Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez koszykova 24 cze 2014, 17:34
Bonus, dla niektorych miec męża/żone/chlopaka/dziewczyne to priorytet zycia... Wszystko poza tym juz sie nie liczy. To tez co prawda płytkie...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Adekwatna 24 cze 2014, 17:56
W końcu ktoś się zgadza z moim zdaniem.
koszykova, dokładnie.... Ja jak widzę coś takiego to robi mi się niedobrze... Zastanawiam się nawet czy Ci ludzie w ogóle myślą tak jak my, może bliżej im do Neandertalczyków. Takie zachowania strasznie przypominają mi świat zwierząt... Byle się najeść, załatwić potrzeby i rozmnożyć z byle czym.

Samotność

przez khaleesi 24 cze 2014, 18:02
koszykova, Adekwatna, zgadzam się. To takie puste. Rozumiem samotność, że może być męcząca itd ale w zyciu bym się nie związała z kimś kto by też nie chciał być samotny a gdzie kierowało by mną tylko to by nie być samej :roll: abstrakcja to jest dla mnie. :shock: :bezradny: Żal mi takich ludzi.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Bonus 24 cze 2014, 18:30
To prawda. Tacy ludzie nie mają granic. Wcale, związki, seks nie są najważniejsze. Jak ktoś tylko na to patrzy, a wszystko inne jest nieistotne, to jest głupi.
Ale nie ma co się tym przejmować.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Adekwatna 24 cze 2014, 19:38
Dla mnie tak paradoksalnie ważna jest ta wyższa wartość, że gdybym miała siebie dać komuś tylko po to by nie być samotną, to na drugi dzień strzeliłabym sobie w łeb, bo to chyba jedyne co po mnie zostało.

Samotność

przez Bonus 24 cze 2014, 22:13
Ale nie można być z kimś, kto na kogoś nie zasługuje, nie jest kogoś wart. Jeżeli ktoś nie stawia sobie takich warunków, pewnych zasad, to sam się nie szanuje.
No ale są takie osoby, które tego nie potrafią. Wolą się poniżać, źle traktować i cierpieć. To ich sprawa. Ich strata.

Samotność

przez Kamiru 24 cze 2014, 23:24
Dlatego tak jak Adekwatna napisała, większość nie znajduje tej prawdziwej miłości, w której nie potrzeba wcale mieć tylko i wyłącznie takich samych zainteresowań i poglądów. Kiedyś ktoś mi mówił że muszą być dwa iróżne temperamenty, bo jak będą takie same to albo się pozabijają, albo się zanudzą.

Samotność

przez Arhol 24 cze 2014, 23:35
Prawdziwa miłość,prawdziwa przyjaźń...to nie istnieje,ludzki wymysł,owszem w teorii ma rację bytu,w rzeczywistości nie było,nie jest i nie będzie nigdy istnieć,wiara w ideały,bardziej,lub mniej świadoma,czy poszukiwanie tego typu relacji,jest bezsensowne.
Na każdej relacji znajdzie się rysa,szkoda,whatever.
Owszem,zdarzają się relacje "bliskie ideału",(czym w ogóle jest "idealna,bezinteresowna" itd miłość czy przyjaźń?) Chyba subiektywna rzecz.
Ale zapewne są cholernie rzadkie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez koszykova 25 cze 2014, 01:54
Kestrel, to ze prawdziwa przyjazn czy milosc powoli staje sie mitem to wina ogolu ludzi. Jesli chcemy zeby to nie umarlo calkiem to sami musimy w to wierzyć i probowac. Kto wie, moze spotkamy na swojej drodze wlasnie idealistow? Wole w to wierzyc niz przystac do tej reszty, ktora zamiast rozwijac sie emocjonalnie, duchowo cofa sie wstecz, bazujac na instynktach.

Osobiscie wierze bardziej w prawdziwa przyjazn niz prawdziwa milosc. W przyjazni jest tylko czysta sympatia do drugiego czlowieka, nie napedzana m.in. fizycznoscia.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Saraid 25 cze 2014, 04:42
koszykova napisał(a):Kestrel, to ze prawdziwa przyjazn czy milosc powoli staje sie mitem to wina ogolu ludzi. Jesli chcemy zeby to nie umarlo calkiem to sami musimy w to wierzyć i probowac. Kto wie, moze spotkamy na swojej drodze wlasnie idealistow? Wole w to wierzyc niz przystac do tej reszty, ktora zamiast rozwijac sie emocjonalnie, duchowo cofa sie wstecz, bazujac na instynktach.

Osobiscie wierze bardziej w prawdziwa przyjazn niz prawdziwa milosc. W przyjazni jest tylko czysta sympatia do drugiego czlowieka, nie napedzana m.in. fizycznoscia.

Ja uwazam ze prawdziwa milosc opiera sie takze na przyjazni .
Saraid

Samotność

przez Arhol 25 cze 2014, 07:42
koszykova, co prawda,to prawda. Jeśli jednak podchodząc upierdliwie ,nawet idealiści jako ludzie mają jakieś tam minimalne wady,co już czyni "idealną" relacje niemożliwą.
Coś bliskiego ideału owszem ,może sie zdarzy,ale pewne nie jest D:
Co do idealistów,who knows D: syćko możliwe
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez koszykova 25 cze 2014, 10:44
white Lily, tak to prawda. Ale chyba najpierw powinna byc przyjazn, a potem ew milosc.

Ale wlasnie za te wady lubimy drugiego czlowieka :-):-)
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 25 cze 2014, 20:24
Ja naprawdę nie rozumiem tych kobiet...? A ile jest takich, które lubią się bawić facetami i czepią z tego przyjemność? Takie to są bezwzględne i wyrafinowane.
Na takie trzeba uważać, bo są niebezpieczne. I przeważnie dotyczy to tych ładnych kobiet, choć nie zawsze.

Samotność

przez koszykova 25 cze 2014, 20:32
Bonus, ich wina? Wina po obu stronach. Jak glupi facet/kobieta daje sie wykorzystac byle komu to co tu sie dziwic? Moze czas zdjac rozowe okularki i patrzyc na zwiazki, milosc troche z dystansu a nie oczami gimnazjalisty.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Sortuj wg