Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Abbey 10 lis 2013, 22:35
Żeby się czegoś nauczyć? A po co innego miałabym iść? :lol:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez rotten soul 10 lis 2013, 22:36
Vett,
Myślałem, że nienawidzisz szkoły i nie lubisz tam chodzić. Dlatego zapytałem.
rotten soul

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2013, 22:38
Vett, Jak Ty nie zdasz matury to kto inny miałby zdać? A tak powiem że młodym ludziom, uczniom za bardzo wmawia się jak to nauka, wykształcenie jest ważne a naprawdę w 80% nie ma znaczenia jaką szkołę, studia skończysz bo w większości przypadków szkoła ma niwieel wspólnego z pracą. No chyba że pójdzie się na medycynę, politechnikę albo akademie morską na dobry kierunek. Bo tak to widzę że ci którzy w szkołę rzucali kamieniami to im w życiu zawodowo się powiodło a te wszystkie gadania nauczycieli i rodziców o ważności nauki to jeden wielki pic na wodę
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Abbey 10 lis 2013, 22:39
Nienawidzę tam chodzić, nienawidzę ludzi i nienawidzę tłumów, oceniania i cwaniaczków, których będzie o wiele więcej, ale muszę coś w życiu robić :bezradny: A nie po to zmarnowałam całe dzieciństwo na naukę, żeby nie próbować czegoś osiągnąć.
Poza tym wspominałam już gdzieś na forum, że nauka jest jedynym sensem mojego życia i jeśli owej matury nie zdam, to planuję je skończyć, bo do niczego innego się nie nadaję. ;)

-- 10 lis 2013, 22:40 --

carlosbueno, szczerze mówiąc nowa podstawa i nowa matura to jeden wielki kisiel i loteria, którą może zdać największy palant, a osoba bardzo dobra może oblać... Z kilku przedmiotów ;)
Obrazek

Samotność

przez milady 10 lis 2013, 22:46
Ja poszłam na nietypowy i trochę "elitarny" kierunek, a i tak nic po nim wielkiego robić nie będę mogła ;). Ale mi uderzyło ostatnio do głowy i o prawie zaczęłam myśleć, bo spodobały mi się zajęcia z ochrony własności intelektualnej :P .

A co do ściągania, to ja w LO ściągałam, ale nie za wiele, tutaj na studiach jeszcze nie miałam okazji, ale prawdę powiedziawszy, to chyba zależy od kierunku na którym się ściąga - przyszłego lekarza jadącego na ściągach sobie nie wyobrażam, no way. Nie wszystkie rzeczy, których uczą na studiach, są przydatne. Grunt to przejść studia i nauczyć się uczyć się samemu.

Vett, co tam nowego nawymyślali na matury w tym roku?
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, 22:47 przez milady, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez SmutnaTęcza 10 lis 2013, 22:46
Chyba też ze sobą skończę, jak znowu nie uda mi się wystarczająco poprawić matury... No bo ileż lat można czekać na spełnienie marzeń o dostaniu się na wymarzone studia.. i to humanistyczne (to dopiero trzeba być głąbem nieprzeciętnym).

-- 10 lis 2013, 21:47 --

milady napisał(a):ale prawdę powiedziawszy, to chyba zależy od kierunku na którym się ściąga - przyszłego lekarza jadącego na ściągach sobie nie wyobrażam, no way.

Zgadzam się.

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2013, 22:47
Ja to może w życiu jakoś wiele się nie uczyłem, choć jak na faceta to chyba dosyć sporo i wszystko to na marne, mogłem skończyć edukację w w wieku 15 lat a nie 25-ciu. Jak pomyślę ile to nerwów przez szkołę straciłem i że nigdy mi się zupełnie do niczego nie przydała to mam żal do nauczycieli, systemu, rodziców że mnie tak w bambuko zrobili. Teraz wiem że jak się nie jest zdolnym z przedmiotów ścisłych, albo megawybitnie z innych to nie ma co w ogóle w naukę iść, lepiej iść kształcić się zawodowo lub w ogóle.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez los_historicos 10 lis 2013, 22:49
Vett napisał(a):A nie po to zmarnowałam całe dzieciństwo na naukę, żeby nie próbować czegoś osiągnąć.
Poza tym wspominałam już gdzieś na forum, że nauka jest jedynym sensem mojego życia i jeśli owej matury nie zdam, to planuję je skończyć, bo do niczego innego się nie nadaję. ;)

Nie możesz tak mówić. Wasza (tzn. osób zdających maturę) za dwa lata jest niezaciekawa bo nie wiadomo co to będzie ale czuję podziw wobec ciebie bo już teraz o tym myślisz. Przy takim podejściu na pewno zdasz.
Srubasabadananienieryszczybysryburstzhhh - złota myśl Juliana Tuwima

Samotność

przez Abbey 10 lis 2013, 22:52
milady, zdawanie przedmiotów tylko i wyłącznie w rozszerzeniu, matura ustna, w której do jednego pytania trzeba powiedzieć 378439048487437843784378478437843 podpunktów zawartych w kluczu i inne pierdoły. Po prostu niemożliwym jest skojarzenie ad hoc 43783 różnych dzieł różnych autorów z różnych epok i różnych dziedzin sztuki (literatura/malarstwo/teatr/film/rzeźby/wszystko inne)
Obrazek

Samotność

przez rotten soul 10 lis 2013, 22:54
Vett,
A nie po to zmarnowałam całe dzieciństwo na naukę

wspominałam już gdzieś na forum, że nauka jest jedynym sensem mojego życia

Trochę nietypowe podejście - marnować dzieciństwo na coś co jest sensem życia.
rotten soul

Samotność

przez mark123 10 lis 2013, 22:54
Ja mam ochotę rzucić studia, ale z pewnych powodów nie mogę tego zrobić; albo powyzywać wykładowców na mojej uczelni (za to, że są), ale tego też nie mogę zrobić
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Abbey 10 lis 2013, 22:54
Niezdanie byłoby dla mnie zbyt wielkim upadkiem i udowodnieniem o swojej nieporadności w życiu, więc nie widzę innego wyjścia jak śmierć

-- 10 lis 2013, 22:55 --

rotten soul napisał(a):Trochę nietypowe podejście - marnować dzieciństwo na coś co jest sensem życia.

Bo to nie ja nadałam sobie ten sens
Obrazek

Samotność

przez PJT 10 lis 2013, 22:55
jestem stary ale nie skonczylem szkoly w terminie (skonczylem lo dla doroslych eksternistycznie) i pisalem nowa mature i imho trzeba być głupkiem żeby nie zdać. zdawałem polski, rozszerzona fize i angola. z polskiego nic nie umialem szukalem synonimow dla matki baryki zeby nie powtarzac bo nie znalem postaci itp jakos przeszlo
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Samotność

przez natrętek 10 lis 2013, 23:28
carlosbueno napisał(a):
Vilgefortz napisał(a):oj tam carlosbueno, na pewno bys tak biegle postów nie pisał po podstawówce :P

No właśnie ludzie po podstawówce nie mają takich problemów jak ja ich świat jest prosty kończy się na pieniądzach, seksie, pracy, rodzinie nie w głowie im fora, polityka i wałkowanie sensu życia. Zbyt wysokie wykształcenie zwłaszcza humanistyczne jest szkodliwe zwłaszcza że spora cześć osób po nim wykonuje proste prace fizyczne lub jest bezrobotnym co jeszcze wzmaga niezadowolenie z życia. Taki ktoś po podstawówce czy zawodówce pracujący w fabryce, na budowie jest zwykle szczęśliwszy niż robiący to magister.

Święte słowa, sam to przerabiałem na sobie nawet pomimo tego, że skończyłem politechnikę. Rzeczywiście w fabryce gdzie pracowałem jako pracownik produkcyjny ludzie tak prosto do wszystkiego podchodzili i jedyny ich problem, to żeby była robota. Raczej nie w głowie im fora psychologiczne, i pseudofilozoficzne wynurzenia, a jedyne co zaprząta im głowę to ich praca, pieniądze i rodzina.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

Sortuj wg