Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez ( Dean )^2 08 mar 2014, 12:39
Candy14 napisał(a):( Dean )^2, to znaczy ze Ci na niej zalezy :D

Heh pewnie tak,a nie powinno...Do tego niestety utradnia mi to sprawę bo ona też się mnie krępuje trochę..Boję sie że jej jej głównym skojrzeniem ze mną będzie uczucie zażeniowania albo krempacji.Powinienem może z nią flirtować,zaczepiać ją,sam nie wiem.Tak czy siak nie umiem i obawiam się że skończy się to jak zawsze...

Terapeuta powiedział mi kiedyś że wstyd jest rodzajem lęku.

Pewnie tak,mam wiele lęku w sobie.A nie mówił Ci jak to zwalczyć...?
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez Pieprz 08 mar 2014, 13:06
Lęku się nie zwalcza bo to tylko do nerwic prowadzi, lęk trzeba zaakceptować.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez ( Dean )^2 08 mar 2014, 16:59
Ha...no to co mam zrobić,boje się że ona mnie skresli przez to że jesteśmy skrępowani przy sobie albo przez to że nie jestem dostatecznie pewny siebie...
Najgorszy jest wiatr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 08 mar 2014, 17:09
Myślę że najpierw powinieneś zaakceptować siebie jakim jesteś (albo jakim chcesz być i pracować w tym kierunku), a potem szukać partnerki która będzie chciała takiego faceta.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez warrior11 08 mar 2014, 17:13
( Dean )^2, powiedz jej otwarcie,że jesteś nieśmiały,że Twoja pewność siebie nie jest dostateczna,w ten sposób rozładujesz swoje napięcie i dziewczyna bardziej Ciebie zrozumie
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Samotność

przez ( Dean )^2 08 mar 2014, 18:23
Zdaje mi się że to najgorsze co mógłbym zrobić...Powiedzieć że jestem nieśmiały.Chyba już do reszty straciłbym w jej oczach.Wyszedłbym na mega słabego chyba nawet słabszego niż jestem a to naprawde kiepsko :pirate:
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez Amarant_89 08 mar 2014, 18:54
( Dean )^2 napisał(a):Zdaje mi się że to najgorsze co mógłbym zrobić...Powiedzieć że jestem nieśmiały.Chyba już do reszty straciłbym w jej oczach.Wyszedłbym na mega słabego chyba nawet słabszego niż jestem a to naprawde kiepsko :pirate:

Właśnie, wręcz odwrotnie. Jeśli będziesz z nią szczery i ona to doceni to jesteś na +. Na czym innym można równie skutecznie zbudować relację jak nie na szczerości? Wierz mi, że nie mówiąc nic i zachowując się tak jak się zachowujesz, w jej głowie jest już co najmniej 100 scenariuszy z jakiego powodu reagujesz tak, a nie inaczej. Jeśli powiesz, że jesteś nieśmiały rozwiejesz wszelkie wątpliwości.
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

Samotność

przez Indifference1 08 mar 2014, 20:52
Do tego niestety utradnia mi to sprawę bo ona też się mnie krępuje trochę..Boję sie że jej jej głównym skojrzeniem ze mną będzie uczucie zażeniowania albo krempacji.

Przecież nie będzie tak zawsze ;)

powiedz jej otwarcie,że jesteś nieśmiały,że Twoja pewność siebie nie jest dostateczna,w ten sposób rozładujesz swoje napięcie i dziewczyna bardziej Ciebie zrozumie

No nie wiem. Po co co mówić, że jest się nieśmiałym? Jak jest to pewnie od razu to zauważyła, nie rozumiem po co mówić o tym głośno. To tak jakbym powiedziała facetowi, że mam blond włosy, tak żeby miał pewność i żeby być szczerym.
Nie wiem jaka jest sytuacja i ile się znacie, nie chce mi się teraz szukać i czytać ale jeśli to początek znajomości to też bez sensu mówić, że ma się problemy z niską samooceną.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez ( Dean )^2 08 mar 2014, 21:33
No boje się że zanim zdążę się rozkręcić to ona albo mnie skreśli albo zakwalifikuje jako przyjaciela...nie wiem co gorsze w sumie...

Nie nie będę nic takiego mówił,postaram się ogarnąć i być jakiś śmielszy tylko nie do końca wiem jeszcze jak...
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez Indifference1 08 mar 2014, 21:36
( Dean )^2, no jakbyś jej wypalił od razu ze zwierzeniami to raczej sprawiłbyś wrażenie zdesperowanego. Zachowuj się naturalnie i tyle ;)

Samotność

przez warrior11 09 mar 2014, 12:11
( Dean )^2,
A co Ci da,że będziesz udawał kogoś kim nie jesteś?
Prędzej,czy później i tak będziesz musiał zdjąć swoją maskę
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Samotność

przez margaritka1985 09 mar 2014, 12:30
Ja od dziecinstwa czuje sie samotna jest to bardzo silne uczucie.Poszlam wczesniej do przedszkola i tam mimo zebylam w grupie innych przedszkolakow czulam sie bardzo samotna, te uczucie towazyszy mi do dzic.Nie potrafie sie czuc inaczej, nawet czesto w grupie osob tak sie czuje potworna samotnosc, kiedys udalo mi sie czesc tych emocji wyplakac jednak wiem, ze one jeszcze we mnie siedza, pozniej stalam sie dusza towazysta mialam duzo znajomych, kolezanek nawiazywanie problemow nie stanowilo dla mnie problemy, jednak te ukryte emocje z dziecinstwa wrocily i znow stalam sie odlutkiem, sa tak jakby dwie mnie jedna lubi towazystwo druga go stanowczo unika i sie izoluje oraz czuje sie naert wsrod znajomych samotna.Wiem, ze ta samotnosc z przedszkola wywolala u mnie pozniej fobie spoleczna takze zostala zepchnieta samotnosc ale wciaz gdzies wr mnie siedziala.

Samotność

przez Amarant_89 09 mar 2014, 13:32
( Dean )^2, no jakbyś jej wypalił od razu ze zwierzeniami to raczej sprawiłbyś wrażenie zdesperowanego. Zachowuj się naturalnie i tyle

Nikt tu nie mówi o zwierzeniach, tylko o zwykłym stwierdzeniu faktu, że troszkę się krępuje chłopak w obecności tej dziewczyny :smile: Pewnie, że nie musi mówić od razu co mu dolega, bo to rzeczywiście wygląda na desperację... I z tego co czytam to nieśmiałość jest jego naturalną reakcją, więc najpierw musi pogodzić się z tym, że taki już jest i tyle - tak jak wspomniał już Mushroom

albo mnie skreśli albo zakwalifikuje jako przyjaciela...nie wiem co gorsze w sumie...

Friendzone jest zdecydowanie gorszą opcją... Trudno Ci będzie patrzeć na dziewczynę z którą wiązałeś nadzieję i obserwować jak jej życie się układa... z innym facetem... Brrrrr, najgorszy rodzaj przyjaźni :?
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

Samotność

przez Indifference1 09 mar 2014, 13:59
Nikt tu nie mówi o zwierzeniach, tylko o zwykłym stwierdzeniu faktu, że troszkę się krępuje chłopak w obecności tej dziewczyny

Jak dla mnie to też kiepski pomysł. Jakby mi facet tak powiedział to nie wiedziałaby co mam odpowiedzieć :bezradny: Tym bardziej, że ona też się krępuje. Przecież poznają się bliżej i będą się czuć swobodniej ;)

Sortuj wg