Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez carlosbueno 28 kwi 2014, 20:47
khaleesi, ja nigdy nałogowo nie paliłem, pochodzę z rodziny wrogiej paleniu i picu, a jakoś nie mam wielkiego wstrętu do palaczy i to czy dziewczyna pali, czy nie jest sprawa drugorzędną odnośnie innych cech dla mnie.

A co do podobania się intelektualnego i fizycznego, to dla mnie rzadko w parze to idzie, albo to albo mi się podoba lub nie, a te co mają oba te względy zwykle są dawno zajęte, no ale ja rzadko stykam się z ludźmi także może się mylę.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez mangiferaindica 28 kwi 2014, 20:54
khaleesi napisał(a):mangiferaindica, bo wikłanie sie związek ze strachu przed samotnością albo z braku laku jest błędem. Musi być przede wszystkim chemia. nie wyobrażam sobie być z kimś kto mnie nie rajcuje intelektualnie i fizycznie. intelektualnie bo nie znoszę idiotów a fizycznie no nie mogłabym pożądać małego i grubego. Może to okrutne ale tak mam.
Ważne jest również podobny pogląd na sprawy zycia wspólnego. Jesli sprawy życiowe diametralnie się różnią to nie zwiastuje długiego związku chyba,ze ludzie będą się tylko bzykać a w ogóle nie rozmawiać ale za kilka lat tego bzykania staną się mało atrakcyjni i wtedy w ogóle będzie jeszcze cięzej znależć własciwą osobę- towarzysza życia.
:

Aleź ja nie powiedziałam, że to co piszesz jest nieprawdą! :) To był taki generalny koment.

Samotność

przez Indifference1 28 kwi 2014, 22:24
Ja tam ogólnie nie pale od roku ale teraz ostatnio zdarza mi się na imprezie. Ale jakie to było niesamowite uczucie po tylu dniach siedzenia nad matematyką zapalić sobie papierosa! <3 A za tydzień na matury to chyba kupię sobie paczkę :zonk: A do facetów palących nic nie mam. Już wolę żeby palił niż za dużo i za często pił.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Posejdon 28 kwi 2014, 22:34
Palacze akurat mają to do siebie, że łatwo poznają innych palaczy. Wyjdą na przerwę w pracy, żeby zapalić i poznają pozostałych palaczy z biura lub budynku. Podobnie przed lokalami czy na imprezach. Oni lub ktoś zapyta ich się czy mają ognia, tudzież komentarz na temat palonej marki papierosów, gadka idzie dalej. Lody przełamane z powodu wspólnego nałogu.

Alkohol ma podobnie sprzyja poznawaniu ludzi ale to z innych powodów, po pierwsze samo picie jest wydarzeniem często towarzyskim. Po za tym alkohol obniża samokontrolę, zarówno w kwestii tego czego nie powinniśmy robić jak i tego czego boimy się robić. To bardzo pomaga niektórym.

Co do nie picia będącego atutem to jest to typowe babskie narzekanie ileś lat po ślubie. Młodsze pokolenie pań za nic to sobie ma, zresztą jak zwykle nie słucha matek i babć i robi swoje, bo wie lepiej. Osobiście znam chyba tylko jedną dorosłą dziewczynę w zbliżonym do mojego wieku, która jest absolutną abstynentką (chyba, że coś się zmieniło przez ostatni rok jak jej nie widziałem). Ogólnie to odnoszę wrażenie, że ona chyba też jest DDA i dlatego nie pije. Zbyt dużo widzę w jej zachowaniu podobieństw do siebie z przeszłości.

Ale tak po za tym żadnych osobiście nie znam, wśród młodych wykształconych polek konsumpcja alkoholu idzie do góry i tylko krzywo patrzą na niepijących. Prędzej czy później presja rówieśnicza wciąga do picia większość. Odnoszę wrażenie, że po za portalami randkowymi naprawdę ciężko byłoby kogoś poznać kto też nie pije. Alkohol jest głęboko zakorzeniony w życiu towarzyskim w naszej kulturze i po za spotkaniami AA czy jakimiś stowarzyszeniami religijnymi raczej wątpię, żeby w ciemno dało się przez przypadek spotkać drugiego abstynenta. O imprezach dla abstynentów jeszcze nie słyszałem :P

Samotność

przez mark123 28 kwi 2014, 22:46
Ja na chwilę obecną zamierzam pozostać przy abstynencji bez względu na to, jakie podejście do alkoholu mają inni.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Arhol 29 kwi 2014, 08:58
Picie czy niepalenie,to raczej niewielki "deal". Sam zaś pije okazyjnie D: , fajki to strata kasy i zdrowia,ale nie wadzi mi to,jak kogoś stać i nie dmucha mi nikotyną & spółka w ryj,to niech sobie fojcy.

Co do relacji z ludźmi,nie wiem,i tak mam to trochę przytępione,ale to nie zniknie i sie nie wypleni,do cna,choćby nie wiem jak próbować ową potrzebę zabić D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez carlosbueno 29 kwi 2014, 19:26
Posejdon, Ja tam od alkoholu nie stronie podczas spotkań towarzyskich, tylko że rzadko się spotykam, a sam dla siebie alkoholu nie potrzebuje, co najwyżej latem 1 piwko walne ale rzadko. No ale przy zapoznawaniu ludzi na pewno alko jest przydatne dla tak nieśmiałych ludzi jak ja, inaczej w ogóle bym się może nie odezwał, a tak jakoś po paru piwach, drinkach łatwiej lody przełamać choć najlepiej jakby człowiek bez tego potrafił.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez White Rabbit 30 kwi 2014, 16:29
Rozmowa z moja matka:

Samotność

przez dar 30 kwi 2014, 16:35
White Rabbit, U mnie bardzo podobnie gada matka :D
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez devnull 30 kwi 2014, 17:12
Posmęcę sobie.
Samotność to czwarty gwóźdź do mojej trumny,
wiję się w urojeniach, że nikt mnie nie rozumie, a to nie prawda!,
po prostu wstydzę się swojej wrażliwości, tłumię ją prochami,
nie chce jej okazywać bo może u innych wzbudzać politowanie,
wyszydzenie lub inną niepożądaną reakcję.
Dlatego uciekam od ludzi, bo wiem że nie MAM PRAWA, okazywać
swoich autentycznych emocji, one są dla mnie jakby NIECENZURALNE (urojenie).

Modlę się do Boga, bo tylko tyle mi pozostało.

I nie szydźcie ze mnie, ale mam wrażenie że tacy ludzie jak ja
lepiej sobie radzili za komuny/socjalizmu niż dzisiaj, pozostawieni sępom na pożarcie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Samotność

przez Ferdynand k 30 kwi 2014, 18:48
zaqzax-3, walnij sobie lek dopaminowy co aktywizuje :o
Naczelny Użyszkodnik

Samotność

przez mangiferaindica 30 kwi 2014, 19:31
Ferdynand k napisał(a):zaqzax-3, walnij sobie lek dopaminowy co aktywizuje :o

Tylko skąd go wytrząsnąć?

Ja pomyśleć o kolejnym dlugim weekendzie zupelnie samemu, to mam ochote roztrzaskac się w pyl samochodem.

Albo dajcie hydroksyzyny na trzy dni.
Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, 19:35 przez mangiferaindica, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez Ferdynand k 30 kwi 2014, 19:34
z recepty taki świstek od lekarza
z papieru co robią z drewna wiesz ? :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

Samotność

przez Nihil6 30 kwi 2014, 20:02
"Volenti non fit iniuria."

Sortuj wg