cos
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Arhol 27 cze 2014, 17:09
koszykova, Dopsz gada,polać jej spirolu albo coli D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez Makabra 27 cze 2014, 17:10
Samej głupio mi wychodzić... Żałuję, że nie mieszkam w mieście, wtedy mogłabym poznać nowych ludzi chociażby przez internet, a tak siedzę w tej mojej dziurze, gdzie każdy zna mnie dzięki przypiętej łatce wariatki...
Makabra

Samotność

przez Davin 27 cze 2014, 17:19
Kestrel napisał(a):Prawda jest taka że wystarczy i 1 człowiek czasem.
Jednak najważniejsze - polubić własne towarzystwo,jest pierdylion razy prościej D: (in progress)

Nie lubisz naszego towarzystwa? Nołlajf jest ujowy bo ciężko później wrócić do żywych. D:

-- 27 cze 2014, 17:20 --

Makabra, może ktoś z forum? ;)
Davin

Samotność

przez Arhol 27 cze 2014, 17:28
Davin, Waćpanie,lubię,ale jednak zdecydowanie wincyj czasu to codzienna rutyna,gdzie trza własne tawarisztwo polubić :mrgreen:
Pełnego noulajfu nima jak rozwinąć D:
Moderator

Sortuj wg