Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

przez rbk17 14 gru 2010, 15:37
Ja od zeszłego roku aby nie wprowadzać zamieszania czekam w pokoju aż wszyscy odprawia te cholerne religijne ceregiele łącznie z życzeniami, a potem przychodzę. Oczywiście ta głupia telewizja też w końcu jest.

przez Ahmed 14 gru 2010, 15:54
e... to już z dowojga złego wolę siedzieć z rodziną przy stole, wcinać wigilijne dania ..no i niestety ogladać TV .... w sumie to na jedno wychodzi a do tego sie jeszcze najem - moje bycie na wigilii nie ma nic wspólnego z religią juz od bardzo wielu lat.....a ze towarzystwo takie sobie przy tym stole to juz całkiem inna inszość :)
A powiedz mi rbk17 jesteś ateistą formalnym (przeprowadziłeś apostazje) czy takim że tak sobie postanowiłeś i tyle ???
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez polakita 14 gru 2010, 16:17
Allah napisał(a):A moze ja bym sobie tą wigilie sam spędził ??? :))) Pojde pod rondo(pod rondem Kaponiera co roku spotyakają sie bezdomni na wigilii organizowanej przez....no właściwie to nie wiem przez kogo) , połamie sie opłatkiem z bezdomnymi, pośpiewam kolędy zjem wieczerzę ... czyli że bedzie normalnie , bez awantur, humorów, hipokryzji .....za to z prawdziwym nieprzyklejonym uśmiechem.

Ja właśnie marzę o takiej wigilii... niestety nie znalazłam w zeszlym roku miejsca gdzie tacy bezdomni robią wigilię, myślę że nawet bezdomni mają jakieś rodziny i gdzieś tam jadą...

[Dodane po edycji:]

PS a na te święta już tak nie narzekajcie że kiepska atmosferra i hipokryzja, kto tworzy święta jeśli nie MY SAMI :?: :?: :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ahmed 14 gru 2010, 16:28
polakita napisał(a):PS a na te święta już tak nie narzekajcie że kiepska atmosferra i hipokryzja, kto tworzy święta jeśli nie MY SAMI :?: :?: :?:

oczywiście że my ....i dlatego też jesteśmy na tym forum a nie np na forum katolickim gdzie wszyscy są szczęśliwi z okazji narodzin Chrystusa :D
Ale na tym forum powinno byc też i wielu innych z naszych rodzin :)
Bezdomni najczesciej spedzaja wigilie przy jakichś kościołach, zgromadzeniach sióstr czy braci, klasztorach lub noclegowniach.
W kazdym większym mieście są takie tradycyjne Wigilie dla bezdomnych. W Poznaniu jest własnie pod Kaponierą (to takie duże rondo z podziemiami.) Wrzuć w google a nuż jest cos takiego organizowane w Twoim mieście.
K.
Kwadratullah

przez polakita 14 gru 2010, 16:30
Allah napisał(a):i dlatego też jesteśmy na tym forum a nie np na forum katolickim gdzie wszyscy są szczęśliwi z okazji narodzin Chrystusa :D

ale wiesz ja akurat jestem z grona wierzących i praktykujących, ale ogólna hipokryzja, komercja, i zupełny brak względów religijnych w tych świętach mi przeszkadza.

przez amiw_p 15 gru 2010, 18:22
ludzie sobie wymyslili religie, pozatym ci ktorzy niewierza w religie sa bardziej swieci niz ci co chodza do kosciola, pozatym jesli by istniala wielka religia, kazde istnienie ktoremu ona by nie byla wpajana by odczuwało ją

przez Morfik 15 gru 2010, 18:45
To ja też może swoje trzy grosze dodam. Jeżeli chodzi o religię, to dla mnie święta nigdy nie były jakimś wielkim przeżyciem religijnym. Do kościoła nie chodzę już od kilku lat. Można powiedziec, że jestem ateistą. Nie wierzę w Boga, Allacha czy jak go tam nazwac. Staram się jak mogę wierzyc w siebie i tylko w siebie. To jest rzeczywistośc to tu na ziemi.

Jeżeli chodzi o wigilię to ja się strasznie męczę na tego typu schadzkach rodzinnych. Niby przez cały rok wszyscy sobie dogryzają, robią i mówią świństwa, a tu nagle "Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności." Myślę wtedy tylko jedno: Taaaaa akurat. Telewizja jest raczej wyłączona, dopiero gówniarzeria w pierwszy dzień świąt zaczyna te wszystkie Shreki i inne Keviny oglądac.

Podczas świąt wszyscy gadają o tradycji. Szkoda tylko, że tradycja nie reguluje czasu jaki trzeba spędzic z rodziną. Według niektórych to im dłużej tym lepiej, bo "to tak nie wypada szybko wychodzic". A dlaczego nie wypada. Jak chcę to wychodzę i tyle. Niby jestem pełnoletnim człowiekiem, ale jak tylko powiem, że chce wyjśc wcześniej to od razu dostaje taką ilośc spojrzeń jakbym nie wiem, spalił szopkę betlejemską, a opłatka używał jako podstawki do drinka. No dajcie spokój.

Nie pamiętam już kiedy straciłem tę możliwośc przeżywania Świąt w ten fajny, dziecięcy sposób. Kiedyś czekało się z ogromną niecierpliwością na ubieranie choinki, pieczenie ciast, prezenty, spotkanie z bliskimi no i oczywiście Mikołaja. Dziś Mikołaj kojarzy mi się tylko z reklamą Coca Coli, pieczenie ciast z łażeniem co 5 minut do sklepu po zapomniane składniki, ubieranie choinki kojarzy mi się z chodzeniem do piwnicy po sztuczną choinkę i kłócenie się ze wszystkimi jak ją ubrac. Dlaczego nawet taka rzecz jak ubieranie świątecznej choinki musi rodzic jakieś głupie konflikty???

Pomimo tego, że Święta w dzisiejszych czasach są jakie są, każdy widzi, to i tak chciałbym zyczyc może nie wesołych, ale spokojnych świąt! Właśnie tego Wam zyczy Morfik, spokojnych świąt!!!!

przez Ahmed 15 gru 2010, 23:02
Morfik napisał(a): Nie wierzę w Boga, Allacha czy jak go tam nazwac!!

uwierz we mnie :) .... ja podobno pomimo miliona wad mam tez jakąś zaletę .....jestem ;)

A poztym własnie obwieściłem że pier....le taką wigilie i nigdzie nie idę - zostaje sam w domu - w chacie szok na taki bunt na pokładzie.
Inna sprawa że do wigilii jeszcze tak długo że wszystko sie milion razy pewnie zmieni...
K.
Kwadratullah

przez polakita 16 gru 2010, 12:43
Allah, brawo za odwagę :!: niezależnie od tego co będzie!

przez Ahmed 16 gru 2010, 14:29
polakita napisał(a):Allah, brawo za odwagę :!: niezależnie od tego co będzie!

gdzies w głebi duszy tez jestem z siebie dumny... zobaczymy co wyjdzie :)
K.
Kwadratullah

przez soulfly89 18 gru 2010, 00:38
Wow, ja też zazdroszczę! Allah, jesteś wielki ;)

Ja w tym roku jednak wybieram drugą opcję, tzn. postaram się dostosować i za bardzo nie denerwować tym wszystkim, a jak się wkurzę, pójdę na spacer, poczytać książkę albo spać :)

Ech, moja mama dzisiaj kupiła wielką plastikową choinkę. Nienawidzę sztucznych choinek. Powiedziałam jej, że sama ją będzie ubierać. Najlepsze jest to, że ona jest za wielka jak do naszego mieszkania i zanim się mebli nie przestawi musi stać na balkonie... Bo się nie mieści. Litości. Aż mi się śmiać z tego chce, po cholerę komu taka choinka z plastiku? Nie pojmuję.

przez paradoksy 18 gru 2010, 00:39
o faaaak, choinka.... :hide:
paradoksy

przez Śnieżka* 18 gru 2010, 00:45
Ja będe spędzac Swieta z moim podłym tatusiem, ale wole to niz udawanie przy rodzince jaki świat jest piekny i usmiechanie się do nich na siłę.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez aree1987 18 gru 2010, 00:48
Najgorsze jest chyba składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem.. zamiast opłatka powinna być żyletka dla każdego.. :twisted:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg