Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Arhol 02 mar 2014, 23:25
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez mark123 02 mar 2014, 23:26
Ja jak się wnerwię na jakiś post, a nikogo nie ma w pokoju, to wymachuję rękami przed monitorem. A pewna osoba tu z forum mnie kilka razy tak wnerwiła, że fantazjowałem o zadawaniu tej osobie fizycznego cierpienia.
Ostatnio edytowano 02 mar 2014, 23:31 przez mark123, łącznie edytowano 1 raz
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Współczesna psychologia potrzebuje rewolucji.
Tylko ci, którzy nie są związani sympatią z psami, mogą zrozumieć, jakie te zwierzęta są naprawdę. Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.

Samotność

przez Indifference1 02 mar 2014, 23:30
Aurora, nie znam cię, to fakt. Ale czytając twoje posty chyba nikt tutaj nie myśli, że robisz cokolwiek w kierunku poprawy swojej sytuacji. I sama dobrze wiesz, że tak jest. Nie wiem po co się burzysz ;)
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ( Dean )^2 02 mar 2014, 23:38
Sorry ale atak na Aurore to jak Ruska agresja na Ukraine,trochę to bezpodstawne ;)

Nie wiem co Aurora robi ze swoim życiem,na razie studiuje i jakoś daje radę,w depresji to już coś.Może dużo jęczy,będę ją bronił bo sam sie najęczałem swojego czasu;)

Jesteśmy w róznych fazach,zauważcie że Aurora jest tu od stsunkowo niedawna,widać że jest też w głębszym kryzysie.Myśle że potrzebuje czasu,trochę właśnie takiego jęczenia i narzekania żeby w końcu poczuła że przelała się czara goryczy i ruszyła do lekarza.
<Wybacz że tak pisze o Tobie w trzeciej osobie ale nie umiem inaczej...:P>

Myśle że szczególnie na tym forum powinnismy byc trochę bardziej wyrozumiali.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez khaleesi 02 mar 2014, 23:40
( Dean )^2, :great: dokładnie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez Indifference1 02 mar 2014, 23:50
( Dean )^2, wszyscy narzekamy, ja też do niedawna. Ale myślę, że każdy jest w stanie zmienić swoją sytuację.

Samotność

przez Synsa 03 mar 2014, 00:06
Synsa, nie jestem jedyną bluzgającą osobą na tym forum. ;) :roll: Poza tym nie robiłabym tego, gdyby mnie do tego nie prowokowano.

A zastanawiałaś się kiedykolwiek czy przypadkiem to nie Ty prowokujesz takie zachowania?
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

Samotność

przez Arhol 03 mar 2014, 00:37
Osobiście sądzę,że takim względnie dobrym czy "łatwym" sposobem,będzie spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach,fora,grupy,zloty,cokolwiek,by załapać kontakt,później może się jakoś potoczy.
Ale może też nie,relacje to loteriada,milard razy możemy się sparzyć,doznać odrzucenia,rozczarowania,sami zerwać kontakt,ale też i za tym "miliard pierwszym" razem można trafić na kogoś wartościowego,Najważniejsze chęci jakiekolwiek do działania.
Charyzma,charakter i reszta,to też oczywiście ważne czynniki,ale pierw,trza postawić choć mikroskopijny krok,czy wręcz czołgać i wlec się po ziemi,by swój cel osiągnąć. D:
Oczywiście nie każda znajomość,czy więź gwarantuje to, że znajdziemy to czego szukamy,często można też i zmarnować mnóstwo sił i czasu na kogoś...ale cóż pozostaje prócz prób?

Izolacja?
Owszem,można,ale nie do wytrzymania,samotność i izolację można polubić,ale nikt ich nie zniesie,niestety .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez Indifference1 03 mar 2014, 16:31
Osobiście sądzę,że takim względnie dobrym czy "łatwym" sposobem,będzie spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach,fora,grupy,zloty,cokolwiek,by załapać kontakt,później może się jakoś potoczy.

Nie mam pojęcia czy coś takiego się sprawdza ale czasem wystarczy wyjść z domu, serio. Nawet nie wiemy co może nas spotkać w drodze do sklepu. Kieeeeedyś kiedyś jak wracałam ze szkoły poznałam NA PASACH kolesia a potem spotykaliśmy się kilka miesięcy ;) Ostatnio wybyłam na dyskotekę gdzie spotkałam kilku dawnych znajomych i teraz widujemy się co tydzień. Kurczę, to jednak na prawdę nie jest trudne. Wcześniej wyjścia z domu traktowałam jak karę a spotkanych ludzi jak idiotów. Teraz wiem, że wystarczyło zmienić podejście i jest świetnie.
Najważniejsze chęci jakiekolwiek do działania.

Właśnie.

Samotność

przez Saraid 03 mar 2014, 16:37
Indifference1, :great: piekny post własnie to wcale nie jest aż takie trudne jak się wydaje trzeba tylko spróbować i nie załamywać się jak zaraz się nie uda.
Saraid

Samotność

przez Arhol 05 mar 2014, 00:40
Nie mam pojęcia czy coś takiego się sprawdza ale czasem wystarczy wyjść z domu, serio

Zasady nie ma,to tylko jeden z potencjalnych pomysłów.
a jako tako,jak mówisz,dzieło przypadku,byle co może się stać i można kogoś poznać loteriada.

Co do wyjść z domu,ludzi - miałem podobnie,obecnie nie wiem...rzadko kiedy miewam potrzebę by swą twierdzę opuścić,częściowa alienacja D: .

Najważniejsze jednak chęci i działanie,nawet jeśli z niewielkim skutkiem.
Moderator

Samotność

przez Candy14 05 mar 2014, 00:47
. Wcześniej wyjścia z domu traktowałam jak karę a spotkanych ludzi jak idiotów. Teraz wiem, że wystarczyło zmienić podejście i jest świetnie.

:brawo:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Rebelia 05 mar 2014, 11:39
Co do wyjść z domu,ludzi - miałem podobnie,obecnie nie wiem...rzadko kiedy miewam potrzebę by swą twierdzę opuścić,częściowa alienacja D: .

Wiesz, to chyba po części motyw przyzwyczajenia. Też miałam fazy na siedzenie w domu, a każde wyjście traktowałam jak przymus, generalnie czułam się jak słoń w składzie porcelany na każdym takim spotkaniu. Z każdym kolejnym coraz bardziej przyzwyczajałam się do tego, że jednak odklejam tyłek od krzesła w mieszkaniu i idę spotykać się z ludźmi. Dawniej uwielbiałam spotkania, ludzi, w ogóle kontakty międzyludzkie były czymś co dawało mi autentyczną radość, ale przez zwyczajne zasiedzenie to uczucie ze mnie wyparowało. Teraz wsio wraca do normy, na szczęście.

Samotność

przez mark123 05 mar 2014, 16:13
Indifference1 napisał(a):Ale myślę, że każdy jest w stanie zmienić swoją sytuację.

Nie każdy, np. Super Es nic nie może na nią poradzić ;)
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Współczesna psychologia potrzebuje rewolucji.
Tylko ci, którzy nie są związani sympatią z psami, mogą zrozumieć, jakie te zwierzęta są naprawdę. Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.

Sortuj wg