Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez aguskaguska 14 mar 2014, 21:18
Amarant_89 napisał(a):aguskaguska, Właściwie co stoi na przeszkodzie, abyś nawiązała jakiś kontakt?

Kontakt potrafię nawiązać, nie potrafię nawiązać głębszych relacji. Nie znam i nie rozumiem zasad, jakie w nich obowiązują, bo nie byłam w nich przez 12 lat, poczwszy od podstawówki, czyli przez sporą część okresu, w którym właśnie uczy się je nawiązywać. I zamknęłam się na ludzi z powodu wykorzystywania mnie (dalej mam przekonanie, że każdy, komu dam z siebie tyle, ile bym chciała, będzie mnie wykorzystywał, i to jest druga rztecz, która mi przeszkadza). Często uciekałam od nich, co polegało na tym, że nie myślałam o tym, co się dzieje dookoła mnie, tylko gdzieś tam byłam w swoim świecie. Jak się ma coś takiego w etapie rozwoju, to ja zostaję w relacjach z tyłu, a inni idą do przodu i przestaję ich rozumieć. I z drugiej strony jest pewna granica, po której przekroczeniu jesteś albo uznawany za dziwaka, albo w każdym razie za "nie tą osobę, z którą się o swoich relacjach rozmawia". I Ty się blokujesz na świat, i świat się blokuje na Ciebie. I wtedy ciężko poznać te zasady nawiązywania bliższych relacji, skoro nikt Cię do nich nie dopuszcza.

-- 14 mar 2014, 21:20 --

Candy14 napisał(a):
A efekt tego jest taki, że od 12 lat nie nazwałam nikogo swoim przyjacielem,

Nie ma obowiazku posiadania przyjaciol tym bardziej ze czesto nazywamy tak osoby ktore a to nie zasluguja. Ale znajomych masz?

Pewnie, że nie, ale znajomi po prostu nie wystarczą. Bliższe relacje są potrzebne. Ja tego nie traktuję jako obowiązek, tylko potrzebę.

Samotność

przez Semir 14 mar 2014, 21:25
Candy14 napisał(a):
A efekt tego jest taki, że od 12 lat nie nazwałam nikogo swoim przyjacielem,

Nie ma obowiazku posiadania przyjaciol tym bardziej ze czesto nazywamy tak osoby ktore a to nie zasluguja. Ale znajomych masz?

ja mam 2 ale chowalem sie z nimi polowe zycia ta cala terapia poznawczo behawioralna to tez pewnie tylko slowo w teczkach lekarzy ja poszedłem na wolontariat i stalo sie cos czego sie wógóle po tym miejscu nie spodziewałem. po upływie 1,5 miesiąca opiekowałem się chorymi dziećmi(akcja Dr.clown) i zapominałem o całych problemach a do tego jeszcze poznałem kogoś. Kobietę z Bydgoszczy nie mniej sympatyczną jak te dzieciaki smiejące się do rozpuku. Z dziećmi dalej bardzo chce pracować a co do kobiet mamy zgodną sytuację ona jest po rozwodzie z facetem który chlał i był zagrożeniem a ja nadal mam w sobie pokłady nieufności dlatego zamiast bawić się w słówka z lekarzem zachęcam chociażby do w/w wolontariatu bo najlepszym lekarstwem na niesmialosc jest potencjalne miejsce pelne ludzi:)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Samotność

przez Candy14 14 mar 2014, 21:33
ale znajomi po prostu nie wystarczą.

Mnie wystarczaja ... mam bardzo bliskich znajomych z ktorymi dobrze sie czuje i jestesmy ze soba blisko. Przyjaciolke taka z ktora zjadlam beczke soli i znalysmy sie na wylot mialam jedna...juz nie zyje niestety.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Amarant_89 14 mar 2014, 22:02
Pewnie, że nie, ale znajomi po prostu nie wystarczą. Bliższe relacje są potrzebne. Ja tego nie traktuję jako obowiązek, tylko potrzebę.

Jeśli uważasz, że są Ci potrzebne to już jedną rzecz masz z głowy - motywację (przynajmniej nie musisz jej szukać). Teraz wystarczy zrobić pierwszy krok...
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

Samotność

przez aguskaguska 14 mar 2014, 22:14
Candy14 napisał(a):
ale znajomi po prostu nie wystarczą.

Mnie wystarczaja ... mam bardzo bliskich znajomych z ktorymi dobrze sie czuje i jestesmy ze soba blisko. Przyjaciolke taka z ktora zjadlam beczke soli i znalysmy sie na wylot mialam jedna...juz nie zyje niestety.

Candy, nie do końca dobrze przedstawiłam to o co mi chodziło - ja od tych 12 lat nie miałam w ogóle nikogo bliskiego poza rodziną, dla kogo byłabym ważna. Wszyscy byli tacy do pogadania tak sobie, ale nikt do mnie nie wychodził z inicjatywą i nie pokazywał, że mu na mnie zależy - zawsze to ja. Przepraszam, był i jest jeden wyjątek. Osoba, która mi powtarza na każdym naszym spotkaniu, że jestem jej najlepszą przyjaciółką. Ale tego jest za dużo i wygląda na podlizywanie się. W każdym razie siedzenie w szkole na korytarzach samotnie wśród ludzi i myślenie co ze sobą w tym tłumie zrobić było koszmarne. I spotykanie ludzi, którzy nieraz się śmiali po prostu na mój widok. Teraz mam trochę bliższe osoby, aczkolwiek one często pokazują (chociaż może niespecjalnie) że między nami jest dystans, np. uświadamiając mi, że mają przede mną swoje tajemnice. Jasne, każdy je ma, ale jak się komuś nie chce czegoś powiedzieć, to nie porusza się tego tematu przy tej osobie używająć słów typu "idziemy wiesz gdzie". To boli tymbrdziej, że mieszkamy ze sobą w 3 i ja jestem tą jedyną wykluczoną. A po drugie przez pewien czas to ja byłam powierniczką jednej z nich i osobą, która jej pomagała w problemach osobistych, poświęcając na to niemało czasu. No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

A co się stało, że nie żyje?

Samotność

przez Candy14 14 mar 2014, 22:19
, ale jak się komuś nie chce czegoś powiedzieć, to nie porusza się tego tematu przy tej osobie używająć słów typu "idziemy wiesz gdzie". To boli tymbrdziej, że mieszkamy ze sobą w 3 i ja jestem tą jedyną wykluczoną. A po drugie przez pewien czas to ja byłam powierniczką jednej z nich i osobą, która jej pomagała w problemach osobistych, poświęcając na to niemało czasu. No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

To jest chamstwo. Nie dziwie sie ze kiepsko sie z nimi czujesz

Moja przyjaciolka zmarla na raka dwa lata temu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez Amarant_89 14 mar 2014, 22:20
No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

Trafiałaś po prostu na wyrachowane i nie warte zaufania osoby. Kolejna rzecz, której musisz się nauczyć.
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

Samotność

przez dar 14 mar 2014, 22:59
Niestety czuję się samotny. Praktycznie nie mam znajomych bo z kilkoma kontakt jest tylko sporadycznie a o przyjaciołach już nawet nie wspomnę. Miałem jednego przyjaciela ale okazał się "pseudoprzyjacielem" po wielu latach i teraz moje postępowanie skupia się na tym aby mu jakoś dokopać psychicznie! :roll:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Candy14 15 mar 2014, 00:03
i teraz moje postępowanie skupia się na tym aby mu jakoś dokopać psychicznie!

Po co? Olej gada i wywal ze swojego zycia. Tylu innych ludzi byc moze zasluguje na Twoja przyjazn

Obrazek

Samotność

przez Indifference1 15 mar 2014, 00:27
Candy14, fajny obrazek :great: Nie można się zrażać i zamykać w domu, trzeba wyjść do ludzi. Im szybciej tym lepiej. Ja jutro idę na urodziny kumpeli :)
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez aguskaguska 15 mar 2014, 00:42
Amarant_89 napisał(a):
No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

Trafiałaś po prostu na wyrachowane i nie warte zaufania osoby. Kolejna rzecz, której musisz się nauczyć.

Ale za każdym razem na takie trafiałam. Inna mi się nie zdarzyłą. Serio!

Co do tych moich współlokatorek dodam jeszcze, że jedna z nich mieszkała ze mną w akademiku, zanim jeszcze w ogóle tą drugą poznałam. No i miała pewne problemy o których nie zwsze się mówi nawet rodzinie, i ja byłam jej powierniczką. Dla mnie wtedy nie było wątpliwości, że będziemy razem mieszkały w następnym roku. Ale się wyprowadziła własnie do tej drugiej dziewczyny, bo ją poznała w międzyczasie. Ok, miała prawo. Tylko że właśnie w ten sposób ja miałam ograniczoną możliwość rozwoju relacji, chociaż się starałam na tyle na ile mogłam. Dalszy ciąg znacie. Wniosek z moich doświadczeń jest taki, że chyba wszyscy są wyrachowani i nie warto dawać ludziom zbyt wiele od siebie. mój rozum wie, że to generalizacja, ale mi doświadczenia nie dały podstaw do myślenia inaczej.

-- 15 mar 2014, 00:44 --

Candy14 napisał(a):Moja przyjaciolka zmarla na raka dwa lata temu

Udało Ci się z tym jakoś pogodzić?

-- 15 mar 2014, 00:46 --

dar napisał(a):Miałem jednego przyjaciela ale okazał się "pseudoprzyjacielem" [...]

A co to dokładnie znaczy?

Samotność

przez Candy14 15 mar 2014, 00:58
Udało Ci się z tym jakoś pogodzić?

Tesknie za nia . Mieszkala we Francji. Caly rok jej choroby przemailowalysmy wydawalo sie ze operacja rozwiaze problem. Zmarla niespodziewanie na pooperacyjne zapalenie pluc :?

-- 15 mar 2014, 01:00 --

Ale za każdym razem na takie trafiałam. Inna mi się nie zdarzyłą. Serio!

Moze wybierasz okreslony typ ludzi?

Samotność

przez dar 15 mar 2014, 01:00
Candy14, wiem że tak byłoby lepiej ale chwilami złość jest silniejsza i ciężko mi się powstrzymać przed takim atakiem. Boli jak cholera :( i smutek zamienia się chwilami w agresję.

aguskaguska napisał(a):
A co to dokładnie znaczy?

Tak sobie określiłem tego byłego przyjaciela. Często nawet zwracał uwagę na to jakimi jesteśmy dobrymi przyjaciółmi a teraz...szkoda gadać. Zawiódł w najmniej spodziewanym momencie. Z resztą nieważne było, minęło. Teraz szukam sobie tylko więcej zajęć, w tym nowej pracy aby jakoś mniej się smucić. Życie potrafi zaskoczyć, wywrócić się z dnia na dzień w najmniej spodziewanym momencie. Teraz to już wiem dokładnie i wszystkiego mogę się spodziewać. Chyba nic już mnie nie zaskoczy. :roll:

Candy14 napisał(a): Tesknie za nia . Mieszkala we Francji. Caly rok jej choroby przemailowalysmy wydawalo sie ze operacja rozwiaze problem. Zmarla niespodziewanie na pooperacyjne zapalenie pluc :?

Przykre :(
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Samotność

przez Candy14 15 mar 2014, 01:01
Życie potrafi zaskoczyć, wywrócić się z dnia na dzień w najmniej spodziewanym momencie. Teraz to już wiem dokładnie i wszystkiego mogę się spodziewać. Chyba nic już mnie nie zaskoczy. :roll:

oj tak!

Sortuj wg