Macie pretensje do Boga?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Macie pretensje do Boga?

przez Margaryna9 15 sty 2011, 04:17
Pytanie dla tych więżących czy z powodu swojej choroby macie pretensje dla tego co nas stworzył ? Pretensje o to że cierpicie że chorujecie.
Ja już pogodziłem się ze swoją chorobą i nie mam pretensji do tego niebieskiego.... wiem że ludzi spotyka dużo gorszy los.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Macie pretensje do Boga?

przez soulfly89 15 sty 2011, 07:02
A w ogóle kiedyś miałeś pretensje?
Ja nie miałam nigdy jeśli chodzi o mój stan.

przez GG7 15 sty 2011, 07:09
Kiedyś byćmoże - jakieśtam tak , ale obecnie jestem niepraktykujący - patrząc na ogół zachowania kleru ( zwłaszcza w mojej parafii ) .
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wombwell00 15 sty 2011, 12:28
Ja mam do niego pretensje cały czas, mimo iż nawet nie uważam się na wierzącego.
Próbowałem znalezc jakis powód, dlaczego właśnie ja, dlaczego nie ci źli ludzie, których jest pełno a ja, ktoś kto krzywdy nikomu nigdy bez powodu nie zrobił, dlaczego tak to działa.
Naukowo się tego nie da wytłumaczyć, a odpowiedz, że to wszystko genetyczne losowanie mnie nie przekonało. Wiec zostało tylko jedno, inne rozwiazanie. Bóg i fakt, że mnie nienawidzi, że nie jest miłosierny, że nie jest wszechmocny, że nie jest tym za kogo wielu go uważa.

przez michał88 15 sty 2011, 19:12
ja, miałem do 18 roku życia.
Wpierw za to że dał mi takiego ojca który miał mnie w D.... i wolał do kochanki jeździć . Potem za to że mama która zawsze broniłem przed ojcem i stawałem za nią , co czasem sprawiło że od razu ojciec był do mnie źle nastawiony.
Mama w chwili gdy jej potrzebowałem nie pomogła mi ...2 krotnie a nawet przyłączyła się do frontu przeciw mnie.
Teraz już dla mnie nie ma boga owszem jeśli ktoś wierzy to jego sprawa ja nie mówie na jego temat . Dodam że byłem ministrantem oraz jeździłem w miejsca kultu .

przez Honorata 16 sty 2011, 00:56
jak można mieć pretensje do Boga??

po pierwsze Bóg to tylko nasze wyobrażenie. Każdy z nas ma innego Boga.

po drugie to świat, życie nas doświadcza a nie Bóg...

gdybyś urodził sie 100, 200 lat temu, na pewno miałbyś mniej stresów, niż teraz. Żyć było prościej, ale trochę bardziej niebezpiecznie.
dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze, dopóki życie w nas się tli....

http://www.gifsoup.com/view/309384/pug- ... reen-o.gif

przez RafQ 16 sty 2011, 01:15
Honorata ladnie powiedziane i podpisuje sie pod tym.Ja moge miec jedynie pretensje do samego siebie za swoje zle wybory w przeszlosci.Moze gdybym inaczej sie pokierowal na wejsciu w dorosle zycie moglbym uniknąć tej choroby?Może tak a może nie - nikt tego nie wie.Nie ma co rozpatrywac takich spraw i sie niepotrzebnie nakrecac.Stalo sie i sie nie odstanie.Trzeba wiec skoncentrowac na tym jak z tego wyjsc lub chociaz czesciowo zmniejszyc objawy choroby przez solidne i odpowiednie leczenie.
RafQ

przez troteron 16 sty 2011, 01:23
Bóg nie istnieje...
troteron

przez Anna Maria 16 sty 2011, 01:26
wyznaje inną religie,ale myślę,że chorobę można traktować jako lekcje zresztą tak mówi Tarot i Kabała
Bóg może wystawiać nas napróbę,ale ta lekcja najlepiej mi pasuje ;)
poganka
Anna Maria

przez LitrMaślanki 16 sty 2011, 01:34
Pretensje do Boga ,ludzi ,świata .....
Tylko na tym sie koncentrujemy ,łatwiej jest cierpieć i mieć pretensje .
Niż zaakceptować i myśleć o przyszłości ,nie mam racji?
LitrMaślanki

przez Brid 16 sty 2011, 01:36
LitrMaślanki napisał(a):Pretensje do Boga ,ludzi ,świata .....
Tylko na tym sie koncentrujemy ,łatwiej jest cierpieć i mieć pretensje .
Niż zaakceptować i myśleć o przyszłości ,nie mam racji?

a nie łatwiej wybaczyć,
zaakceptować,
oczyścić się,
zacząć od nowa ..?
Brid

przez Anna Maria 16 sty 2011, 01:50
słyszeliście o etapach jakie człowiek przechodzi gdy dowiaduje się,że jest nieuleczalnie chory?
nie pamiętam wszystkich,ale jeden z etapów jest właśnie złość i obarczanie winną innych
Anna Maria

przez soulfly89 16 sty 2011, 07:06
WojuBoju napisał(a):Bóg i fakt, że mnie nienawidzi, że nie jest miłosierny, że nie jest wszechmocny, że nie jest tym za kogo wielu go uważa.

Dla mnie choroba to lekcja, znak, że w życiu nie jestem na dobrej ścieżce. Musiałam zmienić sporo w moim życiu, żeby wyzdrowieć - studia, miejsce zamieszkania, swoje podejście do wieeelu rzeczy, więc w sumie, naprawdę wyszło mi to na dobre.

Polecam teorię pozytywnej dezintegracji Dąbrowskiego. To idea ujęta w podobny sposób, tyle, że naukowo, bez Boga.

Ja miałam pretensje na początku jak u mnie w domu się źle działo - zastanawiałam się dlaczego takie rzeczy spotykają moją rodzinę, ale o sobie jakoś w ten sposób nie myślałam. Teraz tak dużo się zmieniło, włącznie z moim podejściem do wiary...

przez michał88 16 sty 2011, 10:57
Bóg nie istnieje...
Cóż za oświecona myśl !!
Teorii boga nikt nie podważył i nikt nie uzasadnił że jest...

Sortuj wg