Czy odczuwacie wobec kogoś żal?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Czy odczuwacie wobec kogoś żal?

przez Korba 20 sty 2011, 13:30
a ja mam żal przede wszystkim do siebie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez piscis 30 sty 2011, 21:26
tak odczuwam żal bardzo duży.
A sposób na to...Prusak, ma chyba rację odciąć się...
nigdy nikomu już nie ufać :(
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez Wombwell00 11 lut 2011, 12:58
Żal do innych... jakbym siebie widział.
Mam żal do rodzicow, w szczególności do matki. Ojciec jak to ojciec, nigdy się wielce nie przykładał, ale też nie udawał, że się stara. Ledwo wie, do której klasy chodze, nie wie kiedy mam urodziny, ale przynajmniej nade mną nie wisi, tylko czasem jak się zdenerwuje. Do niego wiekszego żalu nie czuje, może to przez właśnie przez matkę, do której zwrócilem sie w chwili niemocy (może to głupie, ale była to sprawa gnębienia mnie w szkole, z tego zresztą zrodziła się pierwotnie moja depresja) a ona ani nie pomogła, ani nawet tego nie olała, a powiedziała coś (nie wiem już co, mam taki mechanizm obronny, że zapominam o takich rzeczach) co wskazywało na mnie nie jako na OFIARE, ale jako na SPRAWCE własnego nieszczęścia. Cały czas nade mną wisi, każe się uczyć (nienawidze tego), steruje mną. Nie potrafie z nią już nawet normalnie rozmawiać, wszystko co mówi przepełnia mnie złością, kiedyś miałem plan nastraszyć ją nożem byle by tylko sie ode mnie odpierdoliła (przepraszam za doniosłość).
A ogólnie rodziców odwiniam tez za swoja nieporadnośc, bezużyteczność, braku radzenia sobie... kogoś musze obwiniać, czesto tez zwalam na Boga, ale w sumie jestem raczej niewierzacy.

Inna sprawa... kumpel. Mam jednego 'wpływowego' kumpla, jest on przez każdego lubiany, odnosi sukcesy na kazdej plaszczyznie życia, każdy się stara o jego szacunek. Ale jest tez zwyklym ziomkiem, z ktorym mozna pogadac o wszystkim, jest naprawde spoko. Mam do niego żal, że nie wstawiał się za mną w konfliktach w grupie, zawsze udawał neutralnego, chociaz jedno jego słowo a wszystko by sie rozwiązało. Mam do niego troche o to żal, ale co mam zrobic? Potrzebuje go bardziej niż on mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 11 lut 2011, 13:12
Ja mam żal do siebie...
Misiek_NL

przez wiejskifilozof 11 lut 2011, 21:54
Ja też właściwie też tylko do siebie .

przez NoOneLivesForever 11 lut 2011, 22:27
Chcę się tego jak najszybciej pozbyć, ale mam wciąż żal do rodziców... i duży żal do siebie, że nie umiałem być i nie jestem idealny.
NoOneLivesForever

przez TheGrengolada 12 lut 2011, 22:08
Trochę mnie zaskakują odpowiedzi, że czujecie żal do siebie. Chyba nie spodziewałam się akurat tego, kiedy zadawałam pytanie, chociaż wiem, że objawem depresji jest poczucie winy itp. itd. co w pewnym sensie łączy się z żalem do samego siebie. Ale czy tak naprawdę żal wobec siebie jest uzasadniony? Czy można tak naprawdę być świadomym swojego pogrążania się w złych emocjach i obwiniać siebie samego za to, że postąpiło się źle, albo nie zrobiło się czegoś na czas? Mi się wydaje, że zadanie opiekowania się nami należy jednak do ludzi będących wokół nas. Oczywiście nie chodzi mi o bierne zdawanie się na innych, ale o to, że nigdy nie jest się samym, że po prostu należy czasem się przejrzeć w opiniach innych i ich ,,używać", gdy dzieje się nam krzywda.

przez piscis 13 lut 2011, 01:21
NoOneLivesForever nikt nie jest idealny, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, więc o to nie możesz mieć żalu do siebie

przez Zazie 13 lut 2011, 03:01
Czuję do siebie żal, bo pozwoliłam sobie na doprowadzenie się do takiego stanu, po prostu nie dałam sobie rady sama z sobą, a jeszcze całe życie przede mną! Jeszcze nie mam żadnego, "prawdziwego i życiowego" problemu, a gdzie jestem? Opadam na dno od paru lat.
Żal jeszcze mam dla innych, ale na ogół się go wstydzę i robię sobie przez to wyrzuty, co prosto prowadzi do coraz większego poczucia winy i... napompowania żalu do siebie. Gdy w środku pękam, to wtedy nie czuję się źle przez tę emocję (że jest skierowana na innych, a nie na mnie) i przeradza się w nienawiść, chęć zemsty.
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez NoOneLivesForever 13 lut 2011, 12:15
@piscis
Ale mam :bezradny:
Od dziecka ojciec wmawiał mi, że jestem do niczego, wyzwiska i presja psychiczna były na porządku dziennym, więc nawet gdybym był prezesem ORLENU, to samo mi to nie zniknie.
NoOneLivesForever

przez piscis 13 lut 2011, 17:59
to jak samo nie zniknie, to czy chodzisz na terapię.
Na prawdę nie można mieć do siebie żalu o takie rzeczy, bo na prawdę pojęcie "idealnego człowieka" nie istnieje.
A to że rodzice popełnili straszny błąd i teraz cierpisz to oni są w takim razie winni a nie TY.

przez BlackOrchidea 14 lut 2011, 00:14
Ja przede wszystkim mam żal do siebie, że moje życie jest jedną wielką porażką. Mam żal do matki, że w dzieciństwie mnie biła, wyzywała i poniżała. Mam żal do ojca, że nie rozumie tylu rzeczy... mówi do mnie: "po co bierzesz te leki, trzeba sobie samemu w głowie poukładać". Mam żal do brata, który ma mnie daleko w d.... i zawsze byłam dla niego taka jaka nie powinnam. Mam żal do męża, który po zobaczeniu co teraz piszę stwierdził, że nie powinnam tak robić. Mam żal do tych osób, że nie rozumieją moich problemów... że jestem z tym sama...
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

przez burak14 14 lut 2011, 01:32
Ja mam żal do siebie za to, że się urodziłem nikogo nie mogę winić za to, że jestem za swoje kalectwo jestem śmieciem. Obwinienie kogoś to tylko próba usprawiedliwienia własnej ułomności

przez piscis 14 lut 2011, 01:46
burak14 co ty za głupoty wygadujesz, a jaki miałeś wpływ na to że się urodziłeś? Nie sadzisz że za ten fakt inni są odpowiedzialni. A skoro tak uważasz to powiedz co mogłeś zrobić żeby się nie urodzić bo sam siebie nie począłeś ???

Sortuj wg