Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

przez Lili-ana 30 lis 2010, 18:30
Sorrow napisał(a):No, jak wierzysz, to zdecydowanie warto.

Od kiedy nie wierzę, święta to nie to samo. Brakuje w nich magii, i tyle.

Może pownienem zacząć obchodzić przesilenie zimowe albo coś w tym stylu.

Też jestem niewierząca ale święta dla mnie nadal są i mają tą magię, bo dla mnie najważniejsze są spotkania rodzinne, ubieranie choinki, kupowanie prezentów(dla dzieci:)).
Ja obchodzę te święta pod nazwą Rodzinne święto choinki - po prostu.
A sztuczne uśmiechy - owszem są, bo jeśli widzisz kogoś z rodziny raz, czy dwa razy do roku, to nie dziwne, że jest sztywno... ale na szczęście jest alkohol ;) :lol:
Lili-ana

przez Kanashimi 30 lis 2010, 19:07
Ja strasznie nie chcę świąt w tym roku.
Udawanie, że wszystko ok, ciągłe odmawianie kolejnych potraw.
Mam też problemy finansowe, więc w tym roku naprawdę nie będzie zbyt kolorowo...

przez Sorrow 30 lis 2010, 20:31
W te święta sobie powieszę na choince żółte swastyki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Duran84 30 lis 2010, 21:36
No cóż... Ostatnie Prawdziwe Święta Bożego Narodzenia dla mnie to był rok 2004. Niedługo potem zmarł mój Ojciec a w Listopadzie 2005 roku dziadek. I od tego momentu Okres Świąteczny nazywam Parodią Świąt Bożego Narodzenia... Myślę, że także z powodów o których piszecie tutaj (nie lubię się powtarzać :P). Święta straciły gdzieś ten swój specyficzny urok...
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez *Monika* 30 lis 2010, 21:39
Allah, Marzę o świętach podczas których będę cieszyła się milą atmosferą, życzliwością, ciepłem ogniska domowego.Tym,że mogę z bliskimi spędzić miło czas, porozmawiać, pośmiać się.
Nie wiem czy kiedyś doczekam takich świąt.......
Obrazek
Główny Moderator

przez julia6000 30 lis 2010, 22:11
witajcie.........po przejściach tego ciężkiego roku, tez nie mam ochoty na "udawane święta", dlatego pakuję dzieci, męża i na czas świąt domek niedaleko Karpacza, cisza, spokój , konie, sanki..............i tyko nasza czwórka......może uszka mrożone i barszcz z torebki a co!! tak na przekór.w końcu święta to odpoczynek...........udanych i oryginalnych świąt dla Was wszystkich kochani..oby przyszły rok był dla nas lepszy...julka
Mamo, nie myśl że się skarżę, żal mi tylko marzeń
z dziecięcych dni, moich dni...

przez Natusia 30 lis 2010, 22:18
a ja w tym roku mam ochotę na święta bo w zeszłym roku trafiłam dzień przed wigilią do szpitala i leżałam tam aż do sylwestra , to było okropne ;/
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez TAO 01 gru 2010, 02:57
julia6000,

Nooonie każdy ma domek koło Karpacza... ect. ale właśnie tak. Moim zdaniem to od nas zależy co w Świętach widzimy i co z nimi zrobimy...
Może zwyczajnie najpierw zacząć od dawania SOBIE samemu miłości i zrobienia tego na co ma się ochotę?
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez Matt FX 01 gru 2010, 05:43
Kiedy dziś pomyślałem o świętach trzepnął mnie LĘK i "złe myśli" tak, że znieruchomiałem. Nie chce świąt w tym roku. Rodzice się rozwiedli... Będzie trzeba iść "do dwóch domów". Syf i płacz! Nic tylko się najebać/zajebać... Odnośnie szału świątecznego, to też można zwariować i to grubo! Wszyscy kwadratowe uśmiechy naokoło, zakupy, galerie, centra handlowe, cały ten szajs przyprawia mnie o rzygi! A tak kiedyś kochałem życie i święta :( a teraz... Centralnie się ich boję!

Natusia napisał(a):a ja w tym roku mam ochotę na święta bo w zeszłym roku trafiłam dzień przed wigilią do szpitala i leżałam tam aż do sylwestra , to było okropne ;/

I bardzo dobrze że masz ochotę, na Twoim miejscu na pewno też bym miał :great:

przez Natusia 01 gru 2010, 08:19
Matt FX nie dziwie Ci że się boisz, ale jakoś to będzie , przetrwasz, dasz radę ;)
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez Ahmed 01 gru 2010, 12:07
ja co roku od 12 lat jako że cała moja rodzina juz nie żyje z koniecnzości jeżdzę do rodziny mojej kobiety. Przed tym sie trzęsę bo wiem ze bedzie tam jej ojciec - powód wszystkich naszych kłopotów i problemów.
Przed sama "wieczerzą" u nich jest zawsze awantura...kazdy na każdego sie drze - a to w jakim talerzu , a to jaki obrus, a to znowu kto ma pozmywać. A potem puszczaja kolędy (czemu nasze kolędy sa takie smutne, poważne, dołujace?) z CD i sie zaczyna opłatkowanie.... trzesie mnie to , zamykam oczy i na wdechu obskakuje wszystkich w 30 sekund.
Nie ma w tej rodzinie ani odrobiny miłosci ...w całej od baci do mojej kobity ....wszyscy sztuczni , zimni, bezosobowi :(
świeta....kurna !
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez julia6000 01 gru 2010, 12:49
TAO....sprostowanie ....domek nie jest mój .wynajem na 7 dni 1200 zł.;-)
ALLAH.......wiem co czujesz bo mam podobnie........dlatego postawiłam się i znikamy na czas świąt od "ukochanej " rodzinki....
p.s. ciesze się że nie tylko ja tak czuję odnośnie świąt....bo już myślałam że jestem odmieńcem....uff
Mamo, nie myśl że się skarżę, żal mi tylko marzeń
z dziecięcych dni, moich dni...

przez Ahmed 01 gru 2010, 12:57
julia6000, Tylko Ciebie ma kto wspierac ... mąż jest po Twojej stronie a moja kobieta jest raczej po stronie swojej rodziny. Zapewniam Cię że takich jak my są całe szeregi :)
Miłej zabawy w Karpaczu !!

Chyba sami powinniśmy sobie zmontować forumową wigilię. Kazdy by miał taka jak lubi :)
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez bieszczadniczka 01 gru 2010, 16:52
Święta, od kiedy pamiętam, to dla mnie jeden wielki dół.
Po rozstaniu moich rodziców zawsze musiałam wybierać - Święta z mamą i ojczymem, czy z ojcem i jego rodzeństwem. Już samo podejmowanie tej decyzji rujnowało mi całą atmosferę Świąt.
Na szczęście ta sama sytuacja będzie jeszcze tylko w tym roku. Potem Święta w moim mieszkaniu.

Wkurza mnie jeszcze psucie atmosfery Świątecznej poprzez jej rozciąganie aż do połowy listopada. Nie czaję dlaczego taka Coca-Cola (i inni) wypuszcza reklamy Świąteczne tak szybko. W Rossmannie choinki są na wystawie już chyba od początku listopada.
"Wszystko mnie boli, gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie"...
Sted.

Sortuj wg