Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez PJT 08 lis 2013, 01:01
Candy14 napisał(a):
Candy14, a skad wiesz ze sie dobrze czuje ?

gadam z Toba i kontaktujesz wiec nie jest zle :mrgreen:

no jak ahma sie nie zachowuje ale daleko mi do dobrego stanu
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Samotność

przez Arhol 08 lis 2013, 01:55
Co do znajomości - jako tako luźne,powierzchowne - tu moim zdaniem każdy może je zawrzeć bez większych kłopotów i problemów (aw,to jedno i to samo),sęk w tym że to raczej dość szybko się rozsypie,z drugiej strony początki takie są....
ożesz w ciapkę,wbrew pozorom skomplikowana procedura :pirate:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez umuntu 08 lis 2013, 02:23
Kestrel napisał(a):Co do znajomości - jako tako luźne,powierzchowne - tu moim zdaniem każdy może je zawrzeć bez większych kłopotów i problemów (aw,to jedno i to samo),sęk w tym że to raczej dość szybko się rozsypie,z drugiej strony początki takie są....
ożesz w ciapkę,wbrew pozorom skomplikowana procedura :pirate:

jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma jak mawiali starożytni Ukraińcy ;)
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez kotyk 08 lis 2013, 09:25
Kestrel, luźne i powierzchowne znajomości rzadko kiedy sprawiają, że czujesz się mniej samotny. fajnie, można wyjść na piwo, ale potem trzeba wrócić do domu i znowu jest to samo ;) przynajmniej ja tak mam..

Samotność

przez Arhol 08 lis 2013, 09:30
kotyk, Ja podobnie,od czegoś trzeba zacząć jednak :p.
No jest druga droga,próba zniesienia i przywyknięcia do samotności (całkowicie się nie da,wiem),wyplenienia potrzeby kontaktu z ludźmi.
Ale jakoś nie polecam.
Nie znam cię za bardzo,bo po kilku postach ciężko kogoś poznać,ale wydajesz się fajną osobą,w czym kłopot że samotna się czujesz? (albo błędnie wnioskuje)
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez Semir 08 lis 2013, 10:48
właściwie u mnie też były próby oswajania samotności i faktycznie nie da rady szkoda tylko że zrozumiałem to tak późno. :-( . jak się żyje w takiej Łodzi to wiadomo że o byciu akceptowanym i lubianym przez wszystkich będzie przypominało dosłownie wszystko czasem chce się rzygać czasem płakać ale napewno będzie to obojętne
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 08 lis 2013, 14:44
Głębokiej samotności, na poziomie samej egzystencji nie da się pokonać. Wynika to z tego, że jesteśmy zamknięci w swoim umyśle i odbieramy rzeczywistość ( a raczej jakąś jej ubogą, niepełną wersję) za pomocą zmysłów oraz używamy stosunkowo prymitywnych narzędzi jak język do komunikacji z światem zewnętrznym. Jest jednak ruch filozoficzny skupiający wokół siebie najwybitniejszych przedstawicieli naszego gatunku, który chce ulepszyć człowieka za pomocą technologii oraz biotechnologii tzw transhumaniści. Więc oni pragną rozwiązać ten problem umożliwiając ludziom przesyłanie własnych myśli, tak jak my teraz wysyłamy komuś wiadomości na fejsa. Oczywiście chłopaki mają dużo ambitniejsze plany, w dodatku nie mają problemów z funduszami.

Co do tego płytszego poczucia osamotniania; można temu zaradzać, wątpię jednak żeby użalanie się nad sobą w czymś pomogło. Myślę, ze jest wręcz przeciwnie. Ja osobiście czuję się na prawdę samotny wśród ludzi, gdy widzę jak ciężko jest mi się włączyć w życie społeczne. W domu czy gdy jestem na czymś mocno skupiony nie odczuwam tego aż tak bardzo, praktycznie w ogóle. Może dlatego, że jestem aspołeczny.

Samotność

przez Siding Spring 08 lis 2013, 15:09
Więc oni pragną rozwiązać ten problem umożliwiając ludziom przesyłanie własnych myśli,

o roznych cudach slyszalem ale zeby cos takiego? Jak oni chca wszczepic komus wlasne mysli i postrzeganie swiata?

Samotność

przez freda 08 lis 2013, 15:14
eee,jakoś trudno w to uwierzyć
A już myślałam,że ją pokonałam...

Samotność

przez Abbey 08 lis 2013, 16:23
kotyk napisał(a):Kestrel, luźne i powierzchowne znajomości rzadko kiedy sprawiają, że czujesz się mniej samotny. fajnie, można wyjść na piwo, ale potem trzeba wrócić do domu i znowu jest to samo ;) przynajmniej ja tak mam..

dla mnie takie znajomości nie mają sensu
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez bedzielepiej 09 lis 2013, 03:14
Takie płytkie znajomości jeszcze bardzie uświadamiają człowiekowi jaki jest samotny. Pozornie jest wśród ludzi i rozmawia z nimi, ale nie o tym, czego chce, tylko o tym, co wypada.

Samotność

przez rotten soul 09 lis 2013, 03:28
bedzielepiej,
Takie płytkie znajomości jeszcze bardzie uświadamiają człowiekowi jaki jest samotny. Pozornie jest wśród ludzi i rozmawia z nimi, ale nie o tym, czego chce, tylko o tym, co wypada.

100% racji koleżanko. Teraz pytanie. Czy warto w ogóle je otrzymywać? Ja sobie jakiś czas temu odpowiedziałem. A Wy co sądzicie?
rotten soul

Samotność

przez Arhol 09 lis 2013, 03:36
Hmm,generalnie się zgadzam...
CHOĆ,gdyby się uczepić,to większość znajomości na początku jest powierzchowna,potem może coś z nich wyniknąć dopiero..
Moderator

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 09 lis 2013, 03:36
lubudubu napisał(a):
Więc oni pragną rozwiązać ten problem umożliwiając ludziom przesyłanie własnych myśli,

o roznych cudach slyszalem ale zeby cos takiego? Jak oni chca wszczepic komus wlasne mysli i postrzeganie swiata?

to miałoby działać jak wysyłanie wiadomości na Facebooku, oczywiście ma to się opierać na całkowitej dobrowolności. Nie chodzi o to by komuś na siłę wciskać swoje mysli ;) Oczywiście to tylko koncepcja, bo nie ma obecnie (chyba) technologii, która by takie coś umożliwiała, ale widzę, że coś tam kombinują
http://nauka.newsweek.pl/naukowcy-zdaln ... 2,1,1.html

Sortuj wg