jestem nikim... macie tak?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carlosbueno 04 cze 2012, 13:52
ja może nie że jestem nikim ale czułem i czuję się zawsze gorszy od innych w większości aspektów życia. Ale pewnie wiele osób zwłaszcza tych patrzących na innych przez pryzmat życiowych osiągnięć, statusu uważa mnie za zero, zawsze jak idę do PUP tak się czuje.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 04 cze 2012, 13:58
Bonus, Ciebie nie znam realnie ale nie sadze zebys byl nikim.. nikt nie bylby zauwazony na forum. Masz osobowosc..marudna ale jest :D

carlosbueno, a Ciebie poznalam i na pewno nie jestes nikim. Jestes milym, sympatycznym facetem z pieknym usmiechem :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 04 cze 2012, 14:02
szkoda że to bycie miłym i sympatycznym nie podnosi mi samooceny. A co do uśmiechu to wielu uważa mnie za szczęśliwego kolesia bo się dosyć często uśmiecham choć teraz i tak rzadziej niż kiedyś gdzie uśmiech mi z twarzy nie schodził.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bonus 04 cze 2012, 14:10
Na pewno marudny nie jestem, tylko stwierdzam fakty życiowe i ja też to wiem, że "nie jestem nikim", ale tak się czuje i to nie zawsze.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Candy14 04 cze 2012, 14:12
szkoda że to bycie miłym i sympatycznym nie podnosi mi samooceny

Moze za malo masz komunikatow zwrotnych?

ja też to wiem, że "nie jestem nikim"

Bonus, tego sie trzymaj :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez namiestnik 04 cze 2012, 19:36
wszystko fajnie - ale jak się jest w czarnej dziurze to nie łatwo uwierzyć, że nie jest się nikim... tak można myśleć gdy nie jest fatalnie, gdy jest normalnie, czy nawet super

przez Bonus 04 cze 2012, 20:00
No właśnie. Jeżeli ludzie znajdują się w tragicznej sytuacji, nie widzą sensu, możliwośći, by coś się zmieniło, to naprawdę jest ciężko uwierzyć, że "nie jest się nikim". Zależy to od tego, jak ktoś widzi swoje życie...

przez SeRu 04 cze 2012, 20:29
Odgornie zostal narzucony pewien schemat. W mediach, szkolach, slyszy sie od ludzi rozne rzeczy. Normalny czlowiek powinien miec skonczone studia, dobra prace, duzy dom, kochajaca rodzine, co wakacje jezdzic z nimi ladnym samochodem w cieple kraje, byc atrakcynjym, wygadanym itp. W praktyce bywa inaczej. Tak naprawde to sa tylko schematy w ktorych kazdy moze czuc sie inaczej. Jedni lepiej inni gorzej. Duzo czynnikow na to wplywa. Niestet w Polsce szkola daje tak naprawde bardzo maly procent na to, ze sie ulozysz finansowo. Nie ma zadnej gwarancji. Tak naprawde liczy sie tylko zapal. Ilu wielkich ludzi olalo te schematy, poszlo wlasna droga i teraz mozemy podziwiac to czego dokonali.
Gdzies czytalem, ze depresja zostala wymyslona przez ludzi. To dazenie do idealow, nie tylko finansowych nas zalamuje.
Zdaje sobie sprawe, ze problemy ktore maja osoby tutaj na forum sa powazne i nie da sie napisac doskonalego leku, po ktorego przeczytaniu wszystko wraca do normy. Niestety..Zycie jest strasznie skaplikowane

przez Bonus 05 cze 2012, 16:19
Problem duży leży po stronie właśnie mediów, ponieważ to media narzucają ludziom tak jak ma być, ale rzeczywistość wygląda inaczej. Często też media kłamią, bo mówią to, co nie jest prawdą i dziennikarze chcą, aby ludzie w to uwierzyli, a to jest wmawianie komuś bzdur. Dziennikarze to takie samo dziadostwo, jak i nasi politycy, bo mają wspólną cechę, że manipulują zwykłymi ludzmi i żyją w innej bajce, niż biedni ludzie. Każdy dziennikarz, polityk, piosenkarz żyje w innym swiecie, bo takich ludzi na wszystko stać, oni śpią na pieniądzach i mają wygodne życie. Zwykli ludzie muszą martwić się o każdy dzień, brakuje im nawet na rachunki i nie mogą kupić tego, co by chcieli, nawet tego, co jest im potrzebne, a ludzie bogaci jak czegoś zapragną, to szybko to mają. To jest całkowite przeciwieństwo między ludzmi biednymi, a ludzmi bogatymi. To jest inna "bajka...".

-- 05 cze 2012, 15:27 --

Media to jest podstęp, aby ludzi zmylić...Oczywiśćie media nie całkiem kłamią, ponieważ są programy dokumentalne, gdzie rzeczywiśćie tam ukazują ludzką prawdę, problemy i są dziennikarze angażujący się w sprawy społeczne i ludzkie, ale takich dziennikarzy jest mało. Chociażby przykładem może być Elżbieta Jaworowicz, czy Michał Olszański, którzy w swoich programach ukazują prawdę i walczą ze złym prawem i regulaminami krzywdzącymi ludzi. Ale takie programy też są negatywnie postrzegane przez inne media, które bronią złego prawa i nie zgadzają się z tym, co ukazują takie dokumentalne programy.

przez carlosbueno 05 cze 2012, 17:26
bonus media są ściśle powiązane z reklamą a reklamodawcą i płacącym za te reklamy koncernom zależy aby ludzie jak najwięcej konsumowali stąd media promują konsumpcyjny styl życia.
To czy ktoś jest głupi czy mądry, dobry czy zły trudniej wychwycić postronnemu obserwatorowi ale nowy dom, auto, ciuchy są łatwo zauważalne i każdy może ocenić daną osobę po tym bez żadnych kompetencji specjalnych. Manifestowanie bogactwa było jest i będzie podstawowym wyznacznikiem statusu i miara powodzenia w życiu dla większości ludzi było tak przed epoką wszechmocy mediów i reklamy a one to jeszcze wzmocniły.

Za komuny generalnie ludzie żyli biedniej niż teraz ale wielu ludziom się wydaje że było lepiej bo wtedy wszyscy żyli mniej więcej na tym samym poziomie nie było takich dysproporcji społecznych a teraz biedniejsi zazdroszczą bogatszym a bogatsi jeszcze bogatszym ale cóż takie uroki kapitalizmu zwłaszcza nieco wypaczonej polskiej wersji bez zabezpieczeń socjalnych.

przez SeRu 05 cze 2012, 20:33
Zgadzam sie. Jestesmy tylko trybikami w ogromnej maszynie konsumpcyjnej wielkich korporacji..Ale nie mozna sie tym lamac.
Trzeba wierzyc, ze jest ktos ponad tym wszystkim. ;]

przez namiestnik 06 cze 2012, 22:17
ja mam coś z oczami...

czytam "Jestesmy tylko trybikami w ogromnej maszynie kopulacyjnej"

a jak kumpela napisała na fb Perfect day for laughing to ja czytam perfect day for fucking i czytam tak z 10 razy bo nie wierzę, że mogła akurat ta osoba takie słowa napisać. Ale ciągle tak widzę...

i wiele wiele innych

ehhh

a nikim to byłem od zawsze.. późno urodzony.. tak właśnie pomyślałem.. więc pewnie z przypadku, niechciane dziecko.. bez attencji, bez miłości.. gówno nie życie

nawet samemu mi się udało nieśmiałość opanować, wiele innych kwestii.. udawać, że nie wiadomo kim jestem...
ale w środku na zawsze zostałem nikim... nie dało się wierzyć, że jestem super - to tylko komplementy, najczęściej intereśnie dawane w oczekiwaniu, że coś komuś dam albo coś dla kogoś zrobię...

każde stwierdzenie negatywne natychmiast biorę do siebie. Nawet takie którym niby mogę rozumowo zaprzeczyć. A słyszane od kogoś na kim zalezy to już ogólnie dla mnie tragedia i powód by nie warto było żyć.

do dziś jestem nikim... jak co dzień tak i dziś otrzymuje tego dowody

przez Stark 06 cze 2012, 22:19
namiestnik, Czuje się podobnie,ba wręcz identycznie czasami.
Stark

przez SeRu 06 cze 2012, 23:21
Ja tak samo..Brakuje nam jakby dystansu do siebie
Moze to kwestia tego, ze tak naprawde nie zmienilismy sie az tak bardzo. Moze potrafimy sie tylko lepiej oszukiwac ?

Sortuj wg