Depresja -okropna choroba, zabiera mi radość z wiosny

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez TheGrengolada 04 kwi 2011, 22:41
Zenonek, może sezonowe wahania nastroju mają jakiś związek ze światłem, ale ze mną własnie jest najgorzej, kiedy słońca jest najwięcej, czyli wiosna i lato. Po prostu jakoś mnie bezsens wtedy dopada, bo widzę te tłumy, które cieszą się z życia, ładnej pogody blablabla i to mnie frustruje. Odżywam wczesną jesienią, chociaż potem sie zaczyna robić trochę gorzej. Teraz nawet nie cieszę się ze zmiany czasu, wolałam jak było ciemno, mimo że gorzej widziałam, ale było jakoś przyjemniej.

przez uzytkownik 05 kwi 2011, 09:46
Ta zmiana czasu tez mi jest nie na rękę, bo opóźniam przez to proces zasypiania...
a potrzebuję wstawać rano - a wiadomo, że przespane noce nie należą do najlepszych cech depresjowiczów...
uzytkownik

przez wypalony2 05 kwi 2011, 22:24
Ja liczyłem, że jak się ociepli, zacznie świecić słońce to mi się polepszy samopoczucie, a jest właśnie odwrotnie. Z jednej strony fakt, że rano wstając o 6 widzę co się dzieje na dworze jest pokrzepiający, ale po południu jest za dużo ludzi, par, gromadek...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez balmor 05 kwi 2011, 22:59
A ja nie potrafię żyć bez tabletek antydepresyjnych, miesiąc temu próbowałem rzucić leki, ale niestety powrót depresji - brak apetytu, apatia, bezsenność - ja już chyba do końca życia będę musiał brać te leki ;/
Czujesz się dobrze? Nie martw się, wkrótce Ci przejdzie! F*** truth.
„ Najbardziej poszkodowani jesteśmy tym, czego poznania uparcie odmawiamy.”

przez Sorrow 05 kwi 2011, 23:23
Depresja jest fajna. Tłumi uczucia, człowiek zapomina o całym tym syfie.

przez Nicky 06 kwi 2011, 08:10
Trzeba znaleźć przyczyny owej depresji, rozpocząć terapię i walczyć. Hmm próbować nowych oryginalnych rzeczy, robić szaleństwa i jednak nie unikać bycia wśród ludzi. Może zmiana trybu życia pomoże, skoro obecny tryb jest beznadziejny.

Sortuj wg