Najważniejsze jest to, by być szczęśliwym - tylko to się lic

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez czarny_motyl 30 mar 2011, 23:37
Desiderata napisał(a):Desiderata

Podpisuję się pod głosami, że chyba nie wiesz kim są użytkownicy tego foum. "Inni mają gorzej"? Ale jacy "inni" i co to znaczy "gorzej"?. Jeśli wielu z nas czasem nie mam siły aby wstać z łóżka i nie czuje za nic żadnej radości, to jest niewiele rzeczy gorszych od tego. Trzeba to przejść aby to zrozumieć. Jeśli banalny tekst "inni mają gorzej" byłby w stanie podnieść kogoś z depresji, to z pewnością połowę szpitali psychiatrycznych należałoby zamknąć.
"Jeżeli coś Cię boli - dobra wiadomość: żyjesz".

przez Negatywnyy 31 mar 2011, 21:42
Desiderata gówno wiesz i za przeproszeniem /cenzura/ , wiesz co każdy z osobna czuje? Siedzisz w jego głowie? Patrząc na moją sytuację z boku niejeden powiedział by czego Ty człowieku chcesz a ja mimo tego mam tego wszystkiego dosyć. Ty tego nie zrozumiesz dopóki nie znajdziesz się w takim stanie myślenia , bo tego nie da się zmienić od tak pstryknięciem palcami. Można mieć wiele , ale pocieszysz się króótką chwilkę i znowu masz wszystko w dupie rozumiesz? Chyba nie...

przez zaqzax 05 kwi 2011, 14:18
uht napisał(a):
Ale to sa zdrowi ludzie. A ja Ci powiem jak to wyglada z mojego punktu widzenia. Moim problemem sa bardzo stepione uczucia, totalna anhedonia, apatia. W rezultacie jestem jak robot. Jesli taki biedak, potrafi sie cieszyc z tych zarobionych groszy, to ma lepiej ode mnie. Jesli czlowiek bez nog wygra w wyscigach na paraolimpiadzie i poczuje satysfakcje, to ma lepiej ode mnie. Jesli zul pod sklepem kupi sobie flaszke i szczerze sie z tego ucieszy, to ma lepiej ode mnie. Moze i sa w gorszej sytuacji materialnej i zdrowotnej, ale sa przynajmniej ludzmi w pelnym znaczeniu tego slowa. Ja nie jestem.

ehh, jakie to prawdziwe, ja juz od paru lat jestem przekonany ze pieniadze niewiele mi dadzą, sadze ze bogactwo nawet by mi zaszkodziło.

-- Wt kwi 05, 2011 2:26 pm --

ja jak byłem młodszy, czesto mialem taki jakby kompleks ze nie mam kasy, ze mama nie daje mi za wiele, ze musze sie dopraszac i molestowac, bardzo mnie to dołowało kiedy
byłem np. jako dziecko napalony na jakieś gumy do żucia a ona nie miala pieniedzy chociaz pewnie miala, zawsze zazdroscilem bogatszym ale jakos przez te lata
depresja ewoluowała i nawet przestalo mi zalezec na pieniadzach bo to co chcialem to kupilem: dobrą komórkę, komputer, aparat fotograficzny, rower i troche książek - zarobiłem
na to pracując dorywczo.

teraz mam wrazenie ze juz na niczym mi nie zalezy i po co mi praca skoro ona przyniesie tylko stres, lęk i jeszcze większy bezsens życia, że po co ja się wysilam
jak wszędzie czuję dobijający smutek i irytację, pieniędzmi tego nie załatam choć kiedyś wydawało mi się to prawdziwe, po co żyć jak nie ma się już celu a nawet
jak sie znajdzie jakiś cel to po co ? przeciez nie da on prawie zadnej satysfakcji.

pozostaje mi gnić
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 05 kwi 2011, 14:58
zaqzax, Ty jestes caly czas w takim stanie ?? Moze pogadaj z drem o tych elektrowstrzasach (kiedys pisales, ze sie piszesz na nie)....Chyba, ze kombinujesz z innymi rzeczami...

przez zaqzax 05 kwi 2011, 15:57
Zenonek napisał(a):zaqzax, Ty jestes caly czas w takim stanie ?? Moze pogadaj z drem o tych elektrowstrzasach (kiedys pisales, ze sie piszesz na nie)....Chyba, ze kombinujesz z innymi rzeczami...

u mnie bywa roznie, tak epizodycznie...
w takim stanie to jestem wiele lat, elektrowstrzasy mi nie przysluguja - zaden lekarz na nie sie nie godzi u mnie.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 05 kwi 2011, 17:19
zaqzax,

A jak dziala kombinacja 0,25 Xana + 10 mg Tranx ?

przez zaqzax 05 kwi 2011, 17:38
Zenonek napisał(a):zaqzax,

A jak dziala kombinacja 0,25 Xana + 10 mg Tranx ?

no dziala dobrze, chociaz nie codziennie je biore, czesto 2-3 dni pod rząd a potem
1-2 dni przerwy i znowu.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 05 kwi 2011, 17:50
zaqzax,

A probowales kiedys jakis stabilizatorow ? Lamotrygina dziala na wiele osob przeciwdepresyjnie...

Przeciez na takie depresje stosuje sie nawet kombinacje z Litem.

przez zaqzax 05 kwi 2011, 21:54
Zenonek napisał(a):zaqzax,

A probowales kiedys jakis stabilizatorow ? Lamotrygina dziala na wiele osob przeciwdepresyjnie...

Przeciez na takie depresje stosuje sie nawet kombinacje z Litem.

Lamo czeka w kolejce.

Lit nie jest dla mnie, ne ten profil zaburzen, on jest bardziej dla borderów i chadowcow z przewaga manii.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Drewniany 05 kwi 2011, 21:56
Woda mineralna z litem u mnie jedynie zmniejszyła problemy z trądzikiem :P .
NN, zaburzenia anankastyczne.
Pomóż! Nie bądź obojętny!
http://pajacyk.pl http://www.polskieserce.pl

przez paradoksy 05 kwi 2011, 21:56
Zenonek, zaqzax, robicie off-top. idźcie sobie na priv.
paradoksy

przez DooMinika 20 kwi 2011, 09:57
Witam:)

Sortuj wg