Stan depresyjny / nerwica ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez matatm 20 mar 2011, 04:20
Witam, mam 17 lat, mój problem ze zdrowiem psychicznym trwa już bardzo długo,
tutaj chciałbym się zapytać jakie kroki podejmować dalej,
Obecnie byłem na terapiach u pedagoga kilka mies. , właściwie niewiele mi to pomogło, tyle że mogłem się wygadać, porozmawiać o tym.
Obecnie nie chodzę na spotkania, ze względu na chorobę pani pedagog.
Otrzymałem zalecenia do pójścia do psychiatry, jednak nie wiem gdzie go szukać,
jestem z podkarpacia wiec rejony mojego zainteresowania to rzeszów, ewentualnie tarnów.

Niechce chodzić do szkoły, nie spotykam się z żadnymi znajomymi, nie mam kolegów, w szkole od 2 gim. jestem sam w ławce, nie mam kolegów w szkole, obecnie 2 klasa technikum, boję się o przyszłość, często płacze, praktycznie zawsze wieczorami, zaraz przed snem. Wtedy podsumowuje dzien i ogólnie siebie, że dalej jestem sam, jakbym nie był nikomu potrzebny.
W szkole zostałem skompromitowany, wyśmiany, przez kilka osób, to zniszczyło moja "pozycje" w oczach reszty.
Obecnie mam 3 zagrożenia, za 1 tydzien czeka szkoła, bo teraz jestem na praktykach.
Przepraszam, że pisze to wszystko niepoukładanie...

Bardzo dotkliwie mnie wszystko dotyka, przez ostatnie 6 mies. w pokoju miałem temp. ok. 10 stopni, w najgorszym momencie 4, byłem chory, ale to już dalsza rozbudowana historia mojego życia.
Naprawdę nie chce juz tam chodzic, kilka tyg temu ucieklem z domu na noc do obcej osoby, nie chodzilem do szkoly przez ok. 3 tygodnie, nie moglem nawet spokojnie w domu zostac, musialem wychodzic i organizowac sobie czas ...

Ja mógłbym pisać dalej, ale nie wiem czy ktoś chce to czytac.

Co ja mam teraz robic, isc do psychiatry ?
Czy mogę otrzymać zwolnienie od szkoły ?
Bardzo proszę jeśli ktoś może mi doradzić proszę o kontakt.

przez matatm 21 mar 2011, 19:35
a jak można uzyskać zwolnienie od szkoły i na czym by to polegało ?

Sortuj wg