Czy szpital może pomóc w depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy szpital może pomóc w depresji?

przez apfelstrudel 23 gru 2010, 18:47
Witam,

Mam następującą sytuację. Od kilku lat leczę się w domu za pomocą różnych leków na depresję bez skutku. Ostatnio mój stan się bardzo pogorszył i nasiliły się myśli samobójcze. Psycholożka doradziła mi, żebym udał się na oddział dzienny co też uczyniłem, ale nic to nie dało. Zastanawiam się nad pójściem do szpitala. Zastanawiam się tylko czy może mi to w jakikolwiek sposób pomóc, czy dadzą radę mi tam dobrze dobrać leki i chociaż minimalnie wyciszyć? Mama b. odradza mi szpital twierdząc, że mnie tam tylko zniszczą i będą trzymać miesiącami zamulając jedynie lekami. Zatem moje pytanie brzmi czy ktoś korzystał ze szpitala będąc w silnej depresji lub z silną nerwicą i czy komuś to pomogło w sensie doboru leków i ogólnie?

Pozdrawiam
M.
apfelstrudel

Re: Czy szpital może pomóc w depresji?

przez Margaryna9 23 gru 2010, 18:50
Moim zdaniem trudno powiedzieć zależy od szpitalu... jeśli chcesz iśc do szpitala to uważaj bo są szpitale gdzie Ci się tylko pogorszy polecam szpitale kliniczne.
Ale możesz iśc do jakiegoś dobrego lekarza i spróbować kuracji od nowa np u dr Grigora Szaginiana jeden z lepszych lekarzy.l
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez *Monika* 23 gru 2010, 19:01
apfelstrudel, Samymi lekami depresji napewno nie wyleczysz. Trzeba jasno to powiedzieć. Mozesz się wspomagać dobrze dobranymi lekami, ale podstawowym leczeniem powinna być jednak psychoterapia.

Dlaczego zapadłeś na depresję? Jakieś wydarzenie? Dzieciństwo? Sytuacja?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez apfelstrudel 23 gru 2010, 19:09
Sytuacja skomplikowana, ogolnie chyba jestem nadwrazliwy. Dopoki dzialaly lekarstwa dawalem rade chodzic do pracy itd. ale ostatnio mam problemy z jedzeniem, ciagle bole zoladka, ciagle uczucie napiecia, mysli samobojcze i straszne problemy ze skupieniem uwagi i po prostu przestalem normalnie funkcjonowac ...

Pozdrawiam
A.
apfelstrudel

przez *Monika* 23 gru 2010, 19:11
apfelstrudel, Uważam,że mogla też dołączyć somatyzacja. Wybierz się na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 23 gru 2010, 19:17
Radzę Ci iść do szpitala. Mnie szpital pomógł. Jeżeli jeszcze będziesz leżał z odpowiednimi ludżmi to możesz sobie umilać czas grą w karty, szachy itp. Dla mnie to była najlepsza psychoterapia. W szpitalu będą mieli czas na dobranie lekarstw.
Ech życie.

przez trek 23 gru 2010, 19:44
Tak jak Monika wybrałbym psychoterapię zamiast szpitala.
Jeżeli szpital to tylko taki z którego można się wypisać bez zgody ordynatora.
trek

przez realbarca 23 gru 2010, 20:59
ja bylem w szpitalu 2 miesiace, leczylem silna depresje, mialem mysli samobójcze , szpital mi bardzo pomógł , dobrali mi odpowiednie leki,paroksetyne i escitalopram, i teraz zuje sie o wiele lepiej, ;)

przez apfelstrudel 23 gru 2010, 21:56
Monika1974 napisał(a):apfelstrudel, Uważam,że mogla też dołączyć somatyzacja. Wybierz się na psychoterapię.

Chodze na psychoterapie, ale ostatnio psycholozka mi powiedziala, ze nie da sie ze mna w takim stanie w jakim jestem prowadzic psychoterapii bo skupiam sie wylacznie na objawach ...

pozdrawiam
M.
apfelstrudel

przez *Monika* 24 gru 2010, 01:08
apfelstrudel, No to mam pomysł. Poobserwuj siebie. Załóż notes. Pisz emocje i obok Twoje objawy,żebyś sobie uświadomił podczas jakich emocji występują i nasilają się. I tłumacz to sobie. Zaproponuj to terapeutce. Co o tym myślisz?
Obrazek
Główny Moderator

przez MARIAN1967 25 gru 2010, 13:42
Monika1974, to bardzo dobry pomysł.W taki sposób zrozumiałem jak funkcjonuje nerwica.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez lasic5 26 gru 2010, 10:38
Podstawa to zorientować się pierwsze jakie ma efekty szpital w leczeniu,jeśli myślisz o pójściu do szpitala.Ja byłam w szpitalu i więcej pomogli mi pacjenci jako terapeuci niż psycholożka,która dała mi poronione testy do wypełnienia.Jeżeli twoje myśli samobójcze się nasilają i skupiasz się tylko na nich to szpital jest ok,ale tylko sprawdzony.Z tego co piszesz masz oparcie w bliskich,to spróbuj walczyć w domu,a objawy somatyczne np.bóle żołądka i inne dolegliwości to standard w depresji.Ja też za pierwszym razem chodziłam po lekarzach,a skończyło się na konowale psychiatrze,a potem na szpitalu.Myślę,że gdy depresja pojawia się po raz pierwszy ciężko się z tym pogodzić,dlaczego mnie taką silną osobę ona dopadła.Pogodzenie się z nią to pierwszy krok do walki z depresją i wyzdrowienia.Powodzenia :D

przez Lavi 20 sty 2011, 02:53
lasic5 napisał(a):szpital jest ok,ale tylko sprawdzony.

Jakieś pomysły? Trafiłam już na jeden poroniony zamknięty oddział, nie wróciłam z przepustki... Własnie dziś dostałam diagnozę, stwierdzona depresja, zalecają mi pobyt w szpitalu, ale nie chcę tam wracać... Chcę do miejsca, w którym mi pomogą, nieważne gdzie, bo jest coraz gorzej, gorzej... Poradzicie coś...? Coś sprawdzonego...
Lavi

Sortuj wg