Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez tomasz_xyz 21 kwi 2014, 12:25
Im bardziej pozytywne było moje nastawienie tym gorsze efekty. u mnie we wszystkich obszarach tak jest.

Dopiero jak jestem obojętny to jest trochę lepiej
tomasz_xyz

Samotność

przez Saraid 21 kwi 2014, 13:02
Kamiru napisał(a):
white Lily napisał(a):
Kamiru napisał(a):Jak nie ma się miłości do samego siebie, i czyjejś miłości to jest się samotnym.. a więc jestem.

Zawsze możesz to zmienić jeżeli tylko zechcesz.

Dziewczyna się ze mną rozstała, a jak jej mówiłem że mam depresję i nerwicę, to mówiła że sobie to wmawiam tylko.. Zależy mi ciągle ale chyba nie jest mi dane z Nią być. Innej nie chcę szukać, żeby tylko odreagować..

Teraz zajmij się swoim zdrowiem to jest najważniejsze pózniej ukladaniem sobie życia.

-- 21 kwi 2014, 13:04 --

tomasz_xyz napisał(a):Im bardziej pozytywne było moje nastawienie tym gorsze efekty. u mnie we wszystkich obszarach tak jest.

Dopiero jak jestem obojętny to jest trochę lepiej

Mylisz się może Ci się wydaje że masz dobre nastawienie ,a podświadomie oczekujesz porazki nie raz nie zdajemy sobie sprawy z tego co kryje nasza podświadomość.
Saraid

Samotność

przez J-23 21 kwi 2014, 13:19
tomasz_xyz napisał(a): ze zmienianiem swego życia może być różnie. ja bardzo długo szukałem dziewczyny i bez efektów.
podobnie było z pracą.

nie zawsze los nam sprzyja

Tomku, masz potencjał, wrażliwość, wszystkie cechy dobrego człowieka tylko na razie nie odkryłeś swojej drogi, która przyniesie Ci radość i wytchnienie. Los wszystkim sprzyja tylko czasami musimy mu pomóc.
J-23

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Arhol 21 kwi 2014, 15:40
Życie bajką nie jest,owszem,jeśli na czymś nam zależy trzeba walczyć o to do samego końca,po kres sił,ile tylko możemy,a czasem nawet i ponad limit...Ale nawet to nie zawsze gwarantuje sukces,nie mówię też by nic zupełnie nie robić,bo to też o kant dupę rozbić,ale ryzyko porażki,jest,było i będzie zawsze,i czasem nawet najlepsze nastawienie nie musi zwiastować sukcesu.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez istoolate 21 kwi 2014, 18:05
Życie nie jest życiu równe i wiele osób po prostu jest skazanych na wiecznego pecha znam to po swoim przykładzie. Wiele razy próbowałem i zawsze było bez efektu po czasie zaakceptowałem taki stan rzeczy ale nie ukrywam boli mnie trochę ta samotność czasem chciałbym się na kogoś wkurzyć, z kimś porozmawiać ale niestety nie mam z kim...

Samotność

przez jetodik 21 kwi 2014, 18:33
na czym polega ta miłość do samego siebie o której piszecie? chodzi o narcyzm czy o coś innego?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Samotność

przez tomasz_xyz 21 kwi 2014, 19:05
J-23 napisał(a):
tomasz_xyz napisał(a): ze zmienianiem swego życia może być różnie. ja bardzo długo szukałem dziewczyny i bez efektów.
podobnie było z pracą.

Tomku, masz potencjał, wrażliwość, wszystkie cechy dobrego człowieka tylko na razie nie odkryłeś swojej drogi, która przyniesie Ci radość i wytchnienie. Los wszystkim sprzyja tylko czasami musimy mu pomóc.

Nie wszystkim los sprzyja, niestety. gdyby tak było to nie byłoby tyle cierpienia na świecie
tomasz_xyz

Samotność

przez Saraid 21 kwi 2014, 19:36
istoolate napisał(a):Życie nie jest życiu równe i wiele osób po prostu jest skazanych na wiecznego pecha znam to po swoim przykładzie. Wiele razy próbowałem i zawsze było bez efektu po czasie zaakceptowałem taki stan rzeczy ale nie ukrywam boli mnie trochę ta samotność czasem chciałbym się na kogoś wkurzyć, z kimś porozmawiać ale niestety nie mam z kim...

''Skazanych na wiecznego pecha'' ?można to i pechem tłumaczyć raczej nie ma to z nim nic wspólnego
a raczej z własną samooceną ,to przekłada się na wszystko.
jetodik Miłość do samego siebie to nic innego jak zdrowy egoizm. Miłość do samego siebie to szacunek do własnej osoby i pragnienie szeroko pojętego dobra. To samoakceptacja, wiara we własne siły i zdolność radowania się swoim życiem – czyli podstawowe potrzeby każdego człowieka. Dojrzale pokochać siebie to zatem nie to samo, co zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Ani nabranie lepszego mniemania o sobie samym. Aby pokochać siebie, musisz stale myśleć o sobie pozytywnie. Także wtedy, gdy nie możesz zaakceptować niektórych swoich cech i zachowań. Jeśli wiesz, że coś ci się w sobie nie podoba, to spróbuj to zmienić.
Saraid

Samotność

przez Variable 21 kwi 2014, 19:40
Kestrel, czyli generalnie lepiej sie nastawic negatywnie niz potem sie zawiezc.
Variable

Samotność

przez Arhol 21 kwi 2014, 19:45
Variable napisał(a):Kestrel, czyli generalnie lepiej sie nastawic negatywnie niz potem sie zawiezc.

Wszystko w granicach rozsądku,porażka też w 100% nie jest pewna D: .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Variable 21 kwi 2014, 19:53
Kestrel, w niektorych przypadkach jest :D
Variable

Samotność

przez J-23 21 kwi 2014, 20:39
white Lily bardzo dobrze napisane :D

-- 21 kwi 2014, 19:58 --

tomasz_xyz napisał(a):
J-23 napisał(a):
podobnie było z pracą.

Nie wszystkim los sprzyja, niestety. gdyby tak było to nie byłoby tyle cierpienia na świecie

czy z takim nastawieniem pomagasz sobie, czujesz się lepiej, podnosisz swoją samoocenę? Wątpię. Cierpienie na świecie bierze się bardziej z głupoty i zawiści ludzkiej.
J-23

Samotność

przez istoolate 21 kwi 2014, 21:48
white Lily w moim przypadku zmieniałem już wiele razy, starałem się sam siebie zaakceptować ale przez te wszystkie lata..
Nigdy nic nie wyszło u mnie na lepsze po prostu to zaakceptowałem te ponurą rzeczywistość, powtarzający się schemat z roku na rok te wieczna samotność..

Samotność

przez Saraid 21 kwi 2014, 21:53
istoolate napisał(a):white Lily w moim przypadku zmieniałem już wiele razy, starałem się sam siebie zaakceptować ale przez te wszystkie lata..
Nigdy nic nie wyszło u mnie na lepsze po prostu to zaakceptowałem te ponurą rzeczywistość, powtarzający się schemat z roku na rok te wieczna samotność..

Widocznie ciagle powielasz jakieś schematy które są niekorzystne dla Ciebie trzeba by dociec jednak w czym,gdzie tkwi problem i rozprawić się z nim inaczej nic się nie zmieni.
Saraid

Sortuj wg