Depresja -okropna choroba, zabiera mi radość z wiosny

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nikita 03 kwi 2011, 15:54
a nerwica zabiera mi poczucie pewności i wartości, razem w połączeniu zadają ból nie do opisania, przygnębienie, brak chęci do życia, do zrobienia czegokolwiek, wielu/le z was ma podobnie wiem, ale i tak każdy musi radzić sobie sam......

przez coolkidofdeathh 03 kwi 2011, 16:06
Dokładnie tak. Nie jest przyjemnym uczuciem każdego ranka budzić się z grymasem na twarzy.. Nawet jeżeli człowiek chce wstać, chce zrobić coś konstruktywnego, chce żyć, to i tak podświadomość wysyła sygnały 'nie, nie rób, po co,przecież Ci sie nie chce, /cenzura/..' Tak ma wyglądać życie?

przez Nikita 03 kwi 2011, 16:30
Depresja zabiera mi czas, czas który mogłabym przeznaczyć na robienie tysiące innych konstruktywnych rzeczy dających radość, nawet do pójścia na zwykły spacer, co dla ludzi jest oczywiste ze ładna pogoda, to pójdą się przejść, dla mnie to wyczyn jest taki spacer , coś mnie blokuje od wewnątrz ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaqzax 03 kwi 2011, 19:04
coolkidofdeathh napisał(a):Dokładnie tak. Nie jest przyjemnym uczuciem każdego ranka budzić się z grymasem na twarzy.. Nawet jeżeli człowiek chce wstać, chce zrobić coś konstruktywnego, chce żyć, to i tak podświadomość wysyła sygnały 'nie, nie rób, po co,przecież Ci sie nie chce, /cenzura/..' Tak ma wyglądać życie?

dokładnie, to uczucie po przebudzeniu, nie do opisania, kolejny dzien tułaczki bez sensu i na siłę, a wieczorem przed snem myśli typu "dobranoc, kolejny dzien zaliczony, blizej smierci"
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez TheGrengolada 03 kwi 2011, 19:10
Leki nie nadają sensu, po prostu dają czas i siłę na znalezienie tego sensu.

przez TheGrengolada 03 kwi 2011, 19:16
U mnie na nich kolorowo także nie było. W każdym razie na wiosnę zazwyczaj mi nastrój leci w dół, nieważne co bym brała.

przez zaqzax 03 kwi 2011, 19:38
Marek77 napisał(a):Jeśli wierzycie w to że leki nadadzą sens waszemu życiu to jesteście w cholernym błędzie.

to co innego ?
gdzie leży nasza ułomność ?

a ty co bierzesz ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 04 kwi 2011, 09:50
Ulomnosc lezy w wadliwym dzialaniu mozgu i tyle. Jedni maja wadliwie dzialajce watroby, trzustki, serca a inni mozgi.

Mozg odpowiada za emocje, przezywanie, naped, nastroj itp itd (moznaby wymieniac), wiec jezeli zle dziala to pewne stany zaczynaja urastac do rangi aberracyjnych...i zaczyna sie nerwica, depresja etc.

Jedynym problemem jest to, ze nie ma poki co skutecznych lekow.

Aczkolwiek biorac pod uwage stosunkowo niewielkie srodki idace na badania to i tak nie jest tak zle, ze sa chociaz specyfiki mogace dac remisje ok 70 % osob.

-- 04 kwi 2011, 09:52 --

TheGrengolada napisał(a):U mnie na nich kolorowo także nie było. W każdym razie na wiosnę zazwyczaj mi nastrój leci w dół, nieważne co bym brała.

Ja tez nieznosze wiosny, dla mnie to najgorsza pora roku.

Lato juz ujdzie...Najwole jesien i zime.

przez Nikita 04 kwi 2011, 16:26
ja mam tak dziwnie że nielubię wiosny i lata, słonca i tego panującego ciepła ktore daje, wszedzie tłumy(których też nielubie), ale np słoneczną jesień lubię, czuję się wtedy spokojna, nie wiem od czego to zależy...

przez uzytkownik 04 kwi 2011, 16:43
Mi tam lato daje właśnie powera. Fakt, że na wiosnę (od 2 tygodni) jest trochę gorzej, to i tak jestem pozytywnej myśli.
Wczoraj zrobione 50 km rowerem ze znajomymi - jest moc ;)
uzytkownik

przez Zenonek 04 kwi 2011, 17:42
Bo prawdziwa depresja nie ma wiele wspolnego z takimi pierdolami jak poziom naslonecznienia.

Osoby z prawdziwa depresja przewaznie czuje sie najlepiej w zimie i na jesieni.

Przesilenie wiosenne jest tragiczne.

przez TheGrengolada 04 kwi 2011, 22:41
Zenonek, może sezonowe wahania nastroju mają jakiś związek ze światłem, ale ze mną własnie jest najgorzej, kiedy słońca jest najwięcej, czyli wiosna i lato. Po prostu jakoś mnie bezsens wtedy dopada, bo widzę te tłumy, które cieszą się z życia, ładnej pogody blablabla i to mnie frustruje. Odżywam wczesną jesienią, chociaż potem sie zaczyna robić trochę gorzej. Teraz nawet nie cieszę się ze zmiany czasu, wolałam jak było ciemno, mimo że gorzej widziałam, ale było jakoś przyjemniej.

przez uzytkownik 05 kwi 2011, 09:46
Ta zmiana czasu tez mi jest nie na rękę, bo opóźniam przez to proces zasypiania...
a potrzebuję wstawać rano - a wiadomo, że przespane noce nie należą do najlepszych cech depresjowiczów...
uzytkownik

przez wypalony2 05 kwi 2011, 22:24
Ja liczyłem, że jak się ociepli, zacznie świecić słońce to mi się polepszy samopoczucie, a jest właśnie odwrotnie. Z jednej strony fakt, że rano wstając o 6 widzę co się dzieje na dworze jest pokrzepiający, ale po południu jest za dużo ludzi, par, gromadek...

Sortuj wg