Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez dar 20 cze 2014, 20:43
khaleesi, coś takiego jest. Widziałem kilka takich scenariuszy wśród znajomych. Albo facet biegał za kobietą a ona traktowała go jak frajera który kupował jej prezenty itp. Albo kobieta nie potrafiła zrozumieć, że ktoś jej nie chce.

Miałem taką sytuację i powiem Ci do dziś jak sobie to przypomnę to oczy mi się szeroko otwierają jak ludzie się nie szanują. Ta kobieta potrafiła mnie nachodzić, musiałem zmienić numer telefonu, szantażowała mnie samobójstwem i nawet raz faktycznie najadła się prochów, poza tym składała mi różne niemoralne propozycje. Na początku myślałem, że może i mnie kocha ale jak zaczęła się tak poniżać widziałem bardziej, że ona ma bardziej nie tak pod sufitem niż miłości do mnie. Nie ogarniam tego jak można się tak upodlić. Ludzie bywają straszni.
:shock:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Bonus 20 cze 2014, 20:49
I takie sytuacje są, po prostu chore...Co takim kobietom w głowach siedzi, że tak postępują...?
Pełno teraz jest typów-pijaków, ćpunów, debili a takie kobiety, przeważnie się wiążą z takimi i potem cierpią. Ja myślę, że "normalne", porządne kobiety, szanujące się, znające swoją wartość, nigdy by nie pozwoliły sobie na "bycie z kimś", kto by je, ranił, poniżał, lekceważył.
Problem tylko polega na tym, że takich "wartościowych" kobiet, już nie ma wiele. To nawet da się zauważyć. Również się zgodzę z przedmówcami, że takie kobiety wymagają pomocy u psychologów, bo takie postępowanie jest błędne. Ale z tego sobie trzeba zdawać sprawę, a widocznie takie kobiety nie zdają sobie z tego sprawy. Czego te kobiety oczekują?
Przecież nie będąc z kimś, świat się na tym nie kończy. Jest dużo kobiet, które są same i nie robią z tego problemu. Mają wolność, własną przestrzeń, nie są ograniczane w niczym. To nie jest nic dziwnego, że ktoś nie jest z nikim w związku. Ktoś ma prawo nie być z nikim, jeśli ma powody.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez dar 20 cze 2014, 21:03
Bonus napisał(a):
Problem tylko polega na tym, że takich "wartościowych" kobiet, już nie ma wiele. To nawet da się zauważyć.

I właśnie dlatego ja coraz bardziej się przyzwyczajam do tego, że będę sam bo wątpię w to że spotkam taką kobietę z którą chciałbym spędzić życie.
Przykra prawda... ale wolę być sam niż z taką kobietą która nie ma poukładane w głowie.
Ostatnio edytowano 20 cze 2014, 21:04 przez dar, łącznie edytowano 1 raz
dar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez koszykova 20 cze 2014, 21:04
Być w zwiazku tylko żeby nie byc samemu to jedno, ale zakończyć/uciec z takich toksycznych zwiazkow to co innego. Tego normalny czlowiek nie ogarnie, tu nie ma milosci tylko chore uzaleznienie od drugiego czlowieka. W takim przypadku logika schodzi, jak widac, na drugie miejsce.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Arhol 20 cze 2014, 21:04
Zwykle wszystko ładnie piknie....tylko no właśnie,desperacja,jeśli ktoś ją poczuje, powiedzmy że właśnie w przypadku relacji z innymi,brak takowych "łaknienie" by takową pustkę wypełnić,staje się desperatem/ką to zaś zmienia człowieka,podejście do życia,zeszmacenie się przez taką osobę i różne inne,nierozsądne czyny,czy się na to "godzą"? Po części tak,bo problemy czasem przerastają,zwątpienie,różna psychika może spowodować właśnie że człek staje się taki a nie inny,któż z nas się nie poddał czy nigdy nie zwątpił?
Z jednej strony żal takich ludzi,bo nie zawsze,w 100% są sobie sami winni,czy raczej nie zawsze są winni przyczyn że desperatami/tkami się stali.

Z drugiej...nie zawsze,gdy już mają świadomość problemu,coś z tym robią,często tak się "zakiszą" w swojej skorupie,że nawet mimo podania im pomocnej dłoni to odrzucają,albo niczym wampiry emocjonalno-energetyczne wyżerają człowieka który chcę im pomóc.
Relacja z takową osobą też pewnie jest ciężka,czy może prawie niemożliwa.
Ogólnie ciężki temat,ale takowe osoby,imho nie zawsze zasługują tylko na potępienie,czasem też i na pomoc,raczej wszystko zależne od przypadku,osoby,okoliczności,nie należy generalizować D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Bonus 20 cze 2014, 21:05
Ja też miałem różne sytuacje z kobietami, z dziewczynami, i muszę przyznać, że takie to, rzeczywiście mają coś nie tak z główką...Oczywiście nie chcę obrażać, bo nie o to chodzi, ale taka jest prawda.
One same się w taki sposób zachowują, żeby inni ludzie, którzy to widzą, negatywnie ich oceniali. A każdy sam odpowiada za swoje postępowanie. I zgodzę się po raz kolejny, że coraz więcej kobiet się nie szanuje i to też widać. Wystarczy wybrać się na jakąś dyskotekę, by tam zaobserwować jak się zachowują kobiety, młode dziewczyny. Obracają się w nieciekawym towarzystwie, wciągają jakieś prochy, potem chodzą naćpane, a byle kto może je wykorzystać seksualnie.
W warszawskich klubach, to tam, prawie zawsze imprezy odbywają się z wciąganiem prochów. Zresztą wszędzie tak jest. To są chore czasy.

Samotność

przez mark123 20 cze 2014, 21:14
Mnie by chyba nawet desperatka nie chciała.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez nefretete1 20 cze 2014, 21:15
Bonus napisał(a):Ja to się dziwie, niektórym kobietom, że są aż tak naiwne i dają się wykorzystywać takim typom, z którymi się wiążą. Słyszałem nie jedną opinie na temat kobiet, jak również o tym czytałem, że "wiele kobiet się związuje z niewłaściwymi facetami, ponieważ one boją się zostać same".
Każdy się boi samotności, ale związek, wcale nie daje gwarancji na "brak samotności". To może być taka sama samotność, jak w przypadku, gdy nie jest się z nikim. I takie kobiety desperacko szukają związków z byle jakimi typami tylko po to, by z kimś były, a potem cierpią w takich związkach, są samotne. Ja tego nie pojmuję...One, przynajmniej po części, same są sobie winne, bo pchają się do "toksycznych związków" i dają się wykorzystywać. Co to za kobiety, które nie szanują siebie, własnego zdania? Psują sobie opinie wobec innych.
A jak słyszy się o "przemocy wobec kobiet", to w różnych audycjach, psychologowie, terapeuci, krytykują takie kobiety, bo same się na to godzą. I taka jest prawda.

Prawda. Ja też wpakowałam się w toksyczny związek z tym,że uświadomiłam to sobie po czasie, jak mnie rzucił, a raczej odstawił w perfidny sposób. Z małą różnicą, ja go kochałam i nie pchałam się w ten związek żeby z kimś po prostu być. Kochałam go cały czas, brnęłam ślepo rok po roku w to bagno, coraz bardziej i z coraz większą miłością. A on żerował na moich uczuciach, w każdy możliwy sposób, emocjonalny, finansowy. Zawsze to ja byłam winna jego zdaniem każdej naszej kłótni, a ja z goryczą przełykałam ślinę i myślałam, może ma rację, i zawsze się obwiniałam. I tak brnęłam i brnęłam, lata uciekały... Nie bił mnie, nigdy nie podniósł ręki, za to psychicznie świetnie mu wychodziło znęcanie się nade mną. Minęło kilka miesięcy od rozstania, a ja się ciągle zastanawiam na ile to była miłość, a na ile wyrachowanie z jego strony. Tej odpowiedzi już nie uzyskam... Odchorowałam to bardzo, przejrzałam na oczy, ale uczuć nie potrafię wymazać, nie jestem skałą- czuję i tęsknię za nim, a nawet dalej go kocham...
Kto nie wie, dokąd zmierza, nigdy nigdzie nie dojdzie.

Samotność

przez dar 20 cze 2014, 21:22
O to może napiszę taki trochę off top ;) zawsze jak na tym forum pisze jakaś kobieta, którą ktoś kiedyś zastawił do przyznam, że mam lekkie obawy, że to właśnie ta kobieta z którą zerwałem :lol:
dar

Samotność

przez Bonus 20 cze 2014, 21:38
Ale miłością nie można też sobie wszystkiego tłumaczyć. Właśnie takich kobiet nie mogę zrozumieć? One same się dają wykorzystywać jakimś gnojom.
Nie rozumiem tego, jak kobiety mogą kochać, kryminalistów, psycholi, damskich bokserów? Takie tłumaczenie jest głupie. Miłość to nie jest wszystko w życiu. Ludziom, niektórym tylko tak się wydaje, ale to jest złudzenie...Ja np. nie poświęciłbym wszystkiego dla jakieś głupiej miłości. Nie byłbym takim głupkiem. Gdybym był z dziewczyną, bardzo ją kochał (choć nigdy nie zaznałem tego uczucia od nikogo) a ona zrobiłaby mi wielkie świństwo, wykorzystała, zraniła, to próbowałbym się odkochać od takiej dziewczyny i tyle.
Nie chciałbym kochać takiej dziewczyny, i to nie byłoby żadnym wytłumaczeniem "że skoro jest miłość, to nie ma żadnych granic, zasad, moralności". Tylko głupi ludzie tak się tłumaczą. Oprócz miłości, jeszcze ważne są zasady, wartości, honor. O ile ktoś ma w sobie takie wartości.

Samotność

przez nefretete1 20 cze 2014, 21:47
Bonus napisał(a):Ale miłością nie można też sobie wszystkiego tłumaczyć. Właśnie takich kobiet nie mogę zrozumieć? One same się dają wykorzystywać jakimś gnojom.
Nie rozumiem tego, jak kobiety mogą kochać, kryminalistów, psycholi, damskich bokserów? Takie tłumaczenie jest głupie. Miłość to nie jest wszystko w życiu. Ludziom, niektórym tylko tak się wydaje, ale to jest złudzenie...Ja np. nie poświęciłbym wszystkiego dla jakieś głupiej miłości. Nie byłbym takim głupkiem. Gdybym był z dziewczyną, bardzo ją kochał (choć nigdy nie zaznałem tego uczucia od nikogo) a ona zrobiłaby mi wielkie świństwo, wykorzystała, zraniła, to próbowałbym się odkochać od takiej dziewczyny i tyle.
Nie chciałbym kochać takiej dziewczyny, i to nie byłoby żadnym wytłumaczeniem "że skoro jest miłość, to nie ma żadnych granic, zasad, moralności". Tylko głupi ludzie tak się tłumaczą. Oprócz miłości, jeszcze ważne są zasady, wartości, honor. O ile ktoś ma w sobie takie wartości.
Racja, nikt nas nie poszanuje jak same się szanować nie będziemy...
Kto nie wie, dokąd zmierza, nigdy nigdzie nie dojdzie.

Samotność

przez dar 20 cze 2014, 21:47
Bonus napisał(a):Ale miłością nie można też sobie wszystkiego tłumaczyć. Właśnie takich kobiet nie mogę zrozumieć? One same się dają wykorzystywać jakimś gnojom.
Nie rozumiem tego, jak kobiety mogą kochać, kryminalistów, psycholi, damskich bokserów?

Takie kobiety same są sobie winne i chyba nawet nie zawsze można to nazwać wykorzystywaniem bo same tak chcą a byle uczucie np zauroczenie nazywają miłością i od razu są gotowe zrobić wszystko więc często same są sobie winne! Niekiedy się śmieję z tego że chyba za dużo naoglądały się filmów romantycznych itp. :lol:
Bonus napisał(a):Nie chciałbym kochać takiej dziewczyny, i to nie byłoby żadnym wytłumaczeniem "że skoro jest miłość, to nie ma żadnych granic, zasad, moralności". Tylko głupi ludzie tak się tłumaczą. Oprócz miłości, jeszcze ważne są zasady, wartości, honor. O ile ktoś ma w sobie takie wartości.

Też tak uważam dlatego nie chcę kobiety która nie ma zasad, wartości, honoru.
dar

Samotność

przez khaleesi 20 cze 2014, 22:01
dar napisał(a):O to może napiszę taki trochę off top ;) zawsze jak na tym forum pisze jakaś kobieta, którą ktoś kiedyś zastawił do przyznam, że mam lekkie obawy, że to właśnie ta kobieta z którą zerwałem :lol:

:lol: sporo ich było chyba
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez dar 20 cze 2014, 22:12
a ja za każdym razem stres czy to nie ona Obrazek
dar

Sortuj wg