Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez koszykova 14 cze 2014, 20:09
na dłuższą metę samotność jest koszmarem

niby tak...

Ale chyba już lepiej być samotnym niż cierpieć przez ludzi...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez mangiferaindica 14 cze 2014, 20:12
Dzisiaj samotność masakrycznie mocno górą.

Samotność

przez Catwax 14 cze 2014, 20:53
AdrianR napisał(a):
A jakież są Twoje metody? Nie zamierzam kwestionować ich skuteczności; pytam wyłącznie z ciekawości.

Czuję, ze zaczynasz ironizować.

Nie.

AdrianR napisał(a):Żeby kogoś wspierać i uswiadamiać jemu jego własne słabości czy fobie to nie trzeba ku temu być jakimś WIELKIM SPECJALISTĄ.

A kto powiedział, że aby kogoś wesprzeć czy uświadomić mu słabość, trzeba być wielkim specjalistą? Niestety, terapia to nie tylko to.

Z Twojej przypowieści wynika, że miałeś problem, w którego rozwiązaniu pomogła koleżanka. Gratuluję. Tylko co z tego wynika?
Jeśli chodziło Ci o to, że można bez specjalisty uporać się z trudnościami, to tak - w pełni się zgadzam.

AdrianR napisał(a):A wgl na tym forum mają niektórzy jakąś mannierę dokłądania i krytykanctwa innym.

Również nad tym ubolewam.
Catwax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez mandy3244 14 cze 2014, 21:54
Ja ostatnio bardzo tęsknię za swoją samotnością. Każdy wieczór mam zapełniony rozmowami, rozmowami których nie mogę odrzucić i brakuje mi tej ciszy, spokoju, smutku, autoagresji... Ja wiem że to głupio brzmi, ale ja na prawdę chciałabym powrotu tego co było :roll: Chciałabym usiąść, popłakać, napić się w samotności... Uświadamiam sobie że ta samotność wcale nie była taka zła, nikt mnie nie kontrolował, nie mówił co mam robić... Wiem, to głupie, ale tak jest :roll:
What if it never gets better?

Samotność

przez Labradorek 14 cze 2014, 21:56
mandy3244, a kto Cię tak zdominował jesli moge zapytać?

Samotność

przez mandy3244 14 cze 2014, 23:01
Labradorek, mój facet, zakochałam się, ale on strasznie mnie kontroluje i wymaga wiele uwagi, co jest męczące.. Ale nie chcę go ranić...
What if it never gets better?

Samotność

przez Labradorek 14 cze 2014, 23:56
mandy3244, jesteś wiec zakochana ale zmęczona juz ? dobrze zrozumiałem?

Samotność

przez Fugu 15 cze 2014, 00:18
mandy3244 napisał(a):Ja ostatnio bardzo tęsknię za swoją samotnością. Każdy wieczór mam zapełniony rozmowami, rozmowami których nie mogę odrzucić i brakuje mi tej ciszy, spokoju, smutku, autoagresji... Ja wiem że to głupio brzmi, ale ja na prawdę chciałabym powrotu tego co było :roll: Chciałabym usiąść, popłakać, napić się w samotności... Uświadamiam sobie że ta samotność wcale nie była taka zła, nikt mnie nie kontrolował, nie mówił co mam robić... Wiem, to głupie, ale tak jest :roll:

Dlaczego każdy wieczór masz zapełniony rozmowami? Mieszkasz ze swoim facetem albo codziennie dzwoni do Ciebie ?

Porozmawiaj z nim, powiedz mu to samo, co nam - że potrzebujesz nieco więcej swobody w waszym związku, chcesz mieć więcej czasu wyłącznie dla siebie. Wytłumacz, że nie jest tak, że go nie kochasz, ale że nie jesteś przyzwyczajona do ciągłej obecności drugiej osoby w swoim życiu i w tym układzie potrzebujesz nieco więcej oddechu? Jeżeli nie zareagujesz nic się nie zmieni, a Ty będziesz czuć się coraz gorzej. Ciągła kontrola wyssie z Ciebie całą energię. Z mojego punktu widzenia nam facetom trzeba mówić konkretnie i wprost, co w naszym zachowaniu jest nie tak, bo generalnie jesteśmy niedomyślni albo po prostu sami tego nie widzimy.

mandy3244 napisał(a):Ale nie chcę go ranić...

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś tu kogoś rani, to ON rani CIEBIE. Jeżeli z nim o tym nie pogadasz on uzna, że wszystko jest cacy, a Ty za jakiś czas znów będziesz czuć się gorzej. Takie jest moje zdanie.
Fugu

Samotność

przez Olmici 15 cze 2014, 10:33
bedzielepiej napisał(a):Czy kiedykolwiek z tego wyjdę, czy już jestem skazana na wieczną samotność? Nie ma ludzi wokół mnie. Nie mam do kogo iść. Nie wiem jak z tego wyjść. Utkwiłam w tej samotności jak w pułapce. Żałosne, jestem młoda i 0 znajomych. Nawet internetowych...

Głowa do góry. Kto szuka ten w końcu znajdzie. Czasem pozytywne nastawienie potrafi sporo zmienić. A, że jest ciężko to sam wiem ...
Szukaj światła w morzu cieni ...

Samotność

przez sakuntala 17 cze 2014, 11:09
taksamo napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Czy kiedykolwiek z tego wyjdę, czy już jestem skazana na wieczną samotność? Nie ma ludzi wokół mnie. Nie mam do kogo iść. Nie wiem jak z tego wyjść. Utkwiłam w tej samotności jak w pułapce. Żałosne, jestem młoda i 0 znajomych. Nawet internetowych...

Niestety dobrze Cię rozumiem. Niby znajomych mam, zobacze ich raz w miesiącu i szczerze mówiąc czuje się przybita po takim spotkaniu. Każdy ma pare, zaczynaja wspolnie mieszkac, a ja cale zycie sama. Ludzie pozakładają rodziny i czasu na spotkania będzie co raz mniej.

Mam dokładnie tak samo; nie wiem jak to zmienić. Nie mam gdzie pójść, nie mam z kim pogadać. Siedzę w domu, czytam książki i zabijam ten czas. A po jakimś spotkaniu z kimś raz na ruski rok łapię coraz głębszego doła...

Samotność

przez Bonus 17 cze 2014, 21:44
Ja bym chciał się czuć choć trochę mniej samotny, niż jestem. Ale ja już trochę zaczynam akceptować swoją samotność, bo mam świadomość, że ludzie i tak będą się czuli samotni, w mniejszym lub większym stopniu. To jest, tak naprawdę nieuniknione w życiu każdego człowieka.
Mogą być lepsze chwile, ciekawe momenty, ale potem przemijają i zaczyna się, monotonne i samotne życie. A właśnie akceptacja pewnych rzeczy, negatywnych uczuć jest istotna, bo takie sprawy nas w życiu nie ominą. Ja się uczę takiej akceptacji, a kiedyś nie myślałem o tym, żeby zaakceptować swoją samotność i również inne sprawy.
Pomyślałem sobie, że z pewnymi sprawami, raczej nie wygram. Ale na pewno nie będę się poddawał.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez bornindecember 18 cze 2014, 10:12
Znam to uczucie samotności. Chciałabym czasem z kimś porozmawiać, opowiedzieć jak mi minął dzień, poradzić się z problemem, ale wokół mnie nie ma nikogo. Nie mam przyjaciół, nawet żadnych znajomych. Wszystkie wieczory spędzam w domu, z książką lub przed komputerem. Jestem przez to strasznie sfrustrowana i zamykam się w sobie jeszcze bardziej...

Samotność

przez Olmici 18 cze 2014, 10:51
Zmień nastawienie na pozytywne. W końcu kogoś poznasz kogo będziesz mogła nazwać prawdziwym przyjacielem. Nie wiadomo tylko kiedy los zadecyduje, ale trzeba mu pomóc.
Szukaj światła w morzu cieni ...

Samotność

przez bornindecember 18 cze 2014, 10:54
Tylko gdzie poznać tego przyjaciela? Nie wychodzę, bo nie pójdę nigdzie sama. Na firmowych spotkaniach też raczej nie. Zresztą boję się odrzucenia... To takie upokarzające, odsłonić część siebie, a druga osoba nawet się nie odezwie

Sortuj wg